REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 grudnia 2018, 09:58

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kawa ma wielu wielbicieli. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej codziennych obowiązków. Zazwyczaj popijamy ją rano, jednak nie tylko. Choć najczęściej wypijamy tę, która akurat jest pod ręką, każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj tego napoju. Jednak czy na pewno wiemy w jakim kubku pić daną odmianę?

  Z największą mocą

  Nie od dzisiaj wiadomo, że najmocniejszą kawą jest espresso. Podaje się ją w malutkich filiżankach, dzięki czemu dostajemy mocno stężony aromat i moc. Powinny one być stworzone z grubego materiału np.: porcelany, by możliwie długo utrzymały wysoką temperaturę kawy. Niektórzy znawcy zwracają także uwagę na kształt filiżanki i porównują go litery „V”. Dla większości jednak, nie ma to dużego znaczenia.

  Dla fanów mlecznej piany

  Zarówno macchiato jak i caffe latte bazują na wcześniej opisywanej espresso. Ich bardzo ważnym składnikiem jest także mleko. Czym różnią się te dwie kawy? Kolejnością wlewania mleka. Do Macchiato najpierw przygotowujemy espresso, a dopiero później dolewamy do niego spienione mleko. Z kolei latte macchiato bazuje na spienionym mleku, do którego delikatnie dolewana jest mocna, czarna kawa. I jeden i drugo trunek powinien być podany w przezroczystym kubku.

  Najbardziej popularna

  Cappuccino to bardzo delikatna kawa, którą również łączy się z gorącym, spienionym mlekiem. W tym przypadku najlepsze będą filiżanki, ale jeśli wolimy pić kawę w kubku – nic nie stoi na przeszkodzie. Cappuccino nie musi być wlewane do przezroczystych szklanek jak ma to miejsce w przypadku caffe latte. Najważniejsze bowiem w przypadku tej kawy, jest to co znajduje się na górze. Śmiało więc możemy posypać ją kakao, tworząc niepowtarzalny wzór. Należy także pamiętać, że posypywana pianka powinna być kremowa i gruba na około dwa centymetry.

  Kawa często kojarzy nam się z przyjemną przerwą od pracy lub innych obowiązków. Chociaż dla niektórych to, w czym jest podawana może mieć ogromne znaczenie, przeważająca większość z nas do jej zaserwowania wybiera po prostu ulubiony kubek, na przykład ten kupiony na stronie duka.com/pl.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2725 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019