REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2018, 11:32 komentarzy 25
  Po wypadku na przejeździe rowerowym przy Telekiego

  Po wypadku na przejeździe rowerowym przy Telekiego (Ryszard Smoter)

  REKLAMA

  Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty na Ursynowie. Przed godz. 10:00 kierujący jednośladem został potrącony przez samochód marki "Mini". Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

  Do wypadku doszło na przejeździe rowerowym przez ul. Pala Telekiego, na ścieżce rowerowej wzdłuż alei Komisji Edukacji Narodowej. W przejeżdżający rower uderzył kierowca auta marki "Mini". Nie wiadomo na razie kto ponosi winę za wypadek.

  - Wszczęte zostało dochodzenie w tej sprawie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia - mówi Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

  Zarówno kierowca samochodu, jak i rowerzysta byli trzeźwi. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

  To nie pierwszy wypadek z udziałem rowerzysty na kabackim odcinku drogi rowerowej wzdłuż al. KEN. 5 kwietnia, kilkadziesiąt metrów dalej, czołowo zderzyli się tu dwaj rowerzyści. Piesi zwracają uwagę, że wielu kierowców jednośladów wykorzystuje długi i prosty odcinek ścieżki do rozpędzania się. 

  Radna Sylwia Krajewska z PO zaproponowała fizyczne ograniczenie prędkości na tej ścieżce - poprzez ustawienie progów zwalniających, pasów poprzecznych bądź postawienia znaków.

  Zdjęcia z wypadku - autor: Ryszard Smoter

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ToWidać 25 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Rozpędzeni rowerzyści "na ślepo" walą przez jezdnię ! Kierowca nie jest w stanie zahamować w miejscu ! Kiedyś był przepis, że rower trzeba przez jezdnię przeprowadzać (pieszo) a nie pędzić na ślepo nawet nie zwalniając !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ida 24 7 miesięcy temuocena: 91% 

   Gdy samochodem skręcam np. w prawo i mam przejechać przez ścieżkę rowerową wolę stanąć i popatrzeć czy jakiś szaleniec jedzie rowerem 30 km/godz. Ale to i tak mało pomaga bo gdy ruszam, rower wyskakuje nagle na ścieżce przed nosem auta. - Rowerzyści powinni jednak zwolnić przed przejazdem przez ulicę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 23 7 miesięcy temuocena: 20% 

   Gdy rowerem jadę prosto i mam przejechać przez ulicę to mimo iż mam pierwszeństwo wolę zwolnić i popatrzeć czy jakiś szaleniec jedzie samochodem 30 km/godz. Ale to i tak mało pomaga bo gdy jadę wyskakuje nagle samochód, ignorując zasady ruchu drogowego. - Kierowcy powinni jednak zwolnić przed przejazdem przez DDR.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tafik 22 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Witam, rowerzyści wogole nie patrzą czy coś jedzie, mają klapki na oczach, dla nich jest droga i oni mają pierwszeństwo,

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafal 21 7 miesięcy temuocena: 97% 

   Rowerzyści bardzo szybko jadą na KEN. Jako kierowca, który potrzebuje dostać się w okolice ul. Balo wolę pojechać prosto przez skrzyżowanie KEN/Przy Bażantarni (od strony kościoła) i skręcić w lewo w Borsuka, niż skręcać w prawo z KEN w Balo. Jako kierowca bardzo uważam na rowerzystów, ale jeśli taki zaiwania 30/h bez świateł po zmroku to kierowca nie ma szans go zobaczyć podczas skręcania w prawo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~robos 20 7 miesięcy temuocena: 97% 

   Mam wrażenie, że czują sie nieśmiertelni. Na Dereniowej na przejściu przy rondzie, wjechał mi taki pełną prędkością wprost na pasy. Było po zmroku, on bez swiatełek. Jak małolata opier... to mu kapcie prawie spadły. Zero wyobraźni. Jakby walnął tą pustą głową w asfalt to nie byłoby co zbierać, a i ja też bym miał problem. Aplejuę o trochę wyobraźni. Kierowca jak skreca w prawo, nie zawsze Was zobaczy na czas jak pędzicie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 19 7 miesięcy temuocena: 22% 

   A niby czemu sprawdzają kto jest winny? Kto tam wykonywał skręt? To jest ewidentne zajechanie drogi przez skręcający samochód.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niki Lance Lauda 18 7 miesięcy temuocena: 92% 

   Rowerzyści są bezkarni, zmieniają swoje oblicze kiedy wsiadają na rower. Sam jeżdżę na rowerze ale to co widzę to jest jakiś dramat: Idę z dzieckiem lub z wózkiem jest przejście na ścieżce żaden rowerzysta mi pieszemu nie ustąpi pierwszeństwa, rozjadą dziecko mnie na twarzy pretensje ale żaden nie ustąpi. Przejeżdżają przez przejścia gdy nie ma ścieżki, wpadają nagle nikt się nie liczy. Większość kierowców uważa ale jak pędzi ścieżką z dużą prędkością ruszysz autem i wypadek gotowy zero myślenia moja ścieżka i ja jestem tu nieśmiertelny/a. Przy metrze Stokłosy pędzą mijają się na milimetry czasem wpadają na chodnik nie patrząc czy ktoś idzie czy nie. Na koniec coś co najbardziej mnie wku.r.... jest ścieżka ale jedzie po ulicy bo tak. Sam jeżdżę rowerem ale dbam o swoje zdrowie i życie i o to aby wszystkim nam jeździło się dobrze bo także jestem i kierowcą.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 17 7 miesięcy temuocena: 16% 

   Problem polega na tym za aby było przejście dla pieszych to na ścieżce powinny być znaki pionowe o tym mówiące. Są?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosc 16 7 miesięcy temuocena: 77% 

   Mam dokładnie te same spostrzeżenia. Nie wiadomo co z tymi deb..mi robić. Ich jest coraz więcej, mnożą się na potęgę i wychowują, a raczej nie wychowują w takim przekonaniu swoje dzieci.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 15 7 miesięcy temuocena: 21% 

   Nie bardzo rozumiem minusowanie gdy napisałem o ważnym aspekcie jakim są znaki D-6.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 14 7 miesięcy temuocena: 19% 

   Faktycznie, samochodów jest w tym mieście tak duzo ze trzeba cos z tym zrobić. Na poczatek zakazac rejestracji pojazdów na ON, a tym ktore już są ograniczyc wjazd do centrum.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paróweczka 13 7 miesięcy temuocena: 43% 

   Dwóch ślepców w jednej okolicy...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~34lata 12 7 miesięcy temuocena: 58% 

   mi jak piesz weszla za dzrewa prosto pod auto to prawko mi zabrali na pol roku i mandat 300zl , bo pzrescie to swietosc i pieszy ma pierwszenstwo nawet mnie nie wysluchal ,

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alfik 11 7 miesięcy temuocena: 38% 

   Zanim pojawią się kolejne niemądre komentarze, jak użytkownika "proste", przypomnijmy istotne w tym przypadku zasady ruchu drogowego: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu [...] na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania innego pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alfik 10 7 miesięcy temuocena: 36% 

   Kierujący pojazdami przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią są obowiązani ustąpić pierwszeństwa rowerzyście poruszającemu się drogą dla rowerów. Pieszy przechodząc przez drogę dla rowerów jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerzyście poruszającemu się drogą dla rowerów. W przypadku korzystania z przejścia dla pieszych na drodze rowerowej, pieszemu nie wolno wchodzić pod nadjeżdżający pojazd, ale ma pierwszeństwo przed rowerzystą, kiedy znajduje się na przejściu lub na nie wchodzi. Przejazd dla rowerzystów jest kontynuacją ścieżki rowerowej przez jezdnię

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 9 7 miesięcy temuocena: 74% 

   @alfik - spoko spoko jeszcze trochę i bedziesz lajkrowcu przed pieszymi hamował jak i samochody. Jeszcze trochę pokrzyczycie sobie i normalni ludzie wprowadzą zmiany w prawie tak abyś musiał z roweru zasiąść przed pieszym. I byle szybciej to nastąpiło.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawo to nie pancerz 8 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Takie zdarzenie z mojej okolicy. Kilka lat temu chłopak w sobotę pożyczył od ojca fiestę, żeby pojechać z dziewczyną nad zalew. Zatrzymał się na "stopie". Z lewej był łuk szosy (ok. 80m) z prawej długa prosta. Było pusto. Ruszył.Chwilę potem potworny huk, fiestę obróciło w prawo z dziwnie uniesionym lewym przodem. po chwili wyszli razem z dziewczyną z samochodu. Samochód rozbity z lewej przedniej strony (min. wbite i skrzywione koło) ale zero siły sprawczej. Dopiero po parunastu sekundach zobaczyli na asfalcie "prostej" rozbity motocykl. Okazało się, że motocyklista (martwy) leżał w polu po prawej stromie ok. 100m od skrzyżowania. Winien po początkowych ustaleniach był oczywiście chłopak. Do czasu. Biegli na podstawie oceny uszkodzeń samochodu, motocykla i ciała motocyklisty wyliczyli, że na wyjściu z łuku miał ok 200km/h a chłopak nie miał szansy zareagować jak ruszył spod "stopu". I tak to właśnie motocyklista "na prawie" dokonał żywota.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~proste 7 7 miesięcy temuocena: 26% 

   To jest skrzyżowanie, Obowiązuje zasada prawej ręki. Rowerzysta nadjeżdżając z lewej mysi ustąpić samochodowi.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brawo Jasiu 6 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Gratuluję! Skrzyżowanie chodnika z jezdnią-to nowość!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czyt. 5 7 miesięcy temuocena: 29% 

   Co ty nie powiesz..? A wiesz chociaż, jak się nazywasz :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 4 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Zapieprzają na tych rowerach pełnym gazem,a potem się kretyn jeden z drugim dziwi,że przy takiej prędkości kierowca go nie zauważy. Przed przejazdem NALEŻY ZWOLNIC I ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~howgh! 3 7 miesięcy temuocena: 43% 

   ... i to jest właśnie psi obowiązek kierowcy, dojeżdżającego do drogi poprzecznej, a niezależnie od tego do przejazdu dla rowerów i jeszcze niezależnie od tego do przejścia dla pieszych.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marta47 2 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Rannego Rowerzystęalbo też jego rodzinę proszę o kontakt w sprawie wypadku na mail: (treść niezgodna z regulaminem została usunięta)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAcek 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

   bardzo dobry e-mail....już piszemy ;-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2033 sekundy
  REKLAMA