REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2020, 15:24 komentarzy 10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  Nad ranem spłonęła altana śmietnikowa przy wyjściu ze stacji metra Natolin. W pożarze ucierpiały zaparkowane obok samochody, które zostały nadpalone. Mieszkańcy zastanawiają się, kto i w jakim celu podpalił śmietnik, a spółdzielnia liczy straty.

  We wtorkowy bardzo wczesny poranek mieszkańców ul. Meander oraz al. KEN zbudziły strażackie syreny. Płonęła stojąca tuż obok stacji metra Natolin wiata śmietnikowa.

  - Zgłoszenie mieliśmy o 4:30, pożar gasiły przez prawie godzinę dwa zastępy straży pożarnej - informuje kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

  Ogień został ugaszony, ale wcześniej doszczętnie strawił wiatę oraz mocno uszkodził zaparkowane obok dwa samochody osobowe. Według świadków pożar wybuchł gwałtownie, co może sugerować, że do jego rozniecenia użyto substancji łatwopalnej.

  - To było na pewno podpalenie, czysty wandalizm, bandytyzm. Powinni to surowo karać, jestem w szoku. Nie mogę w to uwierzyć, okolica była zawsze spokojna i bezpieczna. Nie zabierali gabarytów, pewnie ktoś się zdenerwował i to podpalił. Uszkodzenia są naprawdę duże, wygląda jakby ktoś wzniecił pożar benzyną - mówią mieszkańcy, którzy obawiają się podpalacza, tajemniczego Pana Zapałki.

  Jak slyszymy w spółdzielni "Wyżyny", na terenie której doszło do pożaru, ostatnio wiata śmietnikowa płonęła rok temu i był to o wiele mniejszy pożar niż obecnie. 

  - Niestety zdarzały się już takie sytuacje. Trudno uwierzyć w przypadek, że ktoś o czwartej rano wyrzucał śmieci z niedopałkiem. To była jedna z nowych wiat, którą teraz trzeba będzie odbudować, a to koszt około 20-30 tysięcy złotych. Na szczęście była ubezpieczona i spółdzielnia nie poniesie straty finansowej - mówi Andrzej Grad z zarządu "Wyżyn".

  Sprawą pożaru zajmuje się teraz policja. Za celowe podpalenie grozi nawet 10 lat do więzienia. Nieumyślne rozniecenie ognia również jest karalne - maksymalnie trzema latami ograniczenia wolności. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~~Little_Shine_Prince 10 miesiąc temuocena: 0% 

   Życie

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Magdalena 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Tego samego dnia o godz. 5 rano paliła się też altana śmietnikowa przy ul. Kulczyńskiego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ggg 8 miesiąc temuocena: 43% 

   Neonazistów w naszej dzielnicy nie brakuje. W nocy często wychodzą i biją murzynów i młodzież z dredami i kolczykami, cyganów i osoby homoseksualne. Bardzo często dochodzi do opluć zniewag i ordynarnych zaczepek. Warszawa po zmroku jest brunatna.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja1 7 miesiąc temuocena: 85% 

   To już kolejny tego typu pożar ostatnio na Ursynowie. Czy policja prowadzi jakieś dochodzenie? A może jakaś współpraca spółdzielni? Grupowy zakup monitoringu (nie tylko śmietników). Pożar tu, podpalenie tam, graffiti tu, żulostwo tam, dilerka ówdzie. Dzielnica powoli się stacza. Trzeba być proaktywnym. Skąd pieniądze? Na początek z budżetu partycypacyjnego. Połowa projektów to niewypały które po krótkim czasie są w stanie rozpadu lub gorzej trzeba do nich dopłacać („ławki”). Po drugie, zasoby finansowe spółdzielni. Czynsze coraz wyższe, a „jakość” otrzymywanych usług coraz niższa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 miesiąc temuocena: 92% 

   Aby policja coś zrobiła to podpalacz sam musiałby się do nich zgłosić. Monitoring też nie będzie skuteczny. A najgorsze, że policja zajmuje się m.in. ochroną szczekaczek pro life.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Jak podpalacz sam się zgłosi to i tak nie ma gwarancji, że policja coś z tym zrobi. Chyba, że będzie miał koszulkę z napisem Konstytucja oraz białą różę albo tęczową flagę. Wtedy się może zainteresują i to skutecznie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Z tego co pamiętam to wszystkie spędy LGBT były chronione przez Policję.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 3 miesiąc temuocena: 50% 

   Czasem niektóre dowody rzeczowe muszą spłonąć.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stara_lampucera 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Kontenery są regularnie podpalane. Na wiosnę w tej samej altanie, wcześniej ok 2 lata temu trzy razy płonęły kontenery na śmieci w altanie przy pasażu na Belgradzkiej. Nie wierzę w przypadek. Czyste huligaństwo.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Oho! Czyżby ognisty Akin A., którego sąd łaskawie raczył nie aresztować za ostatnie płomienne wybryki znów, że tak powiem, zapałał?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3113 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020