REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Fundacja Nasza Historia)

  Niecodzienny sposób poznawania przez dzieci historii Polski i Warszawy. „Luneta Czasu” to teatralna gra uliczna, która uczy najmłodszych, jak warszawiacy walczyli i żyli w czasie powstania warszawskiego. Na Ursynowie startuje już w sobotę.

  Podczas zabawy organizowanej pod ursynowskim ratuszem dzieci będą mogły przenieść się do roku 1944. Amatorski Teatr Ursynowa pokaże im wiele postaci z tamtych czasów. Młodzi mieszkańcy nie będą mieli łatwego zadania. Dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody.

  - Jest to cykl wydarzeń, który organizujemy od kilku lat. To gry teatralne, które przenoszą dzieci w czasie - taka jest właśnie etymologia naszej nazwy „Luneta Czasu”. Wszyscy, którzy zostaną z nami do końca mogą liczyć na drobny upominek - mówi wiceprezes Fundacji Nasza Historia Katarzyna Ostrowska-Biernacka.

  Kto może wziąć udział?

  Każde dziecko wraz ze swoim opiekunem zostanie przydzielone do grupy-batalionu, który będzie przechodził przez ulice Ursynowa. Zespoły będą miały swoich dowódców, których zagrają aktorzy z Amatorskiego Teatru Ursynowa. Podczas zabawy każdy będzie miał do wykonania zadania takie jak: wiązanie bandaży czy tworzenie własnej opaski powstańczej. Gra więc wymaga sprawności i czynnej pomocy rodziców.

  Do gry mogą zgłosić się wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zapisy odbywają się do drogą mailową pod adresem: fundacjanaszahistoria@gmail.com.

  „Luneta Czasu” z uwagi na formę plenerową będzie uzależniona od pogody. Gra rozpocznie się w sobotę 11 września o godz. 11.00 na ul. KEN 61. Spotkanie z organizatorami pod wejściem do urzędu dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak82 3 miesiąc temuocena: 83% 

   Czy można zapisać syna do grupy z wieszaniem powstańców, wrzucaniem granatów do piwnic pełnych ludzi i kanałow, którymi walczący się ewakuowali? Czy będzie inscenizacja wybuchu czołgu pułapki, kiedy to porozrywało ponad 300 osób? To chyba najbardziej spektakularny epizod powstania. Wielkie bum i czerwona chmura wokół. Widowiskowe też jest podpalanie domów zajetych przez powstańców miotaczmi ognia. Na finał proponuje zabijanie rannych w szpitalach powstańczych i gwałcenie sanitaruszek. Dzieci będą zachwycone.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EUentusjasta 2 miesiąc temuocena: 0% 

   Wolałabyś inscenizacje Lenin przyjeżdża do Piotrogrodu rozpocząć rewolucje ze Szwajcarii :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Myślę, że taka lekcja byłaby o wiele bardziej wartościowa dla młodych ludzi tak łatwo podpalających się do walki i wierzących w słowa polityków. Później jest już za ... późno.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.366 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021