REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Janusz Prusinowski Kompania)

  Dzień Patrona Warszawy to nie tylko oficjalne przemowy, regionalne smakołyki i folkowe występy. To też wspólna taneczna zabawa „na dechach” przy granej na żywo polskiej, tradycyjnej muzyce.

  Podczas obchodów Dnia Patrona Warszawy w parku Przy Bażantarni, mieszkańcy będą mieli szansę wziąć udział nie tylko w mszy i złożeniu kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława z Gielniowa oraz wysłuchaniu koncertów, ale także w wyjątkowej imprezie tanecznej.

  O godz. 16:40 rozpocznie się potańcówka na dechach, do której zagra Janusz Prusinowski Kompania. Ten uznany zespół to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów i śpiewaczek, mistrzów improwizowanych mazurków i oberków, a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu.

  Na folkową nutę

  Kompania swoją muzykę dopełnia tańcem, trasy koncertowe łączy z prowadzeniem warsztatów, a znajomość dawnego muzykanckiego rzemiosła ze współczesną wrażliwością. Na ich repertuar składają się tańce i pieśni z Polski Centralnej, a przede wszystkim mazurki – śpiewane, improwizowane, zawirowane i szalone.

  Wszystko to będzie można usłyszeć na żywo w niedzielę. - Na niedzielnej potańcówce zagramy mazurki, polki, walce i wiwaty, tradycyjne melodie z różnych regionów Polski. Na sto procent porwiemy publiczność do tańca, bo te rytmy płyną po porostu w naszych – i  waszych – żyłach - mówi Joanna Wiedro, menedżer zespołu.

  Obchody Dnia Patrona Warszawy zaczną się o godz. 10:00 od Pikniku Folklorystycznego, na którym będzie można zjeść i nabyć regionalne przysmaki oraz kupić wyroby rękodzieła ludowego. Potańcówka zaplanowana jest na godz. 16:40. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3105 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020