REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2020, 11:17

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każdy właściciel telefonu lun innego urządzenia bezprzewodowego wie, że szybko rozładowująca się bateria sprzętu bardzo przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. A przecież ze smartfonów, tabletów, odtwarzaczy muzyki korzystamy praktycznie cały czas. Dlatego staramy się dbać o to, by naładować akumulator. Jednak łatwo zapomnieć o naładowaniu urządzeń. W takiej sytuacji warto mieć przy sobie specjalne powerbanki. Przenośne akumulatory to funkcjonalne sprzęty, które pomogą Ci, gdy Twój telefon przestaje już działać. Jak wybrać idealny powerbank?

  Powerbank - co to jest?

  Powerbank to przenośny magazyn energii, którą można wykorzystać do naładowania różnych sprzętów bezprzewodowych. Wyposażone są w specjalne końcówki USB, za pomocą których podłączysz je do telefonu lub tableta. Dziś korzystanie z tego typu rozwiązań nikogo nie dziwi. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że tak łatwo najładuje się telefon nawet bez dostępu do gniazdka elektrycznego. Prace nad pierwszymi powerbankami rozpoczęła znana firma Apple w latach 2001-2009. Jednak dopiero w 2010 roku marka Technocel zaprezentowała pierwszy powerbank w dzisiejszym znaczeniu tego słowa. Miał on formę sporych rozmiarów breloczka do kluczy. Cena tego nowoczesnego urządzenia wynosiła około 30 dolarów. Jak podawała firma, ich powerbank mógł naładować telefon na prawie godzinę rozmowy. Dzisiaj taki model uchodzi już za zabytek.

  Nowe urządzenia mają mniejsze rozmiary, obsługują różne porty i przede wszystkim są w stanie zmagazynować więcej energii. Ich dostępność stała się też o wiele lepsza. Praktycznie w każdym sklepie znajduje się rozbudowana kategoria powerbanków, np. https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne.bhtml. Szeroka oferta sprzętów tego typu sprawia, że wybór może okazać się utrudniony. W związku z tym przed zakupem konkretnego modelu warto zastanowić się, czym wyróżnia się dobrej klasy powerbank. 

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka?

  Powerbanki różnią się od siebie wieloma parametrami. Jedną z nich jest wbudowany akumulator. Powerbanki ładują baterie innych urządzeń, ale tej posiadają własne baterie. Obecnie dostępne są produkty z akumulatorem litowo-jonowym lub litowo-polimerowym. Pierwsze urządzenie sprawdzi się w przypadku osób, które nie korzystają często ze tego sprzętu. Drugi rodzaj to model idealny dla osób często ładujących swoje telefony za pomocą powerbanka. Oczywiście dla każdego użytkownika najważniejszą rolę odgrywa pojemność zakupionego sprzętu. To właśnie od niej zależy, na jak długo starczy Ci zmagazynowana pamięć. Pojemność powerbanka wyrażana jest w miliamperogodzinach (mAh). Najpojemniejsze urządzenia pozwalają na pełne naładowanie smartfona nawet kilka razy. 

  Kolejna ważna kwestia to rodzaj kabla zasilającego. Sposobów ładowania może być kilka. Oczywiście chodzi tutaj o różne rodzaje kabli USB. Może to być zwykłe USB, USB wersja C lub micro USB. Nowością są powerbanki z funkcją ładowania indukcyjnego. Niektóre modele mają wbudowaną dodatkową opcję Fast Charge. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup powerbanka z podwójnym wejściem. Dzięki temu naładujesz kilka urządzeń obsługujących rozmaite zakończenia USB. Decydując się na zakup powerbanka, zwróć uwagę na jego obudowę. Sprzęt ten będzie przenoszony w torebkach, plecakach czy wielkich walizkach podróżnych. Powerbank często zabierany jest na wakacje pod namiot. Dlatego producenci powinni zaoferować urządzenia solidne, wydajne i wytrzymałe. Oczywiście żadem powerbank nie przetrwa zalania wodą. Dlatego nawet o najbardziej solidne urządzenie należy odpowiednio dbać. Istotny jest także wskaźnik pokazujący, ile jeszcze mocy ma dany powerbank. Dzięki temu możesz kontrolować ładowanie.

  Popularni producenci powerbanków

  Producentów powerbanków jest sporo. Dlatego warto zapoznać się z opiniami konsumentów na temat poszczególnych modeli. Do najczęściej wybieranych należą sprzęty chińskiego potentata Huawei (https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne,_Huawei.bhtml). Urządzenia te wyróżniają się wydajnością oraz dobrą konstrukcją. Z powodzeniem zmieszczą się do kieszeni czy nawet większego portfela. Huawei dokłada wszelki starań, aby zaoferować klientom jak najbardziej pojemne i wielofunkcyjne urządzenia. Drugą firmą specjalizującą w produkcji wysokiej klas powerbanków, jest Trust (https://www.euro.com.pl/ladowarki-akumulatory-przenosne,_Trust.bhtml).

  Jak dobrać powerbank?

  Decydując się na zakup powerbanka, określ swój maksymalny budżet. Dzięki temu kupisz powerbank o możliwie największej pojemności w danym przedziale cenowym. Sprawdź także jakie w jakie gniazda USB wyposażone są smartfony, telefony, tablety oraz inne bezprzewodowe urządzenia, których często używasz. Wtedy nie będziesz zaskoczony, gdy okaże się, że nowa inwestycja nie będzie trafiona. Wybierz powerbank wysokiej klasy. Dzięki temu szybko naładujesz cały swój sprzęt bezprzewodowy.

  Artykuł załadowany: 0.2291 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020