REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UD Ursynów)

  W 2023 roku mamy zrobić po raz pierwszy zakupy nad tunelem POW. Dzielnica podpisała właśnie umowę na projekt koncepcyjny nowego miejskiego targowiska. Tymczasem nad obwodnicą pojawiły się sadzonki drzew. Czy nowe nasadzenia w miejscu przyszłego bazarku to zalążek przyszłego Parku nad POW?

  Za niespełna dwa lata bazarek "Na dołku" będzie musiał się wynieść z terenu dawnej pętli autobusowej przy blokach na Benedykta Polaka. Część kupców będzie się mogła przenieść na nowe targowisko zarządzane przez miasto. Pewne jest jednak, że nie wszyscy się tam zmieszczą.

  Handel, zgodnie z planami ratusza ma się odbywać w miejscu starego targowiska — nad tunelem obwodnicy, między al. KEN i ul. Braci Wagów. Ratusz planuje stworzyć tam jedynie 50 miejsc dla handlujących. Będzie też miejsce dla foodtrucków i na aktywności społeczne. Całość ma wkomponować się w "Park nad POW", na którego koncepcję przetarg ogłosił już Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

  Wszystko zależy od drogowców

  Przygotowaniem projektu targowiska wg wytycznych dzielnicy zajmie się wyłoniona w konkursie firma OCA Architekci. Ta sama, która w ubiegłym roku zajmowała się rewitalizacją bazaru Różyckiego - słynnego praskiego targowiska. Kupcy i mieszkańcy z "Różyca" nie byli za bardzo zadowoleni z kontenerów handlowych, ale tam firma stawiała, to co chciało miasto. Na Ursynowie to architekci będą przedstawiać własne propozycje rozwiązań.

  Terminy powstania i wygląd bazarku, na przykład to czy nad tunelem mogą powstać budynki, czy tylko lekkie konstrukcje, zależą w dużej mierze od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To ona administruje wybudowanym tunelem i wciąż dysponuje terenem nad tym obiektem.

  Zdaniem dzielnicy jedną z zalet wybranej firmy architektonicznej jest to, że w składzie zespołu projektującego jest osoba, która przygotowywała konstrukcję ursynowskiego tunelu. Doskonale więc wie, co może na nim powstać, a co nie. Kiedy zobaczymy efekty prac?

  - Mamy nadzieję, że na wiosnę już będziemy mogli pokazać coś konkretniejszego. To ma być miejsce przyciągające, a nie odpychające. Będziemy robić wszystko, aby w 2023 roku kupcy rozpoczęli handel w nowej, estetycznej i świetnie zaprojektowanej inwestycji oraz w bardzo dobrej lokalizacji - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Praca architektów będzie podstawą do uzyskania przez dzielnicę decyzji o warunkach zabudowy, a w kolejnym etapie do wykonania projektu budowlanego i uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

  "Park nad POW" już powstaje?

  Mimo iż targowisko ma zostać osłonięte od budynków mieszkalnych za pomocą zieleni, to część mieszkańców okolicznych bloków przy Braci Wagów i alei KEN niezbyt przychylnie patrzy na zapowiedź powrotu bazarku. Kilka dni temu na zielonym placu nad tunelem, który formalnie nadal jest placem budowy, pojawiły się sadzonki.

  - W niedzielę po polanie nad POW chodziła pani z młoteczkiem i palikami, które wbijała w bardzo chaotyczny i nieuregulowany sposób. Dzisiaj okazało się ze to są jakieś drzewa lub krzaki. Jestem bardzo za, ale sposób, w jaki to zostało zrobione, jest bardzo przypadkowy. Drzewa są posadzone gdzie popadnie - mówi pan Maciej, mieszkaniec osiedla przy terenie przyszłego bazarku.

  Dzielnica nie wie nic na temat nowych nasadzeń, podobnie zresztą ja i zarządzający terenem drogowcy. Ich zdaniem to oddolna inicjatywa.

  - Nie dokonywaliśmy żadnych nasadzeń, gdyż zgodnie z umową, naszym zadaniem było jedynie odtworzenie terenu. Nasadzenia zostały wykonane przez nieznane osoby bez zgody GDDKiA. Wysłaliśmy pismo do Wspólnoty Mieszkaniowej KEN 49 z prośbą o ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za nasadzenia - mówi Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA.

  Co się stanie z "partyzanckimi" nasadzeniami? Ich pomysłodawcy zapewne myśleli, że rośliny powstrzymają budowę nowego targowiska. Dzielnica podkreśla jednak, że w sytuacji gdyby rośliny kolidowały z projektem bazarku, zostaną one przesadzone.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KARTOFEL 30 wczoraj 10:54

   Burmistrz i cwaniaczek Karczewski (mający w oczach tylko chęć zysku - $) doskonale wiedzą, że nie jest to miejsce właściwe na urządzenie bazaru. Podstawowa zasada: powierzchnia bazaru wymaga identycznej powierzchni bazarowego parkingu samochodowego. W przeciwnym razie okolice (chodniki, trawniki etc.) w promieniu 200 m. są rozjeżdżane przez samochody klientów. Bazar wyeksportować na niezagospodarowane wygony przy Lesie Kabackim (wysokość ursynowskiej Straży Pożarnej).

   Edytowany: wczoraj 11:40

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KARTOFEL 29 wczoraj 10:35

   Żaden bazar. W tym miejscu powinny powstać parkingi: samochodowy i rowerowy, otoczone bardzo wielką ilością zieleni. Bazar przeflancować na wygony położone na południe od budynku Straży Pożarnej. Założyć tam bazar, wraz z obszernym parkingiem Niegdysiejszy bazar "na dołku" był koszmarem. Brud, smród i ubóstwo, rozjeżdżanie trawników z uwagi na brak parkingu bazarowego - w promieniu 200 metrów.

   Edytowany: wczoraj 11:40

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as132 28 2 dni temu

   Bazar w tym miejscu to nieporozumienie. Lepszy dobry sklep warzywniczy w którymś z okolicznych budynków, na przykład zamiast pewnego zagranicznego banku.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak trzymać! 27 6 dni temuocena: 61% 

   Od dawna nic mnie tak nie ucieszyło, jak ta setka nowych nasadzeń. Ktoś je sfinansował z własnych środków, dołożył swoją pracę i czas. Tymczasem Burmistrz za nie swoje pieniądze projektuje blaszane zadaszenie dla zafoliowanych pasiaków przyjezdnych pośredników z Bronisz. Bez pytania okolicznych właścicieli mieszkań- płatników wszelkich podatków. Ręce opadają!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qqq 26 4 dni temuocena: 80% 

   Czy jeśli ktoś z własnych środków zaasfaltowałby tę przestrzeń robiąc parking dla mieszkańców - płatników wszelkich podatków, to też by opadały?

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~juv 25 3 dni temuocena: 56% 

   Chwila moment, kiedy te bloki powstawały to bazarek już tam od dawna był. Ludzie kupując tam mieszkania doskonale wiedzieli o bazarku. Kupując tam mieszkania godzili się na mieszkanie przy bazarze.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bazarek na każdym rogu 24 6 dni temuocena: 66% 

   Bazarek przy nowiutkim szpitalu południowym dodaje niepowtarzalnego uroku tamtym okolicom. Liczę, że podobną atmosferę uda się uzyskać w planowanym parku linearnym. Latajace papiery, błoto i namioty z pasiastej folii, tylko podkreślą europejski charakter naszej dzielnicy.

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 23 6 dni temuocena: 24% 

   Tam powinien być wyłącznie parking dla mieszkańców pobliskich bloków !!!

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 22 6 dni temuocena: 45% 

   Parking TAK, ale dla rowerów. Akurat w tej lokalizacji jest ddr wzdłuż Al. KEN i będzie ddr wzdłuż Płaskowickiej. Można będzie ekologicznie podróżować w każdym kierunku. Dobry pomysł na Budżet Obywatelski w przyszłym roku.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 17 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 21 6 dni temuocena: 87% 

   ta, jeszcze jeden parking, genialne...

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 20 6 dni temuocena: 87% 

   zmieści się też baza tirów i zajezdnia autobusów

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 19 6 dni temuocena: 22% 

   Jeszcze jeden parking??!! Gdzie w okolicy są niby inne? Na Natolinie tak jak i wszędzie w dzielnicy brak jest wystarczającej liczby darmowych miejsc parkingowych dla mieszkańców. Zieleń jest między blokami. Potrzebny jest duży parking! Mamy do niego prawo!

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rotresbator 18 6 dni temuocena: 58% 

   Parking dla rowerow? Dla tego jednego rowerzysty, ktory dzisiaj jechał?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 17 6 dni temuocena: 66% 

   Może uda się powstrzymać bazar, tak jak udało się kilka lat temu zatrzymać rozlew bazaru na teren zielony wzdłuż KEN do Polaka. Trzeba zewrzeć siły w celu zrobienia Parku a nie Targowiska w tym miejscu, które tak bardzo potrzebuje zieleni, a nie następnego blaszaka z parkingami.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emercio 16 6 dni temuocena: 35% 

   Poczekamy jak osiągniesz wiek emerytalny i po otwarciu portmonetki w galerii obrócisz się na pięcie i zaczniesz szukać bazarku......

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 19 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 15 6 dni temuocena: 72% 

   ~Emercio- masz rację. Moja portmonetka będzie pusta, bo moje naprawdę ciężko i uczciwie zapracowane mieszkanie z widokiem na zafoliowane pasiaki i przedzewiałe wraki- jak aktualnie na pętli (gdzie miały być piękne pawilony) będzie niesprzedawalne....

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 14 6 dni temuocena: 80% 

   przecież w marketach zawsze było taniej niż na bazarkach, a co dopiero w dyskontach

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 28 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 13 6 dni temuocena: 84% 

   Projekt koncepcyjny nowego targowiska? Hmm. Koncept jest taki jak zawsze, syfilis, błoto, śmiecie latające w około i obskurne budy. U jego zasady leży fundamentalna zasada bazarku, nic nie inwestować w biznes - maksimum wyciągnać. Pozycja kupców jest zawsze taka sama. Bazarek musi być bo my jesteśmy biedni i nie mamy gdzie pracować. Nie podobają się wam nasze syfiaste budy i namioty, niech dzielnica zbuduje nam ładniejsze - z waszych podatków kochani bo my jesteśmy biedni oczywiście.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tak trzymać! 12 6 dni temuocena: 73% 

   Co za wspaniała oddolna inicjatywa pokazująca, co okoliczni mieszkańcy myślą o powracajacym paździerzowym syfie pod oknami. Inwestycja własnych środków w zieleń, zamiast brudu i latających śmieci. W 100% popieram!

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 11 6 dni temuocena: 76% 

   Prawda! Nikt już chyba nie wierzy w obietnice, że bazar będzie cywilizowany, uporządkowany, sprzątany itp. Pamiętamy, co obiecywano przed przeniesieniem bazaru na pętlę? A mamy powrót do początku lat 90-tych ogrodzony paskudną siatką, bez miejsc parkingowych i z rozjeżdżonymi trawnikami.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Burmistrzu do dzieła! 10 6 dni temuocena: 81% 

   Uważam, że uczciwe byłoby zrobienie ankiety dla właścicieli mieszkań (płacących podatek od nieruchomości) w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego Targowiska Miejskiego- czyli KEN 49, KEN 51, KEN 54, BW 20, Na Uboczu 28C - jak bardzo chcą mieć i korzystać z Targowiska Miejskiego. Byłaby to mniej zmanipulowana opinia niż sondaż P. Karczewskiego na stronie miłośników bazarku. Ciekawe, czy okazałoby się, że mieszkańcy pragną mieć syfiasty bazar pod oknami? Czy może wolą nawet chaotyczny teren zielony?

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Burmistrzu do dzieła! 9 6 dni temuocena: 76% 

   Do ankiety dodać można jeszcze bloki Wasilkowskiego 3 i 1A oraz BW11. Co prawda bloki są odsunięte od ew. Targowiska, ale powinny mieć prawo się wypowiedzieć, bo będą dotknięte zalewem samochodów parkujących gdzie popadnie.

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rolo 8 5 dni temuocena: 75% 

   i Meander 21 i 23...mam dość obijania mojego samochodu przez emerytów paradujących środkiem parkingu z torbami na kolkach i braku miejsca pod blokiem żeby spokojnie zaparkować!

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gggg 7 6 dni temuocena: 48% 

   Ktoś sadzi drzewa?!!! KARA ŚMIERCI! USTAWIĆ TAM OBYWATELSKIE PATROLE I UKAMIENOWAĆ ZBRODNIARZA!!!! TAM POWINIEN BYĆ PARKING

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mata 6 6 dni temuocena: 44% 

   A co za problem wykopać te sadzonki i ponownie wkopać gdzie indziej, np. pod lasem kabackim?

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 5 6 dni temuocena: 77% 

   Zielona partyzantka, tego się nie spodziewałem.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leśnik 4 6 dni temuocena: 83% 

   zielone ludziki są już na urysnowie-)

   Edytowany: 2 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miki 3 6 dni temuocena: 43% 

   Na nowym targowisku powinny wrócić usługi typu fryzjer, szewc , krawiec , bo bardzo brakuje tego na Ursynowie.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 2 6 dni temuocena: 75% 

   Gdzie brakuje? Krawiec w każdym starym bloku, a fryzjer w każdym nowym naokoło. Może faktycznie szawców nie ma.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 6 dni temuocena: 75% 

   Czy w tym mieście nawet proste sprawy muszą ciągnąć się latami? Zamiast inwestować środki w budowę infrastruktury i nowe plany miejscowe które wygenerują olbrzymie przychody w tytułu podatków to wszelkie działania ciągną się latami, a pieniądze idą na bzdury. Jeszcze 2 lata na bazarek? Kpina.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4545 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021