REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2020, 10:03 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Które z ptaków patronują ursynowskim ulicom?

  Które z ptaków patronują ursynowskim ulicom? (Ania Ziąbrowska)

  Ptaki i inne zwierzęta rysowała już w przedszkolu. Śmieje się, że jako córka leśnika ma to w genach! Teraz nasza sąsiadka, w ramach akcji #zostańwdomu, maluje… ptasich patronów ursynowskich ulic. 

  Ania Ziąbrowska od 17 lat mieszka na Zielonym Ursynowie, na którym – w swoim domu – w 2011 roku założyła Studio Artystyczne Werniks. To tu mali artyście pod jej czujnym okiem zgłębiają wiedzę dotyczącą malarstwa i przyrody.

  - Bardzo miło wspominam początki mojej działalności, ponieważ otrzymałam wiele wsparcia od znajomych artystów, jak i wydziału kultury dzielnicy Ursynów – opowiada Anna i dodaje, że zakładając firmę miała swoją małą misję: chciała przekazać dzieciom tajniki sztuki, ale również jak najwięcej informacji o przyrodzie.

  - Jako córka leśnika mam to w genach! – śmieje się.

  Mali artyści czasami pytają: Pani Aniu, czy to lekcja przyrody czy malarstwa? Te wyjątkowe lekcje upływają zawsze w bardzo miłej atmosferze, a praca z dziećmi sprawia Ani wiele radości. – Kiedy obserwuję ich postępy, jestem z nich bardzo dumna – mówi.

  Patroni spod pędzla

  Pomysł na ursynowską wystawę zrodził się, kiedy Ania namalowała we wrześniu ubiegłego roku pięć obrazów o tej samej tematyce: lisa, zająca, wilka, wiewiórkę i raniuszka.

  - Dzieciom, które uczęszczają na zajęcia, te obrazy bardzo się podobały i to właśnie wtedy pomyślałam, żeby zorganizować wystawę dla większej publiczności – opowiada malarka.

  Skontaktowała się z kilkoma nauczycielkami ze szkoły podstawowej nr 96, którym pomysł wystawy bardzo się spodobał. Niestety pod koniec lutego było już wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie. Ale gdy nastał czas #zostańwdomu, malowała dalej.

  - Do tej pory powstało 26 obrazów o tematyce przyrodniczej. Ptaki jak nasze ulice na Zielonym Ursynowie to: Sójki, Raniuszka, Żołny, Kogucia… - wymienia.

  W planach jest jeszcze mysikrólik - najmniejszy ptak Europy, bekas, puchacz i zapewne bogatka, jedna z sześciu sikor występujących w Polsce.

  - Malowanie sprawia mi ogromną radość, którą chętnie dzielę się z innymi – mówi Ania i dodaje, że liczy na to, że kiedy sytuacja się uspokoi, będzie mogła zaprosić sąsiadów na wernisaż. Nie tylko w wirtualnej galerii!

  ZOBACZ PTASIE PORTRETY AUTORSTWA ANNY:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ek 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Piękne obrazy, pomysl super:)) miedzkam na Żołny

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3993 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--25-04---25-05-2020