REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Surwiwal w Lesie Kabackim? Czemu nie! Dla młodszych szukanie oznak jesieni i… korników. A dla dorosłych solidna porcja wiedzy o lesie. To wszystko w październiku czeka na bezpłatnych zajęciach w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

  Weekendowe zajęcia prowadzone przez CEPL odbywające się przy ul. Rydzowej 1a, skierowane są do młodzieży, dorosłych, dzieci i całych rodzin. Każdy miłośnik przyrody znajdzie tu coś dla siebie. Jesienią będzie można wysłuchać historii Lasu Kabackiego, potrenować w terenie sztukę przetrwania, a także poszukać korników i wirtualnie odwiedzić dwa parki narodowe. Dziś ruszają zapisy on-line.

  Las dla dociekliwych

  „Leśny surwiwal” to zajęcia warsztatowe prowadzone w terenie, dotyczące zasad sztuki przetrwania w lesie, z dala od cywilizacji. Dla uczestników warsztatów przygotowano kilka „surwiwalowych sztuczek”, które pomogą odpowiedzieć na pytania: Jak się nie zgubić w lesie? Jak odnaleźć drogę do domu? Czym i jak rozpalić ogień? Co to jest Wielka Trójka Surwiwalu? Ponadto instruktorzy przedstawią ideę etyki outdoorowej w oparciu o zasady „Leave No Trace”. Zajęcia odbędą się pod kuratelą Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.

  „Las Kabacki – wczoraj, dziś, jutro” to wykład i spacer z leśnikiem poświęcony historii Lasu Kabackiego. Zajęcia poprowadzi zastępca dyrektora Lasów Miejskich, Angelika Gackowska. Wykład będzie poświęcony historii Lasu Kabackiego, tj. wydarzeniom determinującym jego obecny kształt, a co za tym idzie – naszym przyszłym działaniom mającym na celu zapewnienie trwałości lasu.  

  Las dla rodziny

  „Leśna sensoryka dla smyka – żółty kolor jesieni” to kontynuacja cyklu poświęconego barwom. Podczas zajęć dla najmłodszych dzieci, edukatorzy wspólnie z maluchami będą poszukiwać żółtego koloru w przyrodzie wykorzystując wszystkie zmysły.

  „Niepozorne, ale groźne korniki”, to z kolei zajęcia dla dzieci w wieku 4-5 oraz 6-12 lat. Korniki fascynujące, niezwykłe małe owady, które potrafią zabić ogromne stare drzewa. Jak to możliwe? Odpowiedź m.in. na to pytanie poznają uczestnicy zajęć.

  Las dla zmysłów

  „Jesienne safari 2”, czyli wirtualna wyprawa do dwóch parków narodowych to gratka dla dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas zajęć uczestnicy m.in. „przejdą się” biebrzańską łosiostradą i poznają zasady poruszania się po drogach przechodzących przez park narodowy.

  W Karkonoskim PN wezmą udział w kajakowym safari na nieokiełznanej dzikiej rzece. Poznają też historię wilka, który nagrał się na ukrytą kamerą zastawioną przez kłusowników i okazał się urodzonym aktorem.

  Zapisy on-line

  Zapisy na zajęcia odbywają się drogą elektroniczną i ruszają dzisiaj o godz. 8:00. Ponieważ miejsca szybko znikają warto zaglądać na stronę i sprawdzać czy nikt nie odwołał swojego udziału. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5017 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020