REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Światowej sławy pianista jazzowy, koncertujący w ponad 60 krajach świata, w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zagrał dla ursynowian. Artur Dutkiewicz wycisnął ze "Steinwaya" stojącego na scenie ostatnie soki.

  Dutkiewicz jest jednym z niewielu pianistów jazzowych, którzy występują także solo. Ten ambasador polskiej kultury (koncertował już w ponad 60 krajach) tworzy również własne kompozycje, które mogliśmy usłyszeć podczas muzycznego wieczoru w DOK Ursynów. Uwagę zwracały w szczególności energiczne i oryginalnie brzmiące mazurki, mocno inspirowane kulturą ludową, momentami w szalonych wariacjach. Pianista wycisnął z fortepianu ostatnie soki.

  Publiczność zgromadzona w sali domu kultury przy Kajakowej usłyszała też kompozycje Czesława Niemena (w tym świeże, porywające wykonanie "Snu o Warszawie", "Jednego serca" czy rozpoczynającego kocert "Bema pamięci rapsod żałobny"), które w wydaniu fortepianowym mile zaskakiwały ucho. Gdy zamknąć oczy, wydawało się, że na scenie gra co najmniej dwóch pianistów i to nie na jednym instrumencie...

  Dutkiewicz zachwycił także utworami klasycznymi, choćby "Nocturnem" Ignacego Jana Paderewskiego. Zagrał też utwór skomponowany przez Krzysztofa Komedę "Po katastrofie - Warszawa 1943", który - inspirowany słynnym wierszem Miłosza "Campo di Fiori" - dobrze wpisał się w rocznicę, którą obchodzimy 1 sierpnia.

  To był przyjemny wieczór dla wielbicieli pianistyki jazzowej na najwyższym, światowym poziomie. Czekamy na powrót Artura Dutkiewicza także z innym repertuarem!

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU W DOK URSYNÓW:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bollo 1 11 miesięcy temu

   "Artur Dutkiewicz wycisnął ze "Steinwaya" stojącego na scenie ostatnie soki." Sławek Kińczyk pisząc ten tekst też ostatnie soki z siebie wycisnął. Niestety.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3271 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020