REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Płot budowy POW w rejonie ul. Rosoła

  Płot budowy POW w rejonie ul. Rosoła (SK)

  REKLAMA

  Po wydaniu pod koniec grudnia zezwolenia na budowę ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, budowlańcy nie tracą czasu. Gdzie się tylko da, ogradzają przyszły teren budowy. Powstają też nowe, tymczasowe przejścia, chodniki oraz przystanki autobusowe. Są to przygotowania do wdrożenia w lutym nowej organizacji ruchu.

  Astaldi dostało od wojewody zezwolenie na realizację inwestycji drogowej 28 grudnia. Przejmowanie terenu wzdłuż ulicy Płaskowickiej rozpoczęto od wykarczowania starego lasku przed blokami przy Lanciego. Wycięto kilkadziesiąt drzew oraz tysiące krzewów. Teraz w kilkunastu punktach trwają prace nad budową elementów nowej organizacji ruchu - np. chodniki, wjazdy, przystanki. Oto szczegóły.

  Powoli w kilku punktach Ursynowa Astaldi ogradza teren przyszłej budowy płotem. Ogrodzenie stoi już od strony ul. Rosoła, wkrótce sięgnie rejonu budynku Natpollu i Biedronki.

  - Próbujemy ustalić z Generalnym Wykonawca - firmą Astaldi - końcowy projekt dla ruchu pieszego przy naszej nieruchomości - mówi Piotr Fostacz z Natpoll. Dojście do Biedronki możliwe będzie od strony Migdałowej oraz przy blokach wzdłuż Płaskowickiej. Pomiędzy ogrodzeniem POW a wejściem do klatek schodowych będzie zachowane przejście.

  Rozpoczyna się również ogradzanie parkingu przy osiedlu Kazury. W piątek mieszkańcy uzmysłowili sobie, jak blisko ich bloków będą płoty budowy POW. Od bloków przy Kazury 12, 14 i 16 to zaledwie parę metrów. Mieszkańcy obawiają się, że Astaldi będzie chciało wyciąć drzewa rosnące pod blokami i zrobić tam chodnik, właściwie nikomu niepotrzebny. 

  Wcześniej dla mieszkańców wybudowano tymczasowy chodnik łączący osiedle Kazury z przystankiem autobusowym oraz chodnikiem prowadzącym do ronda.

  Trwają również prace nad budową chodnika przy ul. Braci Wagów, na wysokości bazarku. Istniejący chodnik przy paczkomacie "Inpost" i wjeździe na targowisko zostanie w przyszłości zajęty przez drogowców. Budowany chodnik będzie służył pieszym idącym do Płaskowickiej.

  Jak poinformował nas nadzór kontraktu - firma Egis Polska Inżynieria, właśnie w rejonie dzisiejszego parkingu przy bazarku, ulokowany będzie również jeden z wjazdów na plac budowy. Przypomnijmy, za kilka miesięcy, gdy prace rozpoczną się na dobre, ul. Braci Wagów, podobnie jak Lanciego zostanie odcięta od Płaskowickiej. Wg naszych informacji stanie się to w czerwcu.

  Rozpoczęła się już także budowa przystanków autobusowych dla linii, które zmieniły trasy w związku z budową POW oraz likwidacją pętli Natolin Płn. Na Płaskowickiej w kierunku alei KEN, zaraz za Cynamonową zlokalizowany zostanie przystanek autobusowy.

  Naprzeciwko bazarku (istniejący przystanek Natolin Płn. 14) powstanie wkrótce długa zatoczka autobusowa dla autobusów, które zmienią trasy. 

  Z kolei przy alei KEN w kierunku Płaskowickiej, na wysokości wyjazdu z parkingu przy Kilara (dawniej Wasilkowskiego), wg informacji uzyskanych od pracowników, powstaje przystanek autobusowy - z którego w przyszłości korzystać będzie m.in. autobus linii 504. Choć lokalizacja tego przystanku jest zdaniem mieszkańców nietrafiona. Znajduje się on tuż za wyjazdem z parkingu.

  Dwa dni temu dla ruchu zamknięty został fragment ulicy Gruchacza - na wysokości od magazynu OBI aż do przejazdu kolejowego. Wjeżdżać mogą tam tylko pojazdy budowy POW.

  Kiedy oficjalnie dowiemy się o nowej organizacji ruchu w tych punktach Ursynowa, które właśnie są grodzone? 

  - Przygotowanie rysunków I etapu organizacji ruchu zaplanowaliśmy przed jego wdrożeniem na początek lutego. Na początku lutego - przed wdrożeniem zmian, będziemy je udostępniać być może uda się zorganizować również spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie - mówi rzecznik Astaldi, Mateusz Witczyński.

  Przypomnijmy, wg planów ogłoszonych w 2015 roku, w pierwszym etapie zajmowane są tereny zielone na południe od ul. Płaskowickiej, następnie - w drugim etapie - zajęta zostanie południowa jezdnia ulicy, zamknięte zostaną Braci Wagów i Lanciego. Po wykonaniu tuneli w sąsiedztwie Rosoła, Stryjeńskich, KEN i Pileckiego, ulice te zostaną przeniesione na by-pasy umieszczone na stropie tunelu.

  Kiedy z terenu przy Braci Wagów będzie musiał zniknąć bazarek? O tym napiszemy w szczegółach w nadchodzącym tygodniu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 197

  • 107
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 31
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Amarez 21 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Dziś tj. 16.01.2018 przechodziłem obok bazarku i nie zapowiada się na jakąś szybką likwidację. Handelek w budach trwa jakby nigdy nic, cały czas działają bankomaty EuroNetu, oraz paczkomat InPostu czyli budowa budową a życie w tym rejonie po staremu. Astaldi też pewnie specjalnie nie zależy na rozpoczęciu budowy zimą a sprawa bazarku jak znalazł będzie pretekstem aby wytłumaczyć opóźnienia z oddaniem tunelu, teraz niech inwestor martwi się jak przepędzić kupców a zrobić zgodnie z procedurami może potrwać kilka tygodni (kiedyś już był na ten temat reportaż). Szacuję, że bazarek może tutaj pozostać nawet do końca lutego, ale to już jest problem inwestora a nie wykonawcy. Realny termin oddania POW będzie w połowie 2021 roku i wszyscy będziemy czekali aż Astaldi skończy swoją opóźnioną przez targowisko budowę. Może za parę lat ktoś podliczy ile ten bazar będzie kosztował podatnika czyli: koszta obsługi komunikacji po likwidacji pętli, koszta opóźnień oddania inwestycji, brak kar umownych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ile można?! 20 6 miesięcy temuocena: 55% 

   usunąć bazar przy użyciu policji z pałami...jak handlarze nie rozumieją jak sie do nich grzecznie człowiek zwraca to trzeba po chamsku tak żeby chamstwo zrozumiało...i żadnego miejsca zastępczego

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hani 19 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Baran

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kik 18 6 miesięcy temuocena: 33% 

   caly las macie o krok gorke I pole dzikie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIKT 17 6 miesięcy temuocena: 58% 

   WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO ŻE BAZAREK RADNEGO ZATRZYMA POW. TAKIE CUDA TYLKO W WARSZAWIE/

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bobas 16 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Czy przy blokach na Kazury nie mogli odsunąć płoty o 2metry i uratować wiele drzew :( Wychodzą z założenia ze mają prawo i wycinają jak leci 30 letnie drzewa :(

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irek 15 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak odsuną płot o 2 metry to pewnie i tak wykopem uszkodzą korzenie i drzewa same uschną, wiec może lepsze nowe nasadzenia po wybudowaniu?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Irek na Kazury, za płotem ustawionym wzdłuż budynków, będzie droga manewrowa obsługująca budowę POW. Wykop pod tunel, powstanie kilkadziesiąt metrów od tego płotu. Także "ocalałym" od wycinki drzewom, raczej nic nie powinno zagrażać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Irek A co do "nowych nasadzeń po wybudowaniu POW," to raczej smutna konieczność! Zanim, szczególnie drzewa, utworzą nową barierę dla hałasu i zanieczyszczeń komunikacyjnych, minie sporo czasu...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Irek, że nie wspomnę o tym, iż każde ocalałe przed wycinką drzewo, będzie niecenioną barierą dla hałasu i kurzu, jaki tuż pod naszymi oknami, generować będzie sama budowa POW. To również, nie jest chyba bez znaczenia, prawda?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowiain 11 6 miesięcy temuocena: 80% 

   haha - będzie jak na Kabatach przy SBM, by przejść za płot trzeba nadrobić kilometr drogi

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okoliczniak 10 6 miesięcy temuocena: 94% 

   "Na początku lutego - przed wdrożeniem zmian, będziemy je udostępniać" Takie zmiany powinny być ogólnie znane już od dawna. "być może uda się zorganizować również spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie" Ojej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 9 6 miesięcy temuocena: 53% 

   Kiedy zniknie syfiasty bazarek? Czy i w jakiej kwocie administracja bazarku zapłaci za bezprawne zajęcie nie swojej działki? Czy Burmistrz Ursynowa chroni syf i opóźni budowę tunelu? Co wyjdzie bokiem wszystkim mieszkańcom Ursynowa, Warszawy i naszego kraju.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janka 8 6 miesięcy temuocena: 52% 

   A pan to chyba nie z Ursynowa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 7 6 miesięcy temuocena: 28% 

   W przeciwieństwie do Pani od zawsze Warszawa. Górny Mokotów i Ursynów. Rodzina brała udział w PW44, ucieczka z kilku łapanek podczas wojny, pobyt KL Stutthof. Za to miasto i za ten kraj. Żadne Lubliny, Radomie, LLU, WPN itp. wynalazki napływowe. Od zawsze Warszawa i wiele krwi za to miasto.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • czytanie ze zrozumieniem 6 6 miesięcy temuocena: 53% 

   @Janek Ursynów naprawdę? I tak panu śpieszno do wybudowania POW przez naszą dzielnicę? Bez filtrów?!?! Na logikę, na "syfiastym bazarku" zaopatrują się mieszkańcy Ursynowa. Nie wydaje się panu, że używając tak ciepłych epitetów w stosunku do bazaru, obraża pan również setki czy tysiące jego klientów? Czyli de facto pana sąsiadów?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 5 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Widzisz , Janku , mając taką wspaniałą Rodzinę nie popisałeś się . Twoja odpowiedź do Janki pokazuje , że ją obrażasz . Obrażasz ludzi , którzy po wojnie odbudowywali Stolicę . Przecież sami Warszawiacy nie podołali by temu trudowi . PS . Nie tylko ty jesteś rdzennym Warszawiakiem . Mam na myśli swoją skromną osobę , podobny życiorys rodzinny . Nawet obóz się zgadza ( moi rodzice). Z tą różnicą , że Czerniaków i Ursynów .

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka natolina od 35 lat 4 6 miesięcy temuocena: 88% 

   Skoro Mokotów, to też taki sprzeciw był wobec bazarku na Ludnej? To, że pan nie zaopatruje się na Dołku to zabroni pan sąsiadom? I nie ma co się tu prześcigać Powstaniem. Bo prawie wszyscy mieliśmy tak w rodzinie. Co ma Powstanie do bazarku?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wawa 3 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Dokładnie też na to czekamy z utęsknieniem Syf szczury smród a ceny wyższe niż w sklepach Jakość też kiepska A i od razu oświadczam że jesteśmy Warszawiakami z kilkupokoleniową historią

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ry$ 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   oraz oczywiście UE i całego świata...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piastowski syn :p 1 5 miesięcy temu

   Jasne.Pochodzę od Piasta a mój pra x100prapradziad Polskę zakładał więc wiem lepiej :p Nic do rzeczy to nie ma. Prawda taka, że "pow" to zbrodnia i niszczenie Ursynowa. Bazar to kwestia poboczna wobec problemu z upartym przeforsowaniem pow w tym miejscu do tego bez filtrów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1378 sekundy
  REKLAMA