REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2021, 10:43 komentarzy 13
  Pezet i Onar na otwarciu UCK Alternatywy

  Pezet i Onar na otwarciu UCK Alternatywy (K. Szpilski/haloursynow.pl)

  Ursynów to kolebka rapu. Na pierwszym dniu inauguracji Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" nie mogło więc zabraknąć najbardziej znanych ursynowskich raperów Pezeta i Onara z grupy Płomień 81.

  Przy nowootwartym UCK "Alternatywy" odbywają się małe "Dni Ursynowa". Przez dwa dni - piątek i sobotę - w ramach inauguracji działalności nowego ośrodka możemy posłuchać koncertów gwiazd. W piątek wieczorem zabrzmiały utwory grupy Płomień 81.

  Wygrodzony teren koncertu dość szybko zapełnił się młodymi ludźmi. Niemal połowa słuchaczy stała jednak poza wygrodzonym na scenę terenie z uwagi na obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zakaz wstępu z używkami.

  - Cieszymy się, że możemy w końcu zagrać po pandemii i to jeszcze u nas w domu - mówił Paweł z Ursynowa, znany szerzej jako Pezet.

  Płomień 81 wykonał swoje hity z najnowszej płyty "SZKOŁA 81". Publiczność śpiewała z grupą wszystkie kawałki, jednak dopiero "Powiedz na osiedlu" sprawiło, że wszyscy jak jeden mąż podskakiwali i poruszali rękoma w rytm przeboju sprzed lat.

  - Koncert bardzo mi się podobał. Chłopaki potrafią rozbujać towarzystwo i poprowadzić imprezę tak, że każdy będzie próbował z nimi rapować, nawet jak nie zna tekstu - mówi Marta. 

  Jedyne, do czego można się przyczepić to fatalna akustyka. Dźwięk odbijał się od budynku urzędu dzielnicy, wywołując efekt studni. Teren przy UCK nie jest najszczęśliwszym miejscem do organizacji plenerowych koncertów także ze względu na usytuowanie w środku dużego osiedla.

  "Obok wszystko się zaczęło..."

  Artyści między piosenkami wspominali na scenie czasy kiedy tworzyli swoje pierwsze utwory. Odnieśli się także do miejsc, w których lubili przebywać. W końcu raperzy zaczerpnęli swoją nazwę Szkoły Podstawowej nr 81 przy ul. Puszczyka, pod którą zazwyczaj się spotykali.

  - Jesteśmy tuż obok miejsca, gdzie się to wszystko zaczęło. Gramy razem już ponad 20 lat i można powiedzieć, że nasza muzyka jest już oldschoolowa - mówili ze sceny.

  Płomień 81 powstał w 1998 roku na Ursynowie z inicjatywy Pawła "Pezeta" Kaplińskiego i Marcina "Onara" Donesza. Po latach przerwy, które poświęcili na indywidualne kariery, postanowili wydać album, który odświeża ich wspomnienia z lat przełomu wieków.

  Dziś kolejny dzień inauguracji UCK "Alternatywy". Od godz. 12 przy ośrodku mnóstwo zajęć dla dzieci i młodzieży, warsztaty koncerty i zwiedzanie budynku. O godz. 18 na scenie wystąpi Ania Rusowicz, a o 19:30 gwiazda wieczoru - Krzysztof Zalewski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Gg 13 miesiąc temuocena: 62% 

   A gdzie jest TEDE?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hohoł 12 28 dni temuocena: 50% 

   Tede nie ma nic wspólnego z Ursynowem. No może oprócz tego, że ursynowski Płomień 81 pokonał go w słynnym beefie sprzed lat.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatuśy 11 28 dni temuocena: 100% 

   Tede to jedyny raper w tym kraju. Reszta to rapeny i łaki

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mgrkotka 10 miesiąc temuocena: 83% 

   Ursynów kolebką rapu? Ok. Wydawało mi się, że są nią slumsy w Stanach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 9 miesiąc temuocena: 50% 

   Oby więcej takich imprez rapowych na Ursynowie Panie Robercie Kęmpo było bardzo fajnie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 8 miesiąc temuocena: 50% 

   Oczywiście! Dla mnie zestaw Kubańczyk i Filipek będzie git.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asiatysia 7 miesiąc temuocena: 45% 

   Promować społeczny element, narkomanów z marginesu na otwarciu instytucji kultury - tylko ludzie pokroju Ostrowskiego mogli wpaść na taki pomysł. Te występy kosztowały ponad milion złotych - naprawdę nie ma ważniejszych wydatków? Skandal.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BasiaMisia 6 miesiąc temuocena: 37% 

   A jak można uświetnić otwarcie domu kultury jak nie wydarzeniami tego typu czyli koncertami? Czy powinno się zamiast tego rozdawać maseczki? Czy zaprosić biskupów? Bo nie rozumiem…

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mgrkotka 5 miesiąc temuocena: 52% 

   Dom kultury , a raczej antykultury , wystawił sobie ,, piękne" świadectwo. Choć z drugiej strony czy prawdziwa sztuka byłaby zrozumiana przez współczesnego przeciętnego ursynowskiego słuchacza? Wątpię.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gustaw 4 miesiąc temuocena: 50% 

   Skandalem jest promowanie tylko jednego nurtu muzyki. Słuchasz disco polo, rocka, techno, jazzu ok. Każdy ma wybór czego słucha i nie powinien zabierać głosu odnośnie gustu. Nazywanie każdego hiphopowca narkomanem też jest na wyrost. Ktokolwiek jest z Ursynowa to jeszcze większy plus za zagranie koncertu „w domu”.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Domo 3 miesiąc temuocena: 33% 

   Ja proponuję przeznaczyć jakąś pulę na psychiatrę dla ciebie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mona 2 miesiąc temuocena: 50% 

   A co ci przeszkadza to kobieto

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Arek85 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie wiem czy to jeszcze przeczytasz ale co mi tam: My, ukryty w mieście krzyk My, ukryty w mieście krzyk My, ukryty w mieście krzyk My Ludzie spoglądają na mnie z boku Różne rzeczy wnioskują z moich kroków Ile tutaj stoi bloków wokół? Kto dostrzeże w nas uczucia, kto spisze nam protokół a kto krzyknie 'rap to rewolucja roku'? Czytaj klisze z moich oczu, nie obniżysz moich lotów Odejdziesz, a mikrofon pójdzie ze mną do grobu On jest moją bronią, to moja duma i honor Nie mam oprócz niego nikogo, jest moją ikoną Skoro nie rozumiesz rzeczy, które mnie bolą To tylko mój hip-hop umie pojąć to wszystko Sprawdź bity, sprawdź intro, potem sprawdź co ludzie myślą Nasz świat nie jest fikcją, wytłumacz im to Marzy mi się czarny Lincoln, lecz jak go wyrwać wilkom? Rozumiem więc, czemu czasem chłopaki biorą winstrol Ludzie kpią z nas zanim zdążą nas poznać Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra Nie ma problemów, to nie ma przyczyn czy uczuć Przyczyny zawsze są, a uczuć nie ma bez zarzutów

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4142 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021