REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2018, 08:17 komentarzy 66

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (BGK NIeruchomości)

  Jest umowa na projekt gigantycznego osiedla na obrzeżach Ursynowa. Będą to niedrogie mieszkania przeznaczone na wynajem dla średnio zamożnych mieszkańców. Zbuduje je rządowa spółka BGK Nieruchomości w ramach programu "Mieszkanie Plus".

  Na blisko 15 hektarowej działce położonej przy ul. Karczunkowskiej powstanie osiedle "Nowe Jeziorki", na którym znajdzie się około 2 700 mieszkań. Ich budowa ruszy w drugiej połowie 2019 r., choć wcześniej zapowiadano, że stanie się to już wiosną.

  Koncepcja modelowego osiedla została wyłoniona w konkursie, w którym ex aequo nagrodzono dwa zespoły projektowe. I właśnie z tymi pracowniami - 22Architekci i AMC Andrzej M. Chołdzyński - podpisano umowy na zaprojektowanie osiedla.

  Na terenie inwestycji powstanie 19 budynków mieszkalnych wraz z pełną infrastrukturą społeczną – szkołą, przedszkolem, boiskiem, a także różnorodną ofertą handlowo-usługową.

  – Program "Mieszkanie Plus" rozwiązuje problem wielu polskich rodzin jakim są zbyt wysokie koszty wynajmu lub zakupu mieszkania. To pierwsze, najważniejsze założenie programu – mówił Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. – Drugie to wysoka jakość przestrzeni publicznej. Chcemy realizować dobrze zaprojektowane osiedla, które – tak jak "Nowe Jeziorki" – będą estetycznym, funkcjonalnym i przyjaznym miejscem do życia – dodawał wiceszef resortu.

  "Nowe Jeziorki" to pierwsza warszawska inwestycja w ramach projektu "Mieszkanie Plus". Czynsze za wynajem mieszkań mają w nich być o ok. 30%-50% mniejsze niż na rynku. Będzie możliwość skorzystania z dopłat czynszowych, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 1600 złotych na osobę.

  Okoliczni mieszkańcy mają wątpliwości

  Projekt osiedla powstawał przy udziale stołecznego samorządu. Miasto będzie odpowiedzialne za wybudowanie dróg dojazdowych oraz budowę szkoły i przedszkola.

  – Projekt modelowego osiedla Nowe Jeziorki to wyzwanie przede wszystkim na poziomie urbanistycznym, gdyż 10 tysięcy mieszkańców to skala małego miasta – mówi Maciej Kowalczyk, z pracownik 22Architekci. – Należy zatem zapewnić w obrębie zespołu dostęp do usług edukacji, zdrowia, handlu i gastronomii, terenów rekreacji i zieleni, ale także do komunikacji zbiorowej. Wielkim atutem tej lokalizacji jest właśnie bliskość stacji kolejowej, dzięki temu, Nowe Jeziorki mogą  działać w sposób podobny do osiedli w granicach aglomeracji Wiednia czy Berlina - dodaje.

  Trwają konsultacje dotyczące terenów rekreacyjnych i przestrzeni handlowo-usługowych osiedla "Nowe Jeziorki". Odbyły się już pierwsze spotkania i warsztaty, podczas których mieszkańcy okolicy mogli dowiedzieć się więcej o planowanej inwestycji. To właśnie podczas pierwszego z nich mieszkańcy wyrażali obawę, że projektowana szkoła, która pomieści ok. 1200-1400 uczniów będzie za mała. A układ komunikacyjny spowoduje, że ul. Puławska się zapcha. 

  Kontrowersyjny jest także niski wskaźnik liczby miejsc parkingowych, jaki przewidziano dla osiedla. W założeniach przyjęto, że mieszkańcy będą korzystać z pobliskiej stacji PKP Jeziorki, więc na jedno mieszkanie przypadnie 0,5 miejsca postojowego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 733

  • 107
   BARDZO PRZYDATNY
  • 58
   ZASKOCZONY
  • 60
   PRZYDATNY
  • 100
   OBOJĘTNY
  • 31
   NIEPRZYDATNY
  • 108
   WKURZONY
  • 269
   BRAK SŁÓW

  66Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ju 66 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Za 20 lat to będzie Warszawska fawela ...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 65 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawy jeste ilu komentujących skorzysta z tej opcji. coś mi mówi, że wielu, bo poziom komunikacji marny tak, że pensje chyba małe macie. Bo za co tu Wam płacić...ehh

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maniek 64 10 miesięcy temuocena: 50% 

   2700 mieszkań to fakt spore osiedle, ale takie też są budowane w Warszawie i to niedalekiej odległości od centrum (choćby Bliska Wola J.W.- ponad 3000 mieszkań plus biurowce ) i jakoś nikt nie prostował , że będą korki, czy natłok ludzi w jednym miejscu...Takich mamy włodarzy , co nie dbają o prawidłowy rozwój miasta( parki, tereny zielone) tylko byle by kasa się zgadzała.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Detros 63 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlaczego mieszkanie plus będzie tańsze? 1. Współczynnik miejsc parkingowych - normalnie deweloperzy nie mają takich warunków. Parkingi zabierają bardzo dużo przestrzeni. 2. Jest wyłączone z ustawy o ochronie praw lokatorów 3. Infrastrukture wybuje miasto. A na koniec okaże się że ceny nie dobiegają od rynkowych. Nie ma nic za darmo i zaangażowanie państwa w budowę mieszkań nie spowoduje że one cudownie staną się tańsze.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamaz 62 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Dopłata do czynszu jak ktoś zarabia do 1600zl. Jakbym tyle zarabial to by mnie nie bylo stac ns na jakikolwiek wynajem

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~789 61 10 miesięcy temuocena: 64% 

   Slums dla plusiakow!!!! Tylko gdzie oni pomieszcza te swoje wieswageny itp niemiecki szrot,? Ze dwa wieswageny na mieszkanie to minimum a tu jakis pedalarz zaprojektowal 0.5 miejsca??? A rowerki to gdzie beda trzymac? Na balkonach??

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niki 60 10 miesięcy temuocena: 100% 

   A ja pod oknem będę miała market Dino

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariusz1985 59 10 miesięcy temuocena: 68% 

   Czemu ludzie narzekacie?Co wam jest?Dlaczego patologia ma sie wprowadzic?bo co bo tanszy wynajem?Przeciez nie kazdy kto dostaje 500+ jest menelem i patusem ,jestem pewien ze duzo rodzin skorzysta z pomocy i ulatwi im zycie.Bardzo dziwne to polskie spoloeczenstwo bo jak nie narzekanie i obgadywanie to wychwalanie sie jacy to nie madrzy my polacy jestesmy.Zacznijcie zyc wlasnym zycie a nie oceniacie innych.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 58 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Zaczniemy żyć własnym życiem jak w końcu nasze pieniądze przeznaczane będą na ważne cele jak rozwój infrastruktury, a nie socjal na ludzi nieudolnych życiowo.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolo 57 10 miesięcy temuocena: 11% 

   Ale wos wsioki kole to pincet plus kto ci broni se klepnąć z 5 i po problemie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrrrr 56 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy możemy się spodziewać fali protestów przeciw lotnisku Chopina? To będzie zbudowane dokładnie na podejściu do ladowania

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MN 55 10 miesięcy temuocena: 14% 

   Przecież Okęcie ma być zlikwidowane.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lumen 54 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Z drugiej strony ludzie na 100% będą z tego osiedla szybko uciekać. Więc albo będzie duża rotacja, albo będzie stało puste. I wtedy ze strony miasta może być pokusa żeby zrobić tam osiedle socjalne.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lumen 53 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie sądzę żeby osiedle zasiedliła patologia społeczna. Tam trzeba będzie płacić dość wysoki czynsz. Zapowiadana SKMka przewiezie na godzinę max 2 tys ludzi, i będą to mieszkańcy Piaseczna i Lesznowoli. Na Jeziorkach mało komu uda się wejść do pociągu. A miejsca parkingowe zorganizują okoliczni rolnicy na swoich polach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oleee 52 10 miesięcy temuocena: 69% 

   Oglądałem mieszkania na Zamieniu, ale teraz ? Dzięki - patologia pod bokiem. Jozefoslaw zasrany blokami, lada moment sie zapcha. Teraz druga strona - Karczunkowska i Balrtowa skazane są na porażkę. Zero infrastruktury i beneficjenci 500+, zobaczcie sobie jakie pytania ludzie zadają na stronie programu „mieszkanie +” i odpowiedzcie sobie na pytanie: Kto tam bedzie mieszkał ?! Co Te urzędasy maja w baniakach, ze pozwalają na takie inwestycje ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 51 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Nie wiem skąd niektóre mało przychylne wpisy. Wprowadziłem się na Ursynów mając 7 lat i zostałem wiesniakiem pomimo warszawskiego rodowodu. Tak wlasnie mówiono wtedy (początek lat 80 tych) o mieszkańcach Ursynowa. Chodziłem do szkoły na Sluzew nad Dolinka i w szkole tak nazywane były wtedy dzieci z Ursynowa. Nawet niektórzy nauczyciele się śmiali ze wiocha ściąga do stolicy na Ursynów, kupuje sobie pieska i udaje miastowego. Inteligencja kończyła się na Dolinie Sluzewieckiej. Kto jeszcze pamięta ze mieszkanie na Ursynowie 35 lat temu to był obciach. Gdzie mieszkasz, Ursynów? Przecież to sypialnia. A teraz. Ale ten Ursynów wspaniały.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lumen 50 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Ursynów miał w bliskiej perspektywie bardzo dobrą komunikację (metro). Jeziorki nie mają żadnej perspektywy. Linia kolejowa nie ma przepustowości, i żadnych planów rozbudowy na przyszłość. Można tam zmieścić zaledwie 2 dodatkowe pociągi na godzinę, które i tak szczelnie wypełnią mieszkańcy Piaseczna.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 49 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Otóż "lumen" zaledwie kilkaset metrów od tego osiedla po drugiej stronie torów będzie wjazd na Trasę S-7.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkam niedaleko 48 10 miesięcy temuocena: 67% 

   @ Obserwator No i co z tego, skoro na tym osiedlu będzie bardzo mało miejsc parkingowych?! Ci ludzie mają jeździć właśnie pociągami, według idee fixe jakiegoś głąba za biurkiem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 47 10 miesięcy temuocena: 67% 

   "Mieszkam niedaleko". Liczbę miejsc parkingowych na osiedlach ustalają przepisy, a nie czyjeś widzimisię. Developer też buduje ile musi a nie z jakimś wielkim zapasem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lumen 46 10 miesięcy temuocena: 83% 

   W tym przypadku nie obowiązują żadne przepisy, tylko"widzimisię" pani Joanny Erbel. Pani socjolog, reprezentant miasta i doradca inwestora jedocześnie, wymysliła że pół miejsca na mieszkanie będzie w tej lokalizacji w sam raz. Rozumiem dobre intencje, ale to jest zaklinanie rzeczywistości, bo okoliczni chłopi zorganizują bieda parkingi na okolicznych polach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz Rajski 45 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Jest sygnał,że mieszkania dostaną za darmo ci,których nie mamy zamiaru wpuścić. Za naszymi plecami.Dywersja,cichy atak. Wspomnicie moje słowo.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 44 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Oczywiście, że dywersja. Bo Warszawa od lat opiera się pisowi. A jakieś 7 tysięcy uprawnionego do głosowania wiernego elektoratu, może przechylić szale zwycięstwa w jakiś wyborach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AniOł 43 10 miesięcy temuocena: 63% 

   "Alternatywy 5"

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lavl 42 10 miesięcy temuocena: 56% 

   szkoda terenu tam jest cisza i spokój, fajne miejsce na wycieczki rowerowe

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarioSpiritoso 41 10 miesięcy temuocena: 60% 

   Moim zdaniem tych co projektują takie osiedla i tych co na to pozwalają a przede wszystkim ekipom rządzącym powinno się dawać dożywocie i nawet nie tłumaczyć za co. Łatwo jest zaprojektować takie osiedla ale żyć ? No i powstanie wspaniałe miejsce dla patologii.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawianka z dziada pradziada 40 10 miesięcy temuocena: 52% 

   zasiedlą je "słoiki" z 5-ciorgiem bachorów, bedo udować warsiawiaków, oprócz 500+ dostano dofinansowanie do czynszu, a robota w polu będzie leżeć.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dojna Zmiana 39 10 miesięcy temuocena: 71% 

   Dojna Zmiana zapomniała o najważniejszym o sklepie nocnym trzeba będzie gdzies spiniężyć pincet plusa

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rizi 38 10 miesięcy temuocena: 83% 

   W Warszawie będą budować slamsy dla słoików i krawaciarzy . To im wystarczy .

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkam niedaleko 37 10 miesięcy temuocena: 75% 

   10 tysięcy ludzi na takim skrawku ziemi... Miejsc parkingowych będzie mało, ponieważ zdecydowano, że mieszkańcy będą jeździć pociagami z przystanku Wwa Jeziorki. Zobaczycie, co się będzie działo w okolicach. Szlaban przy wjeździe na Buszycką gwarantowany. Wyjazd rano z Sarabandy w stronę Puławskiej stanie się niemożliwy. Ale najgorsze jest to, że mają byc to mieszkania na wynajem dla dorabiającej się biedoty, więc należy oczekiwać częstych wizyt policji. Słowem: pięknie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pięknie to już było 36 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Myślę, ze projektant wie dla kogo przeznaczono to osiedle i zaprojektuje na nim komisariat policji. Po co chłopcy mają dojeżdżać, skoro mogą być na miejscu i nudzić na pewno się nie będą.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alfa 2 35 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Osiedle wzorowane na osiedlu Dudziarska. Powtarzajmy ten program wielokrotnie, może kiedyś się uda stworzyć osiedle zdatne do mieszkanie Może nie za pierwszym czy dziesiątym razem, ale za setną próbą się uda

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AXA 34 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Osiedle jest duże ale nie gigantyczne.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bolek 33 10 miesięcy temuocena: 73% 

   10 000 ludzi. połowa to Kobiety - zaraz urodzą. Pozostaje 5 000 chłopa. Część pojedzie w stronę Warszawy, część w stronę Radomia do pracy. Czy ktoś sobie wyobraża iż np. o 6m 40 na pociąg wyjdzie nagle 200-800 osób? Pociągi są przepełnione a Karczunkowska ulica nie łyknie takiej ilości słoików. Bynajmniej bardzo brawo dla planistów - może ścieżka rowerowa przez las kabacki?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grażyna 32 10 miesięcy temuocena: 80% 

   W Polsce nic się nie planuje, działa sie ad hoc. Będzie tłum na stacji, korki? To sie poszerzy zjazd po 2 latach interwencji. Przecież w Polsce nia ma kasy na infrastrukturę, jest na 500+, dopłaty do hektara, górników, administrację, radnych, emerytury, zusy. Poza tym, budowanie czegokolwiek wymaga tak rozbudowanej papierologii że żaden urzędnik się za to nie weźmie, po co ma ryzykować on dostaje co miesiąc tą samą kasę. Miasta budują inwestorzy(im zależy na kasie), tak znienawidzeni przez wymachujący palcem gmin.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~khu 31 10 miesięcy temuocena: 71% 

   a to nie to osiedle arabskie co ma powstać?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwiastun 30 10 miesięcy temuocena: 22% 

   Wyglada jak baraki dla wiezniow w Oswiecimiu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frik 29 10 miesięcy temuocena: 100% 

   To chyba nie byłeś na pobliskim Osiedlu Europejskim :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spr 28 10 miesięcy temuocena: 91% 

   osiedle będzie przeurocze, infrastruktura powstanie błyskawicznie, wokoło pola będą ogrodzone ale na niektórych powstaną hektary płatnych parkingów, w namiotach i barakach powstaną prywatne przedszkola i szkoły, powstaną też pawilony handlowe, sklepy monopolowe, bazar, warsztaty samochodowe z oponami, powstaną też miejsca pracy, bazy segregacji śmieci, szklarnie, na peronie o 7.30 tysiąc sąsiadów będzie się integrować we wspólnych wyprawach do cywilizowanej stolicy dającej pracę, w razie awarii tysiące ludzi stanie na przystanku przy jedynej ulicy Karczunkowskiej, będzie wspaniale

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aneta 27 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Tylko kto do tej szkoły będzie chodził?? Skoro jest już szkoła podstawowa w Dąbrówce, obecnie trwa budowa szkoły podstawowej w Zamieniu - t.j. dwa przystanki od Jeziorek. Jest szkoła podstawowa i gimnazjum w Lesznowoli, jest szkoła podstawowa w Dawidach. Trzeba pomyśleć trochę drodzy architekci. Jeżeli chcecie "zapełnić" lukę w edukacji w tym rejonie to wybudujcie tam szkołę średnią - lepiej na tym wszyscy skorzystają.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozalia 26 10 miesięcy temuocena: 50% 

   TO TAK NA JAKIŚ OBÓZ MI WYGLĄDA ?????? No ale dla biedaków to i takie czworaki dobre.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nikodem 25 10 miesięcy temuocena: 50% 

   A kim ty jesteś, że masz prawo do takich osądów? Słoikiem z miasteczka "W"?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olleks 24 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Ona jest realistką i płaci podatki zapewne.... Tak bedzie. Madki i biedota to zapełni. Ledwo bedzie to to stać na czynsz.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kariw 23 10 miesięcy temuocena: 27% 

   Najlepiej nic nie dawać, tylko doić. Bo jak ktoś coś dostanie , to reszta go opluje, bo sami nie dostali, tylko musieli ukraść. HOŁOTA. Za PO-PSL to było super, bo brali tylko oni i nikt by się nie dowiedział gdyby nie przegrane wybory i wypad od koryta.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graża 22 10 miesięcy temuocena: 55% 

   Patriota, Państwowiec daje od siebie na rzecz państwa. Daje swój czas , poświęcenie, a nie wyciąga łapkę po dopłatę do tony węgla, hektara ziemi, czy 500+ . Za rządów PiS wszyscy wszystko dostają, dojąc Państwo na masową skalę, bez precedensu w III RP.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kariw 21 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Całe życie płacę podatki. 500+ nie jest obowiązkowe, ten kto ma kupę hajsu myślisz, ze nie wyciąga łapy po 500? Niech nie biorą. 300 na start, niech nie biorą. Oszustwa na VAT, to jest dojenie, bo jak dają to brać, jak biją , to uciekać. Nie jestem beneficjentem żadnego z programów i jakoś żyję. Nie muszę opluwać tych co nie mają. Ale czy nie przywilejem elyt jest opluwanie innych. Tylko nikt nie mówi , że obecne elyty i kasty , to zwykła hołota i bydło. POmyśl o tym Graziu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obywatel kw 20 10 miesięcy temuocena: 17% 

   Graża, twój wpis łatwo przetłumaczyć na tekst piosenki Kazika "pracuj dwie zmiany zimą i latem, wyśpisz się w piachu pod kombinatem" Śpiewał o komuchach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Graża 19 10 miesięcy temuocena: 67% 

   To kto jest patriotą czy ten co buduje drogę albo uczy się żeby swoje państwo reprezentować w świecie, czy ten co macha flagą i rząda pomocy państwa ? Kto z tej dwójki robi więcej dla przyszłości swojego kraju?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sasa 18 10 miesięcy temuocena: 100% 

   w wielu miejscach W-wy budowano osiedla bez ulic i zaplecza od 1974 roku, zarówno państwowe jak i prywatne. Jeziorki mają kolej radomską, obwodnicę w budowie i Al.Krakowską. Teren pusty bo państwowy od zawsze. Na dawnym PGR Mysiadło prywatny buduje i nie ma protestów, a zamieszka 3 tys. ludzi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak 17 10 miesięcy temuocena: 90% 

   A dla kogo będą te mieszkania? Czy znowu cwaniak, kombinatorzy i nieroby w głównej mierze będą się o te mieszkania ubiegać? Czy są jasne i uczciwe kryteria kwalifikacji kandydatów na te mieszkania? Czy będę się o te mieszkania mogły ubiegać np małe rodziny z przeciętnym dochodem i z jednym dorosłym ale uczącym się dzieckiem? Czy w pierwszej kolejności będą kwalifikowane osoby mające zawinkulowane kilkadziesiąt lat temu książeczki mieszkaniowe, które do tej pory nie mają "własnego kąta".

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Www 16 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Biedota i taksiarze...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bmw 15 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Niezle getto. Ale z drugiej strony, duze skupisko tanich dziewczyn do upolowania wieczorami. Moze sie to jednak do czegos przydac....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 14 10 miesięcy temuocena: 50% 

   @bmw - to mówisz, że bmw jeździsz? to wszystko się pięknie zgadza

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~economy 13 10 miesięcy temuocena: 60% 

   HAHAH PISOWSKIE DOJENIE 1600 JAK dostaniesz dopłate dodac trzeba prad gaz inne media opłaty stałe wyjdzie jakies 2300zł hahahahahahmacie swoje tanie mieszkania

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nikuś 12 10 miesięcy temuocena: 50% 

   A jakie warunki wynajmu są u ciebie i tobie POdobnych.?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żabka 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlaczego się nie pisze, że mieszkania budowane w ramach programu "Mieszkanie Plus" na terenach pozbawionych odwodnienia są opuszczane przez przerażonych ludzi ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~!!! 10 10 miesięcy temuocena: 0% 

   To nie lepiej "Arkę" budować ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RP 9 10 miesięcy temuocena: 16% 

   Brawo Polski Rząd PiS! Nareszcie coś się dzieje w Polsce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 8 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Taaaa wstajo z kolan. Szczególnie widać to, gdy te pajace uczestniczą w uroczystościach z katabasami...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dojna Zmiana 7 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Na dzień dobry 20 % zostanie rozkradzione przez różnego spółki spółeczki powołane specjalnie do tego przez dojną zmiane , dodatkowo obawiam żeby nie powstały z tego po jakimś czasie zwykłe patologiczne osiedle , jak to zwykle w dojnej zmianie nic im nie wychodzi oprócz programu KORYTO PLUS

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazik 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   A czy szkoła będzie budowana równolegle z osiedlem, czy lata potem?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uxjdb 5 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Patologia nie chodzi do szkoly.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Rachunek jest prosty. 10 tys mieszkańców to nie mniej niż 4000 samochodów. Na to potrzeba parkingu o powierzchni 5ha, nie widać go w projekcie, Część aut może miedzy domami da sie na trawnikach parkować. Taka ilość aut rano zablokuje totalnie Karczunkowską i Puławską.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PW 3 10 miesięcy temuocena: 90% 

   Dokładnie. Ten współczynnik aut na mieszkanie to jakaś totalna kpina.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grażyna 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Bo państwo może, deweloper ma zawsze wskaźnik od 1 wzwyż, np od 65mkw juz 2 miejsca na mieszkanie. Ale mieszkanie plus ma być tanie, bo buduje państwo :) Roboty ziemne są najdroższe.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dede 1 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Jakbyś nie zauważył, to teraz w standardzie garaże buduje się pod blokami. Miejsca parkingowe na powierzchni są przeznaczone głównie dla gości.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2537 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO