REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Metro Warszawskie)

  REKLAMA

  W pomieszczeniach Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach wybuchł pożar. Trzeba natychmiast ewakuować poszkodowanych i opanować sytuację – taki był scenariusz ćwiczeń, jakie strażacy Metra Warszawskiego przeprowadzali za pomocą specjalistycznego trenażera pożarowego.

  Trenażer to specjalnie zaprojektowana naczepa, w której w kontrolowanych warunkach można wywołać i ugasić pożar pomieszczeń. Sterowany komputerowo system zasilany gazem pozwala na zorganizowanie wielu różnych scenariuszy pożaru tak, aby precyzyjnie dostosować je do potrzeb szkolonych strażaków. Co ważne, wewnątrz trenażera można stworzyć warunki bardzo zbliżone do realnego pożaru. W czasie ćwiczeń w pomieszczeniach może panować temperatura nawet 800 stopni, a zadymienie pomieszczeń dodatkowo dodaje realizmu. 

  Ćwiczą regularnie

  Strażacy Metra Warszawskiego właśnie zakończyli trzydniowy okres ćwiczeń. Doświadczenie zdobyte podczas takich treningów jest bardzo ważne i pozwala wypracować właściwe nawyki, przetestować sprzęt, sprawdzić psychiczne predyspozycje strażaków. Dzięki temu strażacy będą lepiej przygotowani w sytuacjach realnego zagrożenia.

  ZOBACZ FOTORELACJĘ Z ĆWICZEŃ STRAŻAKÓW METRA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sarenka 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   800 stopni nie wystarczy, aby ocieplić wizerunek Metra po artykule z 31 sierpnia: http://www.haloursynow.pl/arty... "Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu prace konserwacyjne w metrze zakończą się a to oznacza, że mieszkańcy Kabat będą mogli odetchnąć z ulgą". Minęły 2 tygodnie, prace trwają, a "maszyna szlifierska" wciąż nie znikła z Kabat. Niech poćwiczą czyszczenie tarcz szlifierskich pociągu technicznego SPENO głęboko w tunelu metra, aby dniami i nocami potwornie nie hałasował na powierzchni Stacji Techniczno - Postojowej, bo tym hukiem płoszą zwierzęta w całym Rezerwacie Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego. Prośba do Redakcji o zbadanie, czy władze Ursynowa wydały Stacji Techniczno - Postojowej Metra na Kabatach pozwolenie środowiskowe określające dopuszczalny poziom hałasu, który Stacja ma prawo emitować do otaczającego środowiska.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1234 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018