REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2019, 09:43 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Akademia EPIC NERF)

  Nerfy? Co to są Nerfy? Rodzice dzieci w wieku szkolnym z całą pewnością znają odpowiedź na to pytanie. Tym bardziej ucieszy ich fakt, że ich pociechy mogą wziąć udział w pierwszym charytatywnym turnieju nerfowym, który odbędzie się w sobotę na Ursynowie.

  Dla niewtajemniczonych: Nerfy to pistolety-zabawki, kolorowe wyrzutnie strzałek zrobionych z pianki. Obecnie bardzo popularne na całym świecie wśród dzieci w wieku 6-14 lat, ale także wśród niektórych dorosłych.

  W najbliższą sobotę, 12 stycznia, w SP nr 330 przy ul. Mandarynki 1 odbędzie się nerfowy turniej drużynowy organizowany przez Epic Nerf. Cały dochodów zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można jeszcze dołączyć!

  Co to za strzałki?

  W Polsce Nerfy mają coraz liczniejsze grono fanów, dlatego dużą popularnością cieszą się profesjonalne zajęcia, podczas których dzieci uczą się grać według sportowych zasad i współpracować w drużynie. To idealna alternatywa dla gier komputerowych.

  - Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranem. Nie ma się co dziwić, gry komputerowe są często dużo bardziej wymagające i angażujące niż gry tradycyjne. Minusem takiej sytuacji jest to, że dzieciom brakuje ruchu – tłumaczy Jacek Parczewski trener i twórca Epic Nerf. -  Nasze zajęcia to dużo ruchu, emocje znane z gier, dużo myślenia i wspólnego działania z koleżankami i kolegami z drużyny. Rozwijamy w ten sposób jednocześnie ciało i umysł – dodaje.

  To co ważne dla rodziców – zajęcia to nie „zabawa w wojnę”. Zostały stworzone w oparciu o paintball sportowy, który w wielu krajach jest już dyscypliną sportową. Trenerzy kładą nacisk na sportową rywalizację i jasne reguły gry.

  Ćwiczenia odbywają się na wynajętej sali do ćwiczeń. Na polu znajdą się specjalne przeszkody oraz cele. Zajęcia mają formę sportową – po rozgrzewce odbywają się ćwiczenia techniki, następnie zawodnicy grają przeciwko sobie. Dobierają się w drużyny, opracowują taktykę i grają ucząc się współpracy.

  Zagrajmy dla WOŚP

  W sobotę trzyosobowe drużyny będą mogły zagrać w turnieju, z którego cały dochód trafi na konto WOŚP. Limit to 32 drużyny, na razie zarejestrowało się już 13 składów. Wiek uczestników to 7-13 lat, ale mogą się zdarzyć młodsi amatorzy Nerfów. Choć w rozgrywkach biorą udział głównie chłopcy, zapisały się już także dwie dziewczynki.

  Zasady turnieju opierają się na paintballu sportowym, który ma już swoją reprezentację narodową w Polsce, trenowaną właśnie przez Jacka Parczewskiego. Wpisowe wynosi minimum 10 zł do puszki przed rozpoczęciem turnieju.

  - Zainteresowanie jest duże, więc lepiej zapisywać się już teraz, a nie czekać do soboty, bo nie możemy wówczas zagwarantować miejsca – uprzedza organizator i zachęca do zapisów mailowych.

  Rozgrywki odbędą się na drugim piętrze szkoły przy Mandarynki 1, na polu rozstawionym przez organizatorów, którzy zapewnią także cały sprzęt: nefy, strzałki i okulary.

  Turniej rusza o godz. 9:00, najpierw odbędzie się rejestracja – zapisane drużyny przychodzą potwierdzić udział, nowe – dopisać się do listy.  O godz. 10:00 rozpoczynają się rozgrywki w grupach, których zwycięzcy przejdą do rozgrywek finałowych.

  Gra potrwa prawdopodobnie do godz. 13:00-14:00, później nastąpi rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów (ufundowanych przez pucharowo.pl) i wręczanie nagród rzeczowych – oczywiście w postaci Nefrów, zasponsorowanych przez ich producenta Hasbro Polska – dla  trzech pierwszych drużyn.

  Więcej na sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~EPIC Nerf 1 ponad rok temuocena: 25% 

   Limit drużyn został już osiągnięty. Zapraszamy do zapisów na listę rezerwową, poinformujemy jeśli jakieś miejsce się zwolni, oraz o kolejnych turniejach na ursynowie. Więcej informacji nerf.epicsports.pl.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3275 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020