REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2020, 19:37 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Maseczki ochronne zakryły nasze twarze na ulicach. Niestety, przez to zaostrzyły odwieczny problem, jakim jest trądzik. Niedoskonałości skóry dotyczą wielu z nas, przybierają różne formy. Obecnie trądzik nie dotyczy tylko nastolatków, ale również coraz częściej osoby dorosłe. Jak poradzić sobie z tym problmeme i odnaleźć wśród licznych produktów na rynku? O tym rozmawiamy z kosmetologiem Kingą Szeląg.

  Dlaczego na naszej skórze powstają niedoskonałości?

  Nasza skóra to wspaniały organ, pełniący wiele funkcji. Sebum i gruczoły łojowe odgrywają rolę ochronną w skórze, jednak u osób z trądzikiem gruczoły te pracują nieprawidłowo. Występuje nadprodukcja łoju oraz kolonizacja przewodu wyprowadzającego przez bakterie Propionibacterium Agnes, oraz reakcja zapalna i immunologiczna.

  Cały nasz organizm regulowany jest przez hormony i skóra nie jest wyjątkiem. Większe wydzielanie łoju może być spowodowane nadmierną produkcja androgenów. To jest teoria, ale dla czytelników na pewno ważniejsze jest, co powoduje trądzik. Nie ma jednej przyczyny. Mogą być to czynniki genetyczne, nieprawidłowa dieta, problemy hormonalne czy stres. Obecnie mogę dodać jeszcze kolejny powód - nieprawidłowa pielęgnacja.

  W sklepach trudno wybrać odpowiednie produkty. Jest tego strasznie dużo! Jak odnaleźć się wśród tak wielu kosmetyków i dobrać coś dla siebie?

  To prawda, obserwuję social media i widzę jak wielu influencerów poleca produkty tylko dla korzyści oraz przekazuje błędne wskazówki pielęgnacyjne. Producenci próbują sprzedać produkty, obiecując wspaniałe efekty. Często kupujemy wiele tanich kosmetyków, które nie sprawdzają się, zamiast zainwestować w kilka, ale za to skutecznych. Moja rada to konsultacja ze specjalistą.

  W moim gabinecie personalizuję pielęgnację, przeprowadzam wywiad oraz polecam sprawdzone, profesjonalne preparaty. Do problemu trądziku podchodzę holistycznie - czyli cały organizm jest dla mnie ważny, a nie tylko skóra twarzy. Doradzam zabiegi, pielęgnację oraz zmiany, które warto wprowadzić w życiu, aby osiągnąć sukces w leczeniu.

  Co możemy zrobić sami w domu, aby zminimalizować trądzik?

  Po pierwsze - nie szkodzić. Nie wyciskać, nie rozdrapywać stanów zapalnych. Wiem, ciężko się powstrzymać, ale nadważone zmiany będą gorzej się goić. Z doświadczenia wiem, że często klientom pomaga eliminacja nabiału, przetworzonego jedzenia oraz słodyczy. Bardzo ważne jest zachowanie higieny, na przykład: częste zmiany poszewki od poduszki, wycieranie twarzy jednorazowym ręcznikiem oraz niedotykanie twarzy.

  A co jeśli wdrożymy te zmiany, a trądzik dalej nie zniknie?

  Leczenie trądziku to długotrwały proces i tylko połączenie wielu elementów przyniesie sukces. Oprócz odpowiedniej diagnozy specjalisty, dobrania pielęgnacji, polecam skuteczne zabiegi kosmetyczne. Preparaty jakimi dysponuję w gabinecie mają wyższe stężenie składników aktywnych. Ja na przykład bardzo cenię sobie zabiegi z kwasem salicylowym. Oczyszczanie wodorowe to nowość, którą pokochały też moje klientki.

  Jestem zwolenniczką łączenia kilku metod podczas zabiegów i uzyskuję dzięki temu świetne rezultaty. Terapie personalizuję do danej skóry. Oczywiście, ważne jest zaufanie klienta, stosowanie się do zaleceń i pozytywne nastawienie do terapii trądziku.

  Dziękujemy za rozmowę.

  Manicure Artist

  Zapraszamy do gabinetu kosmetycznego we wspaniałej lokalizacji, tuż przy metrze Natolin!

  (materiał partnerski) 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2162 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020