REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 maja 2019, 13:14 komentarzy 67

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Astaldi)

  W kwietniu 2018 roku u zbiegu Stryjeńskich i Płaskowickiej była jeszcze łąka. Rok później są już wyłaniające się stropy tunelu POW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochwaliła się postępami na placu budowy trasy S2 na Ursynowie i opublikowała filmik z lotu ptaka, pokazujący jak zmienia się nasza okolica.

  Budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy ma się zakończyć w sierpniu 2020 roku, a więc już za nieco ponad rok. Oczywiście, jeśli nie będzie opóźnień. Na razie prace idą w szybkim tempie. Przy stajniach SGGW oraz naprzeciwko siedziby straży Pożarnej przy Płaskowickiej wyłoniły się już portale przyszłego tunelu, liczącego 2,3 km długości. Na coraz większej części terenu wzdłuż ulicy widać strop podziemnej arterii, którą w przyszłości przejeżdżać będzie nawet 120 tys. pojazdów na dobę.

  Tuż za wylotem z tunelu w stronę Wilanowa widać wybudować podpory pod łącznice z przyszłym przedłużeniem ul. Płaskowickiej. 

  Postępy prac na ursynowskim odcinku POW widać gołym okiem - najlepiej gdy porówna się stan dzisiejszy i ten sprzed roku. I to właśnie pokazuje najlepiej filmik zaprezentowany przez GDDKiA.

  A jak Wy oceniacie postępy w budowie POW?

  ZOBACZ: Video pokazujące zmiany na budowie POW na Ursynowie (źródło: GDDKiA/Astaldi)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 93

  • 40
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  67Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Korbol 67 ponad rok temuocena: 71% 

   Do ~Bla bla "Południowa Obwodnica Warszawy jest przede wszystkim trasą dla miasta. Jej podstawowym zadaniem jest obsługa ruchu związanego z Warszawą." Piękny opis, ale niestety mija się z prawdą. Jak jest - widać na odcinku Obwodnicy Warszawy nazwanym S8. Dla przypomnienia ten odcinek ma wlot i wylot z miasta. Z S2 będzie gorsza sprawa z kilku powodów. Ten podstawowy - jadąc E30 od Poznania w Konotopie z domysłu jedzie się prosto w S2, by pojechać S8 trzeba odbić w prawo, czyli świadomie wykonać manewr. Kolejny to Tunel, co by nie robił i tak będzie w nim ograniczenie prędkości pewnie do 50 a co! Zresztą i tak to nie uchroni przed kolizjami wypadkami i katastrofami, które w tunelach się przytrafiają z powodu braku przestrzeni na uniki. Ostatni który wymienię to geografia. Lecąc E30 nikt nie będzie odbijał na S8 bo to będzie nadkładanie drogi. Gdyby nie to połączenie z trasą E30 to Obwodnica była by obwodnicą, a tak niestety nie będzie - TO JEST AUTOSTRADA PRZEZ MIASTO !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 66 ponad rok temuocena: 50% 

   Ciekawe jakby wyglądał ruch na ulicach Warszawy, gdyby nie S8. Jak wracam w tygodniu S2 na Ursynow, to korek aut do zawrotki i zjazdu w Puławska sięga kilku kilometrów. Ciekawe którędy by jechały gdyby nie POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 65 ponad rok temuocena: 100% 

   Jak dla mnie to skandal, że jeszcze nie ma tej obwodnicy zapiętej. Problem jest w tym że nie ma nawet planów na autostradę, która geograficznie winna skręcać gdzieś miedzy Piasecznem a Górą Kalwarią w kierunku na Mińsk Mazowiecki (50). Na niej by odbywał się tranzyt trasy E30, a obwodnica była by wtedy tym co tak ładnie opisałeś. Niestety ma świadomość tego, że raczej już nie doczekam takiego rozwoju sieci naszych dróg ...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 64 ponad rok temuocena: 83% 

   Do ~bla bla bla "POW to nie jest obwodnica miasta, tylko obwodnica miejska." NO TO DLA przypomnienia - E30 – trasa europejska, wiodąca z irlandzkiego portu Cork do Omska w Rosji. Często uznawana jest za najważniejszy europejski szlak komunikacyjny na osi wschód-zachód. Warszawski odcinek nazwano POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 63 ponad rok temuocena: 50% 

   No to dla przypomnienia: Południowa Obwodnica Warszawy jest przede wszystkim trasą dla miasta. Jej podstawowym zadaniem jest obsługa ruchu związanego z Warszawą. Pozwalają na to liczne węzły z układem ulic miejskich. Analizy prognozowanych obciążeń wykazują, że ruch związany z Warszawą stanowi 80% całości ruchu na trasie, z czego 50-60% to ruch przyjazdowy i wyjazdowy z miasta, a 20-30% to ruch wewnątrz Warszawy. Pozostały to ruch związany z Województwem Mazowieckim (średnio 17%) i ruch dalekiego zasięgu, który stanowi tylko 3%. Planowana droga (wraz z innymi jej odcinkami tworzącymi zamknięty ciąg pn. ekspresowa obwodnica Warszawy) umożliwi: usprawnienie komunikacji pomiędzy dzielnicami miasta, zapewnienie spójności obszaru metropolitarnego Warszawy oraz powiązanie docelowego układu drogowego Warszawy z siecią dróg zewnętrznych (krajowych) w tym z autostradą A2 w węźle "Konotopa" (na zachodzie) i "Konik" (na wschodzie).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 62 ponad rok temuocena: 80% 

   @Bla bla bla cytuje Pan charakterystykę POW zaczerpniętą ze strony SISKOM. Rozwinięcie to: Społeczny i Spontaniczny Komitet Obwodnicy Miejskiej, tak brzmiała pierwotna i nieoficjalna nazwa. Jest to grupa osób, której m.in. zawdzięczamy tą "znakomitą" inwestycję. Może warto spojrzeć do oficjalnych materiałów inwestora, deklarowanych celów i korzyści.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 61 ponad rok temuocena: 17% 

   To proszę podwazyc te dane. No właśnie, komitet obwodnicy miejskiej. Teraz się nazywają stowarzyszenie integracji stołecznej komunikacji. I ten siskom jest zwolennikiem zwężania ulic w mieście. M.in. mocno angażuje się w zwężenie choćby ulicy Grójeckiej, oraz ograniczanie ruchu aut w samym mieście na rzecz komunikacji miejskej i rowerów, i właśnie obwodnica ma przejąć ten ruch z ulic miasta. Teraz już są obiektywni?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 60 ponad rok temuocena: 75% 

   @Bla bla bla Inwestor podważa te dane. Deklarując m.in.: "Korzyści bezpośrednie wynikające z funkcjonowania drogi ekspresowej S2 (Południowej Obwodnicy Warszawy): przejęcie części ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich"(Pkt 1.) Czy: "Celem inwestycji jest: stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podroży" pkt 1.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 59 ponad rok temuocena: 29% 

   Ponieważ wybiera Pani sobie ze strony inwestora to co wygodne, no to ja tu wrzucę pozostałe punkty. 1) Przejęcie części ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich. 2) usprawnienie funkcjonowania transportu dla miasta Warszawy i okolic, kumulujących bardzo duże potoki ruchu. 3) ograniczenie ruchu tranzytowego w mieście. 4) skrócenie czasu podroży. 5) oszczędności paliwa. 6) zapewnienie komfortu jazdy. 7) zmniejszenie ryzyka wypadków. 8) ograniczenie emisji spalin i hałasu w stosunku do obecnie eksploatowanych dróg. 9) przyśpieszenie rozwoju przyległych terenów 10) usprawnienie połączenie pomiędzy dzielnicami Warszawy (od Mokotowa – Ursynowa do Wawra) 11) usprawnienie komunikacji pieszo – rowerowej – budowa nowych ścieżek rowerowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 58 ponad rok temuocena: 83% 

   Genialne. Zawęzimy ulicę, żeby poprawić ruch...świetnie musimy jeszcze tylko przekonać kierowców, że opłaca im się pojechac czyms innym. Ok może komunikacja miejska...oh zaraz. Zawęziliśmy ulicę więc i tak będzie stała w korku. A nie każdy chce/musi lecieć rowerem do pracy. Masz zgryz kolego i zastanawiam się powoli czy na serio nie płaca ci tu od słowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 57 ponad rok temuocena: 67% 

   @Bla bla bla nie wybieram "co wygodne". Zacytowałam najważniejsze założenia. Wyraźnie zaznaczając, że taki cel i korzyść, wskazał inwestor jako odpowiednie pkt 1.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 56 ponad rok temuocena: 0% 

   Mi? Dlaczego? Ja jestem przeciwko działaniom siskom w zakresie zwężania dróg.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 55 ponad rok temuocena: 75% 

   Czyli jestes przeciwnikiem i jednocześnie dwa posty wyżej bronisz tego samego SISKOM , który chce je zaweżać , bo rowerki itp. Serio człowieku? Nie widzisz tu żadnej sprzeczności? Bo ja widzę. Plan zagospodoarowania obejmuje wiele punktów. Nie da się popierać punktu 1 a punktu 2 nie. Bo oba z siebie wynikają i sa od siebie zależne. Więc albo popierasz całość zagadnienia...albo go nie popierasz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 54 ponad rok temuocena: 0% 

   Marcin, proszę Cie, szanujmy swój czas. Nigdzie nie napisalem, że bronie siskom. Podałem czym się zajmują i ich argumentację.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reminiscent 53 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie mozna cofnac tej budowy. Po co niektore osoby wpisuje przecz z Pow. Nie ma w tym sensu. Pojdzcie i zasupcie lopatami eykop moze wam sie uda. Heheh

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 52 ponad rok temuocena: 56% 

   Popraw błędy , bo wstyd .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Reminiscent 51 ponad rok temuocena: 30% 

   Warszawiak - bierz lopate i do pracy. Ujadajac nic nie zyskasz. Chyba ze lubisz ujadac jak kundel bury. Hau hau

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 50 ponad rok temuocena: 80% 

   Nie można cofnać budowy? A to niby czemu? Pozwolenia na budowę i zagospodarowanie terenu można cofnąć praktycznie na każdym etapie budowy. Zanim napiszesz coś równie bezsensownego polecam zapoznać się z polskim systemem prawnym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 49 ponad rok temuocena: 83% 

   Do Reminiscent . Jak piszesz tak myślisz .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 48 ponad rok temuocena: 100% 

   Marcin & Warszawiak - madry Marcin ma lepsze rozwiazanie dla ciebie Warszawiak zamiast mojej lopaty. Napisz pismo i zanies do wladz zeby cofneli pozolenie na budowe. To jest genialny pomysl. Jak nie cofnal zawsze mozesz wrocic do mojego pomyslu z lopata. Takie to proste. Trzymam za ciebie kciuki. Precz z Pow. A jak sie nie uda to najwyzej bedziesz z niej korzystac. A nie powinnienes, ale pewnir nie bedziesz miec jaj zeby tego nie robic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~George 47 ponad rok temuocena: 64% 

   Ujęcia z drona są ładne ale montaż filmu na poziomie amatorskim... i kto to formuje...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypow 46 ponad rok temuocena: 43% 

   Precz z POW!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do wieśniaka 45 ponad rok temuocena: 65% 

   Trzeba było kmiocie przed wprowadzeniem się na Ursynów sprawdzić, że w korytarzu Płaskowickiej od wczesnych lat 70tych jest rezerwa na drogę ekspresową - pierwotnie po powierzchni(!). Powstanie tunelu to realizacja tych planów. Więc przestań wieśniaku pyskować, bo my prawdziwi warszawiacy wiemy jak było.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 44 ponad rok temuocena: 67% 

   precz z ANTYPOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 43 ponad rok temuocena: 64% 

   Do wieśniaka. Ale fakt jest faktem, że puszczanie obwodnicy środkiem dzielnicy to idiotyzm. I teraz pytanie brzmi kto przyklepał ten idiotyzm i jaki masz burdel w zabudowie skoro o trasie wiadomo od lat 70 tych a i tak każdy zabudowę Ursynowa planuje tak jak planuje (żeby nie mówić brzydko). 40 lat prawie wszyscy mają to gdzieś. Ursynów zdążył się bardzo mocno rozbudować to się plany weryfikuje na bierząco a nie bierze "ambitny" plan sprzed 30 czy 40 lat i wymyśla "a kij tam jebiemy tunel".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 42 ponad rok temuocena: 56% 

   Ale co Południowa Obwodnia Warszawy? No Warszawy, a czego? Pułtuska? To ty tu czegoś nie rozumiesz i uparles się, że skoro w nazwie jest Warszawa to ma być daleko od miasta? Zajrzyj najpierw do dokumentacji, poczytaj, a potem odzywaj. Obwodnice dzielą się na 3 rodzaje: śródmiejskie, takie jak np. Trasa Łazienkowska, czy Al. Prymasa Tysiąclecia, które omijają śródmieście. Miejskie, takie jak Trasa AK, Południowa Obwodnica Warszawy, Wschodnia Obwodnica Warszawy, które przechodzą przez dzielnice na obrzeżach miasta i służą do sprawnego ruchu międzydzielnicowego i aglomeracyjnego. Pozamiejskie, przechodzące poza miejską aglomeracją i służące dla tranzytu, głównie tir. Po raz trzeci, którędy ma przechodzić obwodnica miejska? Potrafisz odpowiedzieć w końcu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 41 ponad rok temuocena: 25% 

   Do bla bla bla . Komuś kto ma beton w głowie ( z obwodnicy miejskiej ) , nie jestem w stanie niczego wytłumaczyć . Wymianę myśli z Tobą uważam za zakończoną .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 40 ponad rok temuocena: 100% 

   Beton w głowie:)))). Ano można i tak. Żegnam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 39 ponad rok temuocena: 0% 

   @Bla bla bla samodzielnie postanowił Pan o nadaniu POW statusu "miejska"? Czy ponownie powołuje się Pan na dane prezentowane przez SISKOM? W oficjalnych opracowaniach, takiego statusu nie ma. Mówi się o Południowej Obwodnicy Warszawy, ringu, czy drodze ekspresowej i to tylko dlatego że Prezydent Lech Kaczyński zablokował budowę AUTOSTRADY przez Warszawę. Mamy więc S2, celowo łączącą A2, o przekroju A2, przygotowaną do przejęcia i kontynuacji ruchu A2. "Uspokajająco" przemianowaną, na odcinku miejskim, na ekspresówkę i nazwaną POW. Przy czym nazwa, czy ew. analizy SISKOM-u, nie ograniczą realnego ruchu na POW. Wystarczy popatrzeć na mapę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 38 ponad rok temuocena: 33% 

   Samodzielnie zdecydowała pani o nadaniu POW miana obwodnicy miasta? Ja np. dzisiaj tą obwodnica będę za chwilę wyjeżdżał na północ od Warszawy. Mam jechać przez centrum miasta, czy obwodnica miejska? Bo rozumiem, że państwo mi proponują obwodnice miasta 30 km od Warszawy i jazdę na północ przez górę kalwarie. O tym czy to jest obwodnica miasta czy miejska decyduje to, komu ona ma głównie służyć. A ma służyć głownie mieszkańcom do wyprowadzenia ruchu z miasta i ma odciążyć ulice wewnątrz dzielnic.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 37 ponad rok temuocena: 0% 

   @Bla bla bla GDDKiA, czyli inwestor to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestorem budowy POW nie jest Generalna Dyrekcja Warszawskich Dróg i Obwodnic Miejskich. GDDKiA to instytucja rządowa, której celem strategicznym jest: "Poprawa dostępności komunikacyjnej Polski i połączenie z głównymi korytarzami transportowymi – a inaczej - spójna, nowoczesna i trwała sieć dróg krajowych".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 36 ponad rok temuocena: 33% 

   No i co z tego? A kto jest inwestorem S7 od węzła lotnisko? To źle, że to nie miasto buduje a mieszkańcy będą z tego korzystać?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 35 ponad rok temuocena: 0% 

   @Bla bla bla Komentuje Pan na portalu Halo Ursynów. Przeciwnikami budowy POW przez Ursynów, byli właśnie mieszkańcy tej dzielnicy. Natomiast cała Warszawa, uczestnicy krajowego, czy międzynarodowym ruchu drogowego, z pewnością są zachwyceni! Także zasadniczym jest ustalenie, których "mieszkańców" ma Pan na myśli... Prawdopodobnie, przeciętny Warszawiak, Polak czy Europejczyk przejeżdżając pod Ursynowem będzie zadowolony. Zaś mieszkańcy Ursynowa już niekoniecznie...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 34 ponad rok temuocena: 100% 

   Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy jakichś rozwiazan. Ja mam inne odczucia co do zadowolenia mieszkańców Ursynowa. Ja tez jestem mieszkańcem Ursynowa, praktycznie od początku jego powstania. Może więc Pani zaproponuje lokalizację obwodnicy, tak, żeby była ona atrakcyjna dla mieszkańca Ursynowa, który chce stąd wyjechać na północ, zachód, wschód i południe od Warszawy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 33 ponad rok temuocena: 100% 

   Bla bla bla teraz to już jest musztarda po obiedzie zgodnie ze starym przysłowiem. Takie plany i plany rozwojowe na przyszłość to się własnie tworzy wtedy kiedy są to plany. Ale u nas jak to u nas. Najpierw się coś zacznie rozkopie a potem dyskutuje z mieszkańcami i wesoło oznajmia im "a taki wał , bo już zaczęliśmy". Bo to pierwszy raz na Ursynowie? Zresztą to taka Polska norma.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 32 ponad rok temu

   @Bla bla bla ocena zadowolenia z przebiegu POW przez Ursynów nie kończy się na aspekcie indywidualnego przemieszczania się autem. Nie jestem pewna, czy to jest dla Pana jasne. I tak oto, oprócz samochodów osobowych mieszkańców obszaru metropolitalnego, czy podróżujących na dalsze odległości, pojawi się krajowy i międzynarodowy tranzyt ciężarowy. W uproszczeniu, patrząc pod kątem komunikacyjnym niepokoimy się jak duży potok pojazdów ściągnie POW, poza ruchem lokalnym. Chodzi o brak filtrów czy ochrony przed hałasem na węzłach, wlotach tunelu. Inne odcinki obwodnicy Warszawy zaplanowano dalej od dużych osiedli mieszkaniowych. Nasz (na odc. okrytych) przebiega tuż obok.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 31 ponad rok temuocena: 50% 

   @Bla bla bla kontynuując... Dla hipotetycznego mieszkańca Ursynowa poruszającego się samochodem osobowym, lokalizacja POW prawdopodobnie będzie ok. Z pewnością, natychmiast pojawią się również kierowcy niezadowoleni z ograniczenia, narzuconego przez 2 ursynowskie węzły. W stylu: "Jak to, taki śliczny tunel, a obsługa Ursynowa górą?!" Tyle tytułem potencjalnej opinii, zmotoryzowanych Ursynowian korzystających z obwodnicy. A inni?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 30 ponad rok temuocena: 0% 

   Kwestia wyprowadzenia aut z ulic miasta owszem jest kluczowym czynnikiem. A Pani, zdaje się indywidualny brak potrzeby przemieszczania się autem, też mogę napisać, że nie jest tu aspektem. Te auta już tu są. Na Puławskiej, w dolinie służewieckiej, Rzymowskiego, Marynarskiej, alejach Jerozolimskich. Mam nadzieję, że jest to dla Pani jasne. Nie zauważyłem pod tym artykułem dyskusji o filtrach czy hałasie (jest Pani pierwsza). Za to jest bardzo merytoryczny wpis Precz z POW, czy wręcz cofnięciu pozwolenia na budowę. Obwodnica biegnie też przez Bemowo, Żoliborz czy Bródno. Nie biorę na siebie odpowiedzialności za osoby, które na Ursynowie i Wilanowie kupiły mieszkania wiedząc, że ma tu być obwodnica. Tak jak ci, którzy kupili obok lotniska i teraz krzyczą, że w cywilizowanym świecie w mieście nie ma lotnisk. Reasumując, może swoją energię wykorzystają państwo na budowę drugiego ringu, 30 km od Warszawy. Ja osobiście, cieszę się, że nie muszę do np. Łomianek jeździć przez górę kalwarie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 29 ponad rok temuocena: 50% 

   Bla bla bla twoja teoria byłaby poprawna gdyby nie jeden pewien mały szczegół. Otóż rzucasz argumentem , że o tej trasie wiadomo od dawna i ludzie, którzy kupowali mieszkania powinni się z tym zapoznać. Słusznie. Zapomniałeś tylko dodać, że lokalizacyjny przebieg tej trasy obejmował...kilkanaście punktów. I było to w latach 70 tych , 80 tych, kiedy na Ursynowie nie oszukujmy się było kilkanaście bloków na krzyż i gołe pole. Potem mamy boom mieszkaniowy, zagęszczanie dzielnicy a wszyscy mają w tyle fakt, że ta trasa ma być gdzieś tam (chyba włącznie z projektantami). I co nagle sie obudzili z łapą w nocniku, że miejsca nie mają? Kupowałes mieszkanie w latach 80 tych to z planów wcale nie wynikało, że akurat tam musi przebiegać ta trasa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 28 ponad rok temuocena: 50% 

   Inni? Dostali tunel, to ogranicza hałas. Na filtrach się nie znam - jeśli są kluczowe to należy naciskać, żeby powstały. Zresztą tu chyba jest zgoda wszystkich. Ma być park nad powierzchnią, łączący przez park przy kazurce z lasem kabackim. Wyprowadzenie aut na obwodnicę miejmy nadzieję udrożni przepustowość ulic obecnie zatkanych w mieście przez tranzyt (np. pulawska j Dolina służewiecka które są obecnie DK2). To poprawi jakość np. komunikacji miejskiej. A swoją energię warto skumulowac na naciskach, żeby jak najszybciej powstał drugi ring dla tirów. Docelowo moim zdaniem POW powinien być tylko dla aut osobowych. Warszawa jest chyba ostatnia europejska stolica bez obwodnicy. Paryż ma ich trzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 27 ponad rok temuocena: 100% 

   Marcin, już tyle razy prosiłem. Podajcie proszę gdzie widzicie przebieg obwodnicy, żeby miała sens przejęcia ruchu miejskiego? Kabaty są specyficzna dzielnica w tej części Warszawy. Spójrz w google maps, to wysunięty na południe cypel, w prostej linii aż na wysokości Pyr. Ja mieszkam na Ursynowie od 1978 roku. Odkad pamiętam, zawsze mówiono, że po to jest szeroki pas ziemi przed Kazury, gdzie miała powstać obwodnica.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 26 ponad rok temu

   @Ble ble ble temat braku filtrów czy hałasu wraca jak bumerang. Nie wiem od jak dawna zagląda Pan na HU, ale osoby komentujące "w roli przeciwników POW" to stali bywalcy. Trudno jest za każdym razem zaczynać od "0". Trudno jest wyciągać listę bolączek i wplatać ciągle te same wątki, ale przeciwnicy mają argumenty. Swoją drogą... Ciekawa jestem ile czasu będzie trwało odczuwalne zmniejszenie ruchu na ulicach wymienionych przez Pana? Obwodnica już się korkuje. A historia budowy POW przez Ursynów wcale nie jest 0-1. Zaś uwierzytelnianie zasadności budowy POW (przez Ursynów), poprzez powoływanie się na "długofalowe" plany, w naszej, polskiej rzeczywistości jest dość odważne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 25 ponad rok temu

   No fakt, Precz z POW jest tu chyba w każdym artykule o obwodnicy. Tylko co z tego hasła wynika? Obwodnica nie zniknie, nie wyparuje, nikt jej budowy nie zatrzyma. Ja oczywiście nie wiem i też jestem ciekaw czy i ile będzie trwało odciążenie ulic wewnętrznych i dlatego mocno kibicuje i mam nadzieję na jak najszybsze powstanie drugiego ringu. Niestety też, tu wrócę na chwilę do Pani wpisu o dwóch węzłach na Ursynowie z POW - dla mieszkańca kabat jeden zjazd z obwodnicy przy Auchan nie jest korzystny. Przydałby się drugi przy Rosoła. Z drugiej strony liczne wloty i zjazdy przy S8 na żoliborzu, wlaczanie się do ruchu, częste zmiany pasów mają swój istotny wpływ na brak plynności, być może więc u nas ktoś tak zrobił celowo, że jest tylko jeden.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 24 ponad rok temuocena: 50% 

   Dywagacje na temat przebiegu obwodnicy w tym momencie sa chyba lekko bez sensu czyż nie? Co wcale nie oznacza, że nie mam prawa krytykować czegoś co uważam, ża głupie. Obyś miał rację ale znajac polskie realia to skończy się na dobrych chęciach w kwestii tej trasy i nic się nigdzie nie odkorkuje. Mieszkajac w Warszawie już tyle się nasłuchałem o programach i pomysłach "odkorkowania" tego miasta a w korku rano jak sie stała tak się stoi. Na wszystkich wyjazdach w większości też.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 23 ponad rok temu

   @Ble ble ble Filtry istnieją jedynie w jakiś mglistych obietnicach... "Jeśli... Sprawdzimy... Zmierzymy... Jak... Pomyślimy..." Żadnych konkretów, o zabezpieczeniu finansowym nie wspominając. Zaś problem hałasu, w ogóle umknął miłościwie nam panującym... A patrząc na doświadczenia, społeczności walczących o lepsze warunki do życia, w pobliżu inwestycji GDDKiA (choćby ekrany akustyczne, przy już oddanym do użytku fragmencie obwodnicy) to długo, długo, długo poczekamy... A tymczasem tranzyt będzie mknął przez Ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do Marcina 22 ponad rok temu

   Masz rację co do chaosu; wiemy, jak jest w naszym kraju. Ale GDZIE realnie zbudowałbyś obwodnicę? Przecież nie przez Las Kabacki. No to przez Mysiadło? Józefosław? Piaseczno? To są tereny zurbanizowane, a ludzie kupili tam działki po to, żeby zamienić 53m2 w bloku na 130m2 w domu z ogródkiem. Dlaczego oni mieliby być poszkodowali, choć na Ursynowie Wysokim była rezerwa (Płaskowickiej)?. I ostatnia kwestia: BYŁA KONCEPCJA budowy obwodnicy jako autostrada A2 (a nie S2 jak teraz) w okolicy Góry Kalwarii. I kto uduupił sprawę? PSL uduupił. Bo pola, bo krówki, bo stodoły. Zatem wiesz już komu dziękować.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 21 ponad rok temuocena: 51% 

   To nie są imponujące zmiany , to są tragiczne zmiany . To COŚ nigdy nie powinno powstać w tym miejscu !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anatol 20 ponad rok temuocena: 64% 

   Prawda. Smutno jak się na to patrzy i pomyśli o tych spalinach że 120 000 samochodów dziennie :(

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do wieśniaka 19 ponad rok temuocena: 53% 

   Warszawiak taki sam jak ten wieśniak "Atypow". Absolutne TAK dla POW w tym miejscu !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bla bla bla 18 ponad rok temuocena: 40% 

   Nie to coś, tylko obwodnica miejska. W którym miejscu powinna powstać obwodnica miejska?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 ponad rok temuocena: 33% 

   powinno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 16 ponad rok temuocena: 60% 

   Do " bla bla bla" Oczywiście obwodnica miasta powinna przechodzić przez miasto , to chciałeś powiedzieć ? GRATULUJĘ .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bla bla bla 15 ponad rok temuocena: 38% 

   POW to nie jest obwodnica miasta, tylko obwodnica miejska. Którędy wg ciebie powinna przechodzić obwodnica miejska?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 14 ponad rok temuocena: 80% 

   Do bla bla bla . POŁUDNIOWA OBWODNICA WARSZAWY . Czego nie rozumiesz ?!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 13 ponad rok temuocena: 100% 

   bla bla bla z samej definicji obwodnicy wynika, że jest to trasa dookoła miasta, dzielnicy. Pokażesz mi może misiaczku jaka to jest obwodnica środkiem dzielnicy? I zanim zaczniesz puszczać pianę z buzi. Ja nie jestem przeicwko obwodnicy bo jest potrzebna ale lokalizacja tego w obecnej zabudowie jest cokolwiek...nietrafiona.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 12 ponad rok temuocena: 0% 

   Po pierwsze Marcin, misiaczka to sobie pod kołdrą szukaj. Po drugie obwodnica miejska z definicji przebiega skrajnymi dzielnicami miasta. Tak, Ursynów to jest właśnie skrajna dzielnica. Nawet jeśli niektórym wydaje się, że to pępek wszechświata.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 11 ponad rok temuocena: 0% 

   Ale co Południowa Obwodnia Warszawy? No Warszawy, a czego? Pułtuska? To ty tu czegoś nie rozumiesz i uparles się, że skoro w nazwie jest Warszawa to ma być daleko od miasta? Zajrzyj najpierw do dokumentacji, poczytaj, a potem odzywaj. Obwodnice dzielą się na 3 rodzaje: śródmiejskie, takie jak np. Trasa Łazienkowska, czy Al. Prymasa Tysiąclecia, które omijają śródmieście. Miejskie, takie jak Trasa AK, Południowa Obwodnica Warszawy, Wschodnia Obwodnica Warszawy, które przechodzą przez dzielnice na obrzeżach miasta i służą do sprawnego ruchu międzydzielnicowego i aglomeracyjnego. Pozamiejskie, przechodzące poza miejską aglomeracją i służące dla tranzytu, głównie tir. Po raz trzeci, którędy ma przechodzić obwodnica miejska? Potrafisz odpowiedzieć w końcu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Przebiega skrajnymi dzielnicami miasta ale koniecznie przez ich środek. Jak mówię ktoś po drodze nie pomyślał (co w wypadku większości naszych pożal się boże ekspertów planistów i architektów nie jest niczym nowym), znalazło się również paru chętnych na klepanie budynków jak leci w tej dzielnicy i sztuczne zagęszczanie. I jest jak jest. A Ursynów niestety jest zaplanowany jak przysłowiowe "pół dupy zza krzaka".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla bla bla 9 ponad rok temuocena: 0% 

   Ale jaką inna lokalizacja? 25 lat temu być może pod samym lasem kabackim od m.in Wełnianej do lasu, ale ktoś pozwolił na zabudowanie domkami. Bo to może jedyne inne miejsce które przychodzi mi do głowy, żeby obwodnica miała sens do obsługi ruchu miejskiego i pewnie też w tunelu, bo to rezerwat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Dlatego mówię, że mamy debilnych architektów i planistów. O zbudowaniu trasy wiadomo od lat. Jej plan i pomysł był zresztą przenoszony kilkukrotnie. A w tym czasie wszyscy inni działki sprzedają, coś na nich budują, zagęszczają , rozbudowują, zmieniają zagospodoarowanie przestrzenne (przez te lata również zmieniły się prawa budowlane i nie tylko one, bo także np o zagospodarowaniu przestrzennym). Efekt? Efekt masz taki, że teraz trasę trzeba WCISKAĆ na duś w idiotyczny sposób środkiem dzielnicy zamiast ją docelowo zbudować jako drogę na etapie budowy wczesnego Ursynowa z możliwością jej rozszerzenia. Ale tak to jest jak się planuje rozbudowę miasta w kiblu na kolanie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 7 ponad rok temu

   dlaczego obrażasz architektów i planistów? myślisz, że to oni decydują o uchwalaniu planów, o inwestowaniu, o polityce przestrzennej... nie to tacy jak ty wybierasz do rządzenia swoich przedstawicieli i tacy jak ty zdecydowali to co krytykujesz... to jak mam ciebie nazwać?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Dlaczego obrażam architektów i planistów? Bo wiekszośc z nich to bezmózgi, który to poziom prezentują średnio co kolejna wielka inwestycje w tym mieście? Warszawa wygląda obecnie jak pieprznik. Bez ładu, składu i pomysłu. Brak jakiegokolwiek stylu i sensu architektonicznego. Nawtykane jak za przeproszeniem "patyki w gówno". I jak sądzisz, kto to przyjmuje, kto kreśli te cudne plany zagospodarowania i jeszcze cudniejsze projekty z których 90% na oko zamyka się w kwestii pod tytułem "szklany klocek"? Kto rządzi to jedno ale ten rządzący przyjmuje lub odrzuca te pomysły...a pomysły najpierw muszą być zaprojektowane i wrzucone w miejska przestrzeń. P.S Warszawą to od przed wojny nie rządzą ludzie, którzy mieliby na nią jakiś sensowny pomysł.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 5 ponad rok temu

   to dlaczego wybierasz takich rządzących co wybierają tych bezmózgowych (miernych ale tanich), nie zależy ci na jakości? to że zazwyczaj wychodzi idiotycznie to fakt ale taki mamy klimat

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 ponad rok temu

   A kto ci powiedział ,że wybrałem takich rządzących jacy fundują mi ten bałagan? Chyba uczciwiej będzie powiedzieć, że wyborcy PO wybrali taki bałagan bo przypominam, że to PO rządzi w Warszawie od lat a ja na nich nie głosuję (i nigdy nie zamierzam). I zanim się spienisz. Nie nie jestem wyborcą PISu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 3 ponad rok temuocena: 74% 

   Materiał zbierany w południe - nie ma wielkich korków :-) Dali by z rana albo z okolic 16-17 to by wyszło jak jest, a i jeszcze taki drobiazg - ronda istnieją ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 ponad rok temuocena: 46% 

   przesiądź się w dobrze rozwinietą komunikację miejską. Niestety ale po latach komuny musimy się uzbroić w cierpliwośći przyzwyczaić się do rozbudowywania infrastruktury

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 ponad rok temuocena: 75% 

   @~pol a ja pod kolejnym tematem zapytam cię o jakiej "dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej" mówisz. Chciałbym się szczerze dowiedzieć gdzie ją masz? Bo jesli mówisz o warszawskiej to nie wiem czy po prostu udajesz czy o co chodzi?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3674 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020