REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2021, 07:28 komentarzy 3

  (MSO)

  Powstanie nowa mapa Zielonego Ursynowa. I to nie byle jaka! Dzięki niej mieszkańcy będą mogli poznać ciekawe osoby i zobaczyć interesujące miejsca w okolicy. Za jej stworzenie odpowiada Stowarzyszenie Zielony Ursynów, które już szykuje mnóstwo innych atrakcji.

  Zielony Ursynów to miejsce z bogatą historią i przyrodą. To także dom dla wielu niezwykłych ludzi. Niestety, cały czas niewiele o nich wiadomo.

  - Mieszka tutaj mnóstwo ciekawych osób, tylko trudno do nich dotrzeć. Wielu pewnie by nawet chciało dać się poznać innym, ale nie wiedzą jak to zrobić – mówi Marzena Zientara ze Stowarzyszenia Zielony Ursynów.

  Ten stan rzeczy ma zmienić ambitny projekt Stowarzyszenia Zielony Ursynów i Dzielnicowego Ośrodka Kultury – "Mapa Zielonego Ursynowa". Zainteresowani znajdą na niej informacje o artystach, twórcach, miejscach i działalnościach, które mają swój wkład w rozwój lokalnej aktywności w tej części naszej dzielnicy.

  - Chcemy na niej zawrzeć wszystko, co może być wartościowe dla mieszkańców. Pierwszym krokiem będzie znalezienie takich osób i miejsc. Drugim stworzenie siatki połączeń, która da możliwość na ich znalezienie i umożliwi wzajemny kontakt – mówi Anna Żelazowska-Kosiorek ze Stowarzyszenia Zielony Ursynów.

  Pierwsze sukcesy młodego stowarzyszenia

  Projekt został już doceniony i jego realizacja odbędzie się w ramach funduszu Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Oprócz stworzenia mapy planowane są także przeróżne atrakcje skierowane do różnych grup wiekowych. Dla młodzieży przewidziane są warsztaty filmowe. Z myślą o paniach - ale nie tylko - przeprowadzone zostaną warsztaty kosmetyczne z wykorzystaniem naturalnych składników rosnących na Zielonym Ursynowie. Ponadto planowane są spacery botaniczne oraz warsztaty fotograficzne dla amatorów.

  Chociaż start całego projektu przewidziany jest na lipiec, to Stowarzyszenie Zielony Ursynów nie próżnuje. Już teraz trwają prace nad przygotowaniem mapy. Pomysłodawcy liczą również na zaangażowanie mieszkańców. Takie też jest główne założenie projektu - aktywizacja lokalnej społeczności. Zwłaszcza jej młodszej części. W jej tworzeniu udział wezmą m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 96.

  Święto Zielonego Ursynowa

  Na razie nie wiadomo, jak dokładnie mapa będzie wyglądać. Jej twórcy chcieliby, aby była łatwo dostępna dla zainteresowanych. Wszystko co się na niej znajdzie i jej kształt, zależeć będzie od zgłaszanych pomysłów i możliwości stowarzyszenia.

  - Mapa to cały czas otwarty temat. To będzie żywa rzecz, którą planujemy rozwijać. Jej ostateczny kształt wyłoni się we wrześniu 2021 r. – dodaje Żelazowska-Kosiorek.

  Twórcy mapy chcieliby udostępnić ją podczas planowanego Święta Zielonego Ursynowa. Dokładny termin wydarzenia nie jeszcze znany. Festyn będzie swojego rodzaju zwieńczeniem całego projektu, a także okazją do spotkania się ze wszystkimi, którzy na mapie się znajdą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 67

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jfhb 3 miesiąc temuocena: 0% 

   "Zielony ursynow". Jak cala obecna Warszawa, przypomina afrykanskie getta. Zabudowany kazdy metr, brak parkingow, brak przestrzeni.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pawellowawa 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Mieszkam tu i nie potwierdzam

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lubicz 1 miesiąc temu

   Wpadnij kiedys, moze zmienisz zdanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3633 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021