REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Artur Łokietek)

  Na Ursynowie powstanie Klub Honorowych Dawców Krwi. Jednak zanim to nastąpi przed nami trzy styczniowe spotkania informacyjne - organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą współtworzyć dzielnicowy klub. Mile widziani są również ci, którzy po prostu mają pytania lub sami chcieliby wziąć udział w szlachetnej akcji oddawania własnej krwi na rzecz potrzebujących.

  Pierwsze spotkanie w ramach powstającego Klubu HDK Ursynów odbędzie się 16 stycznia w urzędzie dzielnicy. Chętni mogą zgłaszać się w godzinach od 16:00 do 18:00. Kolejne dyżury założycielskie będą organizowane w pozostałe poniedziałki miesiąca - 23 oraz 30 stycznia.

  - W ciągu trzech poniedziałków będziemy zbierać podstawowe dane ludzi, którzy chcą się zarejestrować. Potrzebujemy minimalnie 20 osób, by założyć nowy klub - mówi Jacek Okraszewski, jeden z organizatorów Klubu HDK na Ursynowie.

  Po styczniowych spotkaniach przyjdzie czas na zebranie założycielskie. Klub zacznie funkcjonować najprawdopodobniej dojdzie do tego już w lutym.

  Krwiodawcą może zostać zdrowy człowiek między 18. a 65. rokiem życia, jednak członkostwo w samym klubie nie jest obwarowane żadnymi wymogami. - Jest bardzo dużo ludzi zaangażowanych w naszą działalność, ale osobiście nie oddają krwi - to żaden problem - można pomagać na wielu płaszczyznach. Są też tacy, którzy oddawali, ale już nie mogą, np. ze względu na chorobę, która ich spotkała - dodaje Jacek Okraszewski.

  Na Ursynowie nie brakuje dawców krwi, widać to podczas wizyt krwiobusu, który przyjeżdża do nas dość często. W czasach gminy Ursynów w latach 1999-2002 działał też już klub dawców. Teraz znów jest czas na jego powstanie - pomoże w popularyzowaniu idei krwiodawstwa.

  Krew jest niezbędna do ratowania życia, dlatego każdy chętny do pomocy jest na wagę złota. Pamiętaj, że nie musisz być supermanem, aby oddawać krew! O powstającym klubie można przeczytać na jego stronie internetowej: www.ukk.waw.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.289 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019