REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przy Braci Wagów kończy się odtwarzanie nawierzchni przed otwarciem ulicy

  Przy Braci Wagów kończy się odtwarzanie nawierzchni przed otwarciem ulicy (SK)

  10 lipca drogowcy z Astaldi oddadzą kierowcom ulicę Braci Wagów. Po wakacjach to samo czeka ul. Lanciego, a jesienią nastąpi wyprostowanie alei Komisji Edukacji Narodowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce negocjować z miastem warunki przejęcia terenów nad POW i rozbudowanej ul. Płaskowickiej.

  Naziemna część budowanej Południowej Obwodnicy Warszawy, w przeciwieństwie do tunelu, jest już prawie gotowa. Między Pileckiego a Stryjeńskich dodano drugą jezdnię, odtworzono ronda, chodniki, ścieżki rowerowe oraz parkingi przy osiedlu Kazury. Im dalej na wschód, tym roboty są coraz mniej zaawansowane. Tak jest np. przy alei KEN.

  - Obecnie trwają prace wykończeniowe związane z izolacją stropu i uszczelnianiem ścian tunelu metra. Następnie wykonawca przystąpi do wykonywania zasypek i zagęszczania podłoża. Zakończenie tych robót nastąpi w wakacje - informuje Małgorzata Tarnowska z warszawskego oddziału GDDKiA.

  Nie oznacza to, że w wakacje kierowcy doczekają się wyprostowania bypassu w alei KEN. Drogowcom pozostanie odtworzenie dawnego układu komunikacyjnego, czyli ronda Krystyny Krachelskiej. I dopiero po zakończeniu tych prac aleja KEN zostanie wyprostowana, znikną również zakazy lewoskrętów. Nastąpi to dopiero po wakacjach, a może nawet przed końcem roku.

  Braci Wagów zostanie otwarta w piątek

  Astaldi ma jednak dobrą informację co do dwóch osiedlowych uliczek, które zabrano kierowcom we wrześniu 2018 roku i listopadzie 2019 roku. Chodzi o Braci Wagów i Lanciego. Wykonawca POW poinformował, że ta pierwsza zostanie oddana do użytku już w piątek, 10 lipca.

  A co z ulicą Lanciego, której otwarcie, w listopadzie na spotkaniu z radnymi, obiecywano na sierpień? - Rozważamy termin otwarcia ul. Lanciego po wakacjach - mówi nam Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. 

  Mieszkańcy okolic Nowoursynowskiej i Kokosowej dopytują kiedy do użytku zostanie oddana nowowybudowany fragment ulicy Nowoursynowskiej. Nie nastąpi to w tym roku. Jak informuje GDDKiA oddanie do ruchu drogi dojazdowej biegnącej wzdłuż nowego fragmentu ul. Płaskowickiej będzie możliwe po zakończeniu budowy POW i wszelkich odbiorach.

  I tu dochodzimy do kwestii kluczowej. Do kiedy wydłużony zostanie termin zakończenia kontraktu na ursynowski odcinek POW? GDDKiA nie wypowiada się na ten temat, niedawno dyrektorka oddziału Astaldi stwierdziła, że ustalonym terminem jest wiosna 2021 roku, ale i ta data wydaje się nierealna. Najnowsze, nieoficjalne informacje wskazują na wakacje przyszłego roku, jako termin zgłoszenia tunelu do odbiorów technicznych. Wcześniej można byłoby zakończyć budowę węzłów Ursynów-Zachów i Ursynów-Wschód oraz ulic dojazdowych oraz skrzyżowań, np. przy ul. Rosoła.

  Miasto przejmie ulicę

  Już w te wakacje natomiast drogowcy z generalnej dyrekcji chcieliby przekazać miastu gotowe odcinki ul. Płaskowickiej. Najpierw ten od Pileckiego do Braci Wagów, a w późniejszym terminie fragment od ul. Gandhi do Pileckiego. 

  Oznaczałoby to przede wszystkim przejęcie terenów pod planowany przez miasto Park nad POW, co pozwoliłoby na rozpoczęcie jego projektowania. - Mając jasno wyznaczony horyzont czasowy zakończenia budowy POW i przejęcia terenów można zacząć prace projektowe i mieć pewność, że wszelkie uzgodnienia i plany nie zdeaktualizują się - słyszymy w stołecznym ratuszu. 

  Przejęcie pasa ulicy Płaskowickiej z tymczasową organizacją ruchu pod zarząd miasta to dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Kazury. Mogliby korzystać z gotowych już parkingów położonych na zasypanym tunelu. W pierwszym etapie tymczasowej organizacji, pasy Płaskowickiej zostaną wygrodzone, nie będzie też przejścia dla pieszych przy Hirszfelda oraz sygnalizacji świetlnej. Z parkingu będzie można zatem skręcić tylko w kierunku alei KEN, ale aby wjechać na parking od strony alei KEN będzie trzeba objechać rondo przy Pileckiego.

  Przejęcie terenów przy Płaskowickiej - jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - planowane jest na przełom lipca i sierpnia. Wszystko jednak zależy od wyników negocjacji między GDDKiA a miastem, które opiniuje docelową organizację ruchu na Płaskowickiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 230

  • 93
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 53
   PRZYDATNY
  • 18
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rumburak 12 miesiąc temuocena: 61% 

   Kiedy zostanie przywrócony normalny ruch na Rosoła? Przecież tędy płynie co rano główny ściek powsińsko-konstanciński. Po wakacjach zapowiada się koszmar? Dlaczego zmarnowano na obu węzłach 3 miesiące panemii? Podobno miasto blokowało przebudowę węzła zachód. Da się to wyjaśnić przed dniem wybirów?

   Edytowany: 29 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 miesiąc temuocena: 51% 

   Tak, Trzaskowski niczym Rejtan rzucił się przed maszyny i blokował. A jak chcesz coś wyjaśniać przed wyborami to zacznij od nieudolnej gddkia zarządzanej przez PiS. Co inwestycja drogowa to opóźnienia i zejścia wykonawców. I dopytaj się ich ile lat zajmie im domknięcie obwodnicy.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 22 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 10 miesiąc temuocena: 65% 

   Boom .... I jak zwykle burmiszcz #nicniemogie kempa jakoś nie wykazał się inwencją aby coś ugrać dla mieszkańców... On tylko po lini partyjnej potrafi zorganizować np. bazar dewastując ursynowskie ulice.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 24 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 9 29 dni temuocena: 68% 

   Jak juz jestesmy boom tacy szczegołowi, to cała obwodnica miala byc na euro2012

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 29 dni temuocena: 42% 

   Xyz, raczysz sobie żartować. Nagle wszystkie drogi szybkiego ruchu miały być na Euro 2012, co?

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 7 miesiąc temuocena: 78% 

   Oczywiście parkingi wyłożone betonem. A później zdziwienie że susza, że przy większych deszczach zalania... Ale nie można stosować ażurowych płyt... Zresztą wystarczy popatrzeć jak wygląda teren wokół budowanego Domu kultury przy Ratuszu... Beton, beton i jeszcze raz beton. Grunt, że medialnie dzielnicowi notable dbają o zieleń na Ursynowie :/

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Ursynowa 6 miesiąc temuocena: 69% 

   No właśnie: Rosoła - beton+asfalt (nawet na szerokość 6 pasów ruchu!), teraz Braci Wagów - beton+asfalt. I z czego są dumni ci decydenci? Z czego?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~robol 5 miesiąc temuocena: 64% 

   pis sie bedzie chwalił że zastał ursynów glinianym a zostawił zabetonowanym

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 4 miesiąc temuocena: 79% 

   Widzę, że wielkimi krokami zbliża się połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki Kazurki!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 3 29 dni temuocena: 62% 

   Nareszcie, czekamy.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 2 29 dni temuocena: 22% 

   Takiej drogi nie ma w planach.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 1 28 dni temuocena: 50% 

   NIESTETY ale nie.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2186 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020