REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Bisom nie było końca, bo ursynowianie kochają wspólne śpiewanie powstańczych piosenek. Przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego kilkaset osób, razem z dwoma chórami, w niezwykły sposób uczciło warszawskich powstańców.

  Jak przekazać młodemu pokoleniu historię o Powstaniu Warszawskim? Z pewnością przez takie imprezy jak ta niedzielnego wieczoru. Przy fontannie, w towarzystwie dwóch ursynowskich chórów mieszkańcy śpiewali najsłynniejsze i najbardziej wzruszające pieśni powstańcze. Były marsze: Mokotowa i Śródmieścia, doskonale wszystkim znane "Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój" czy "Warszawianka" - tradycyjnie śpiewana na wszystkich uroczystościach patriotycznych.

  We wspólnym śpiewaniu uczestniczyło kilkaset osób - nie tylko starsi, którzy żywo pamiętają opowieści swoich rodziców o sierpniu 1944, ale też młodzi - kilkunasto- czy dwudziestolatkowie. Były też całe rodziny.

  VIDEO: Ursynowianie śpiewają powstańcze piosenki

  - Musieliśmy tu przyjść, by pokazać dzieciom, przez piosenkę, historię ludzi, którzy byli tacy jak my i którzy walczyli o swoją godność i o wolność Polski - mówi pani Teresa.

  Chóry Iuvenis i Ars Chori po raz kolejny zaprezentowały wysoki poziom muzyczny a dyrygenci znakomicie odnaleźli się nie tylko w dyrygowaniu muzykami, ale też zachęcaniu publiczności do wspólnego śpiewania. Kolejne z pewnością za rok. Nie ulega wątpliwości, że propozycja takiego uczczenia powstańców spodobała się ursynowianom.

  ZOBACZ ZDJĘCIA ZE WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1231 sekundy
  REKLAMA