REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (APJ)

  Jednych do szału doprowadzają kierowcy, którzy parkują na chodnikach, innych - słupki, które stawia miasto, by temu przeciwdziałać... A nadchodzi kolejna zmiana. W Warszawie od połowy maja będą montowane wyłącznie słupki w kolorze czarnym. Z tymi biało-czerwonymi mamy się sukcesywnie żegnać.

  Opinie na temat słupków wygradzających przestrzeń publiczną są różne. Tak samo jak sama ocena wyglądu słupków. Przez wiele lat w całej Polsce montowano tzw. patriotki, czyli słupki w kolorach bieli i czerwieni. Kojarzą się one z barwami narodowymi, ale wybór był bardziej prozaiczny - takie zestawienie kolorystyczne gwarantuje bardzo dobrą widoczność słupka.

  - To już koniec biało-czerwonych słupków w Warszawie - ogłosił niespodziewanie Wojciech Wagner, wicedyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego w stołecznym ratuszu.

  Jest zarządzenie. Będzie wymiana słupków?

  30 kwietnia prezydent Warszawy wydał zarządzenie w sprawie słupków blokujących i ogrodzeń łańcuchowych na terenie Warszawy. Ogranicza ono możliwość stosowania przez miejskich zarządców dróg jedynie dwóch warszawskich wzorów słupków: historycznego i współczesnego. Wzory są własnością miasta. Dotychczas w wyznaczonych miejscach obowiązkowe było montowanie słupków biało-czerwonych.

  - Mamy nadzieję, że tym samym irytujący wciąż problem pstrokatych 'słupków-patriotków' przechodzi do przeszłości - wyjątkiem są, rzecz jasna, szczególne sytuacje wynikające z wymogów bezpieczeństwa ruchu - stwierdził Wojciech Wagner.

  Na Ursynowie od połowy maja montowane mogą być tylko i wyłącznie słupki według tzw. wzoru współczesnego. Są to słupki w kolorze czarnym i ewentualnym kontrastowym akcentem w górnej części. Smukłe żeliwne lub stalowe słupki mają też emblemat z Syrenką - symbolem Warszawy.

  Decyzja prezydenta wchodząca w życie od połowy maja oznacza, że np. skoszone tydzień temu przez pijanego kierowcę słupki na ul. Romera powinny zostać wymienione przez urząd dzielnicy na słupki czarne.

  Zarządzenie prezydenta stolicy mówi także o wymianie istniejących słupków biało-czerwonych. Ale następować to będzie sukcesywnie, w ramach bieżących prac remontowych. - Nie będzie żadnej masowej wymiany słupków - zapewnia ratusz.

  Teraz miasto będzie montowało wyłącznie takie słupki, jak na poniższym zdjęciu:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 119

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 43
   WKURZONY
  • 44
   BRAK SŁÓW

  26Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~22a 26 14 dni temuocena: 100% 

   Tych czarnych słupków wieczorem nie widać i można się na nie nadziać, a kolorowe są ok i dodatkowo patriotyczne, ale cóż nie wszyscy to lubią...

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mist 25 21 dni temuocena: 0% 

   Popieram. Warszawa na tle cywilizowanych miast wyglada jak smietnik: wszystko pstrokate, dziadowskie, byle jakie i krzykliwe. Potrzebny jest jeden model slupkow, nie rzucajacych sie w oczy, jedna wyskokosc, jeden ksztalt, itd. Mozna je laczyc z barierkami "przeciwpieszymi" jak we Francji. Jedno i drugie stanowi tam calosc, nie rzuciajaca sie w oczy, a jednoczesnie z klasa. Mozna montowac w dowolonych konfiguracjach. Miasto ma klase. W Warszawie mamy wszystko: ZTM niedawno przy przystankach nastawial jakichs ploto z pleksi, po ktorych maza teraz graficiarze, poza tym, co ulica to inne barierki, plotki, itd. W dodatku barwy narodowe na slupkach obsikiwanych przez psy to jakas kpina. Nie wyobrazam sobie slupkow w barwach Niemiec, Francji czy Wloch ustawionych tam na ulicach, zeby pieski mogly sobie polac. Biale czy bialo-zolte i bialo-blekitne bylyby tak samo widoczne jak bialo-czerwone. Ciekawe kto wymyslil slupki w barwach narodowych.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mist 24 21 dni temuocena: 0% 

   PS. Przy rondzie Czterdziestolatka (i chyba na Trakcie Krolewskim) ustawiono bardzo udane slupki. Wygladaja dobrze, spelniaja swoja role, maja klase. Mozna? Mozna.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 23 24 dni temuocena: 100% 

   To wspaniała wiadomość! W dziale "Inwestycje", żart? Nie, bo to są główne "inwestycje" Ratusza i Burmistrza, hi, hi.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U12c 22 26 dni temu

   Słynne słupki u12c

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bella 21 26 dni temuocena: 50% 

   Szkoda kasy. Jak są to niech stoją. Co za idiotyczny pomysł zamieniania słupków ze względu na kolor? Może Trzaskowski sam prywatnie za to zapłaci?

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 20 26 dni temuocena: 80% 

   Kłania się czytanie ze zrozumieniem tekstu . I czytanie tekstu do końca .

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 19 25 dni temu

   ~Zaniepokojony, i wzajemnie, i wzajemnie..."sukcesywna wymiana słupków, przy okazji remontów" znaczyc moze dokladnie to samo, ze wymiana nastapi przy okazji łatania dziury w jezdni obok...A są one łatane co chwile, nawet w nowych nawierzchniach...Takie wyjaśnienie NIC nie znaczy, za to może być powodem różnych domysłów. Szczególnie, że często te słupki sa stawiane bez składu i ładu. Np obok mnie postawiono słupki przy zatoce parkingowej, przy której jest wysoki krawężnik, oddzielający zatokę od chodnika. Jak mieszkam tu 20 lat to NIGDY nie widziałam samochodu nawet próbujacego pokonać krawęznik i wjechać na ten chodnik, szczególnie, że samochody nie parkują wzdłuż chodnika/jezdni a w poprzek. Nie było żadnego racjonalnego uzasadnienia do postawienia tam słupków, które, nota bene, zabrały i tak bardzo wąski chodnik w tym miejscu. I tu nasuwa się pytanie - komu te słupki zalegały w magazynie? szczególnie, że to nie jedyne bezsensowne osłupkowanie w okolicy.

   Edytowany: 25 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 18 26 dni temuocena: 40% 

   Te durne słupki zabierają z pół metra chodnika. I czy rzeczywiście to teraz najważniejszy problem miasta? Jak się zużyją/zestarzeją to dopiero je wymieńcie.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 17 27 dni temuocena: 63% 

   No ale skąd kasa na wymianę słupków? Przeciez to drogie rzeczy są...

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 16 27 dni temuocena: 61% 

   Najlepsze są te na Wańkowicza zamontowane na środku chodnika

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KEN 15 27 dni temuocena: 57% 

   Dlaczego wiadukt w ciągu ul. Surowieckiego jest zwężony?

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiem 14 28 dni temuocena: 59% 

   No i palący problem rozwiązany, teraz będzie tylko dobrobyt i sielanka... Najważniejsze, że zarobi jakiś koleś tego pajaca...

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 13 28 dni temuocena: 38% 

   Ale koleś mógłby tak samo zarobić na czymś, co można propagandowo przedstawić jako pożyteczne. Modernizacja ścieżki rowerowej w szczerym polu, doświetlenie i tak dobrze oświetlonego przejścia. Te słupki to inna sprawa, nawet najgłupszy leming widzi że coś jest nie halo. Chociaż może się mylę, zaraz będzie "a twój guru z Żoliborza ..."

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 12 27 dni temuocena: 52% 

   interes się musi kręcić.... nie ma kasy na żłobki jest na znajomych od wiat autobusowych, słupków, trawników. Jak już będzie kryzys to wtedy Czaskowski da każdemu po słupku w kolorze tęczy.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 11 26 dni temuocena: 67% 

   Do mm . Jakim trzeba być człowiekiem , żeby komuś przekręcić nazwisko ? Masz prawo do własnej opinii , ale nie obrażaj !

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin42 10 26 dni temuocena: 60% 

   Zaniepokojony - a czego więcej można wymagać od takich ludzi. To Ci, którzy piszą „menszczyzna” oraz „poszłem”. Może to ze strachu by nie zrobić błędu w nazwisku? Tak, tak, piszemy przez „rz”

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 9 28 dni temuocena: 58% 

   Czyli słupokoza nadal postępuje :( Czaskoski godny następca Hagiewu.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 8 26 dni temuocena: 50% 

   Następny , czy myślisz , że twoje chamskie przekręcanie nazwisk jest takie dowcipne ?

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin42 7 26 dni temuocena: 50% 

   To ludzie, którzy myślą, że są dowcipni. Jaki poziom intelektualny, taki poziom dowcipu - to idzie po prostu w parze ze sobą :-)

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 6 28 dni temuocena: 63% 

   Można było w ratuszu szykować się do "odmrażania" przedszkoli i tego typu nieistotnych spraw. Zmiana słupków z "narodowych" na "kościelne" jest jednak najważniejsza.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 5 28 dni temuocena: 67% 

   W ogóle montowanie tych biało czerwonych obelisków zajmujących 1/3 chodnika to nieporozumienie. A ile było radości i mlaskania że projektu z budżetu przeszły. Pieniążki wydane, teraz szybciutko protokół zniszczenia. Fajnie to załatwiliście "społecznicy". Dlaczego mam wrażenie że ktoś wiedział że ustawa jest szykowana do wyskoczenia z szuflady....

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 4 28 dni temuocena: 60% 

   Coś pięknego, te zdjęcia to miód na serca Burmistrza i Pierwszego Mieszkańca Kabat. Te cziorne to są wielokrotnie droższe, ale czekistowski zapał do terroryzowania neurobiałków był taki, że byle czym słupkowali, żeby jak najszybciej/najwięcej szkodzić, a kasę i tak się odwiruje. Odwirowywanie jest na drugim miejscu, hi, hi.

   Edytowany: 28 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 3 26 dni temuocena: 67% 

   Ten znowu swoje , napisz coś nowego , bo nudą wieje . Cześć neurobiałku .

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KoronaZiomek 2 28 dni temuocena: 56% 

   no i git

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 28 dni temuocena: 58% 

   No nie git, bo ostatni kwartał to była biegunka słupkowa i teraz wszystko trzeba wykosić "bo ustawa". Ktoś wiedział, ktoś wziął kasę a mieszkańcy lżejsi o trochę kasy z budżetu.

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3664 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020