REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (www.facebook.com/Roma Łojewska)

  Mieszkańcy Ursynowa znów otworzyli swoje serca i portfele dla potrzebujących i ochoczo wsparli Świąteczną Zbiórkę Żywności. Cykliczną akcję Banku Żywności SOS w naszej dzielnicy koordynuje Stowarzyszenie Społeczników "Ariadna". Przy wsparciu jej wolontariuszy i hojnych mieszkańców tylko w dwóch sklepach na Ursynowie zebrano ponad 2,5 tony produktów. 

  Tegoroczna zbiórka była inna niż poprzednie. Pierwszy raz od 22 lat była tylko dwudniowa, ze względu na zakaz handlu w niedzielę. Okazało się jednak, że ursynowianie stanęli na wysokości zadania i podzielili się z potrzebującymi imponującą ilością żywności. Pomagało w tym wielu wolonariuszy, wśród nich byli lokalni społecznicy, radni oraz wiceburmistrzowie.

  - Z dwóch Lidlów na ulicy Stryjeńskich i Pileckiego w piątek i sobotę zebraliśmy 2.650 kilogramów żywności, prawie tyle samo co rok wcześniej w ciągu trzech dni. To najlepszy wynik ze wszystkich warszawskich sklepów tej sieci. Poszliśmy na rekord, dzięki któremu wielu biednych mieszkańców Ursynowa godnie spędzi święta - mówi Roma Łojewska ze Stowarzyszenia Społeczników „Ariadna”.

  Podczas zbiórki ludzie przekazywali m.in makaron, słodycze, olej, konserwy, napoje, ale też i nabiał. Już teraz są one przekazywane podopiecznym ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy ze specjalnym zaświadczeniem przyjdą do "Ariadny".

  Wolontariusze Banków Żywności w tym roku na darczyńców czekali jeszcze w trzech innych ursynowskich sklepach: Auchan Ursynów przy Puławskiej, Tesco Kabaty przy al. KEN oraz w E.Leclerc przy Ciszewskiego. W całej Warszawie, według ostatnich, niepełnych jeszcze podliczeń, do Banku Żywności trafiło ponad 70 ton produktów.   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3927 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020