REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każda firma windykacyjna ma swoje własne metody działania. Jednocześnie wszystkie stosują się do jednego lub dwóch głównych rodzajów windykacji: miękkiej, czyli polubownej, oraz twardej, a więc sądowej i komorniczej. Każda z tych opcji ma pewne zalety, jak i wady. Wśród firm działających w Kaliszu, część stanowią firmy windykacyjne, część kancelarie prawne. Jedne i drugie specjalizują się w odzyskiwaniu zaległych płatności. Którą ofertę wybrać? Jaka forma windykacji będzie najlepsza?

  Indywidualne podejście do sprawy

  Podstawową kwestią przy wyborze firmy windykacyjnej są metody, według których działa. 

  Ważne, aby pośrednik oferował indywidualne podejście do każdej sprawy. Niestety wiele firm funkcjonuje na masową skalę, obsługując dziesiątki klientów jednocześnie. A to nie daje żadnej gwarancji, że efekty będą dla nas korzystne. Osoba zajmująca się daną sprawą powinna mieć do niej indywidualne podejście, czyli wziąć pod uwagę oczekiwania i sytuację konkretnego wierzyciela.

  Przykładowo, wiele osób chciałoby zachować dobre relacje z dłużnikiem. Często są to ich wieloletni kontrahenci, dobrzy klienci itd. Przedsiębiorcy nie chcą „palić mostów”, a źle poprowadzona windykacja może dać właśnie taki rezultat. Dlatego w tym aspekcie znacznie lepiej sprawdzają się prawnicy. Nie tylko działają zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i przygotowują odpowiednią strategię, ale też są wyszkoleni w skutecznych technikach negocjacyjnych.

  Skorzystanie z pomocy kancelarii daje większe szanse na zachowanie dobrych stosunków biznesowych. Często umożliwia też wdrożenie pewnych procesów w przedsiębiorstwie, które zapewnią terminową spłatę kolejnych należności.

  Zalety i wady windykacji miękkiej (polubownej)

  Każda firma windykacyjna i kancelaria stosuje najpierw tzw. windykację miękką, czyli przedsądową. To wszelkie działania mające na celu odzyskanie płatności na drodze polubownej. Zazwyczaj pozwalają zachować pozytywne relacje z dłużnikiem.

  Chodzi więc o wszelkie formy kontaktowania się z daną osobą, negocjacje, a także o wysyłanie przedsądowych wezwań do zapłaty. Co ciekawe, statystycznie aż 73% spraw kończy się na tym etapie - pod warunkiem, że wezwanie do zapłaty zostało wysłane przez kancelarię prawną. Powód? Większa obawa ze strony dłużnika, że jeśli nie ureguluje należności, grozi mu sprawa sądowa i ewentualna egzekucja komornicza.

  Wadą windykacji miękkiej jest brak skuteczności w przypadku wyjątkowo upartych kontrahentów oraz trudnych spraw (np. związanych z niewypłacalnością dłużnika). Wtedy konieczne jest przejście do kolejnego etapu, czyli windykacji twardej.

  Zalety i wady windykacji twardej (sądowej i komorniczej)

  Ten rodzaj windykacji prowadzi wyłącznie prawnik. Przygotowuje i składa pozew, przygotowuje całą strategię działania, reprezentuje klienta w sądzie i w ramach egzekucji komorniczej. Zaletą takich działań jest oczywiście ostateczne zakończenie sprawy, czyli skuteczne dojście do spłaty należności. Mimo wszystko wiąże się to z koniecznością poświęcenia większych zasobów (nerwy, pieniądze, czas). Dlatego wybór odpowiedniego pośrednika będzie w tym przypadku kluczowy.

  Nie ryzykuj – wybierz kompleksowe usługi windykacyjne

  Jeśli zależy Ci na kompleksowych usługach, czyli firmie, która przeprowadzi Cię przez etap skutecznej windykacji polubownej, a następnie sądowej, wybierz kancelarię windykacyjną. Przykładem podmiotu z dobrymi referencjami i dużą liczbą wygranych spraw jest kancelaria RPMS https://rpms.pl/windykacja-kalisz/, świadcząca swoje usługi na terenie całej Polski. Co ważniejsze, RPMS oferuje darmowy audyt każdej sprawy, przedstawiając klientowi dostępne możliwości, koszty i zagrożenia. 

  Artykuł załadowany: 0.3789 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021