REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2013, 18:27

  Karolina Keller

  moje artykuły ‹
  Krew i płytki można oddawać w RCKiK.

  Krew i płytki można oddawać w RCKiK. (SK)

  Dyrektor OrlenLigi siatkarek - Jacek Kasprzyk przebywa w szpitalu ze zdiagnozowaną ostrą białaczką szpikową. Rodzina chorego oraz sztab i zawodnicy AZSu Politechniki Warszawskiej apelują o włączanie się do akcji zbiórki krwi i płytek krwi, niezbędnych do ratowania życia chorego.

  Najbardziej potrzebna jest grupa 0 RH+, lecz w apelu od rodziny poszkodowanego przeczytać można - stacja krwiodawstwa przyjmie każdą grupę, wymieniając później na niezbędną Jackowi. Rodzina apeluje także o oddawanie najpotrzebniejszych, w przypadku białaczki szpikowej, płytek krwi. Do zaangażowania się w pomoc zachęca również AZS Politechnika Warszawska.

  Jacek Kasprzyk, który zawodowo pełni funkcję członka Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz dyrektora OrlenLigi siatkarek, na co dzień jest mieszkańcem Ursynowa. Aktualnie Kasprzyk przebywa w szpitalu na Banacha, gdzie poddany został chemioterapii.

  Rejestrując się do oddania krwi lub płytek należy zaznaczyć, że beneficjentem działania jest: Jacek Kasprzyk przebywający na Oddziale Intensywnej Opieki Hematologicznej Kliniki Chorób Wewnętrznych Hematologii i Onkologii w SPCSK (Warszawa, ul. Banacha 1a; prowadzący pacjenta: Dr Wojciech Sachs).

  Godziny funkcjonowania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie znajdują się na stronie internetowej centrum. O szczegółach akcji dowiesz się także z serwisu Facebook.com

  Pamiętaj! Przed zgłoszeniem się do stacji krwiodawstwa należy spożyć lekki posiłek, a na 24h przed oddaniem krwi pić dużo płynów i nie spożywać alkoholu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.6179 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022