REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2018, 07:34 komentarzy 4

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  REKLAMA

  Do 15 stycznia mieszkańcy bloków przy ul. Kazury 10, 12, 14, 16 i 18 muszą usunąć samochody z parkingu między ul. Płaskowickiej, a swoimi blokami. W przeciwnym razie grozi im odholowanie pojazdu na koszt właściciela. 

  Informacje dotyczące likwidacji parkingu rozwiesiła firma Astaldi, która jest wykonawcą budowanej właśnie obwodnicy południowej. Na co dzień wzdłuż ul. Płaskowickiej parkuje około 500 samochodów, zastępczy parking zapewniony przez wykonawcę obwodnicy, może pomieścić około 1/4 tej liczby.

  Mieszkańcy nie są zaskoczeni ogłoszeniem. Od dawna wiedzą o likwidacji i o nowym parkingu. Część mówi, że miejsc parkingowych jest sporo w okolicy i tam zamierzają się przenieść.

  - Ja lubię spacery, nie mam problemu z tym, że będę parkował gdzieś dalej – mówi jeden z mieszkańców Kazury.

  Jednak niektórzy mają żal do władz dzielnicy, które nie odpowiedziały na ich apele dot. rozbudowy parkingów przy ul. Stryjeńskich i Na Uboczu.

  - Są tam fragmenty trawników bez drzew, na których można było wygospodarować około 30 dodatkowych miejsc parkingowych – mówi pani Anna. - Nie wiem dlaczego nikt nie uwzględnił tego w planach – dodaje.

  Okazuje się jednak, że miejsca parkingowe przy ul. Stryjeńskich są planowane.

  - Jesteśmy w trakcie rozmów z urzędem dzielnicy - mówi Andrzej Grad społeczny prezes SM Wyżyny. - Uruchomimy też miejsca na dachu parkingu przy Pileckiego, w niższej cenie - dodaje.

  Wszyscy podkreślają, że likwidacja parkingów przylegających do osiedla wpłynie na to, czego obawiają się najbardziej - ruch wewnątrz osiedla. Andrzej Grad wspomina też o problemie z dojazdem do śmietników i lokali użytkowych. 

  Niebawem zapadną decyzje dotyczące ruchu tranzytowego na osiedlu oraz dojazdu do żłobka, jednak postawienie płotu budowy POW i likwidacja parkingów, może mieć znaczacy wpływ na opinie mieszkańców, w tych kwestiach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Kinga 4 9 dni temuocena: 54% 

   Likwidacja ok. 500 miejsc parkingowych dotknie nas wszystkich, wszystkich mieszkających przy Kazury a nawet sięgnie dalej, bo sięgnie Hirszfelda, Na Uboczu. Ruszcie się sąsiedzi i ciśnijmy Miasto, GDDKiA, Burmistrza i innych by zapewnili nam miejsca w innych lokalizacjach. A najważniejsze by parking przy ul. Płaskowickiej pozostał w takim samym wymiarze po wybudowaniu POW. To ostatni dzwonek, gdyż projekt parku nad POW jeszcze nie jest zatwierdzony więc do dzieła!!!!

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 3 9 dni temuocena: 100% 

   Kinga jak parkingi zabiorą, to nasi sąsiedzi ruszą... na spacer do auta...;-)

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marian 2 9 dni temuocena: 90% 

   A spółdzielnia jak zwykle "planuje", "jest w trakcie rozmów z urzędem dzielnicy", "wspomina też o problemie z dojazdem do śmietników i lokali użytkowych"..... ALE NIE INFORMUJE MIESZKAŃCÓW o niczym na bieżąco i NIEWIELE ROBI, żeby szybko i sensownie rozwiązywać problemy. Może czas najwyższy zastanowić się do czego potrzebni są nam tacy zarządcy???

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna Szcześniak 1 9 dni temuocena: 80% 

   Normalnie osiedle optymistów! Zapraszam ponownie Redakcję HU na Kazury, już po likwidacji parkingu, 3 wjazdów w osiedle i przeniesieniu gdzieś(?) 2 śmietników. Porozmawiajcie z tymi samymi mieszkańcami i się okaże, czy zachowali dobry humor. Z likwidowanego parkingu korzystają również mieszkańcy budynków Kazury 13 i 15, które w ogóle nie dysponują miejscami postojowymi. Oraz Kazury 11, w pobliżu którego jest jedynie kilka miejsc. Zapewnienie bezpiecznych warunków poruszania się po Enklawie Kazury, należy do Zarządu SM Wyżyny. I właśnie decyzji i działań podjętych przez Zarząd SM Wyżyny zależy, jak w najbliższych latach będzie funkcjonować nasze osiedle.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1164 sekundy
  REKLAMA