REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Bardzo często domy szeregowe budowane są w sąsiedztwie istniejących już mieszkań lub domów jednorodzinnych. Czym dokładnie są domy w zabudowie szeregowej? Dlaczego cieszą się tak sporą popularnością i uznawane są za idealne miejsce do mieszkania dla wielopokoleniowej rodziny? W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zapraszamy do czytania.

  Bardzo często domy szeregowe budowane są w sąsiedztwie istniejących już mieszkań lub domów jednorodzinnych. Czym dokładnie są domy w zabudowie szeregowej? Dlaczego cieszą się tak sporą popularnością i uznawane są za idealne miejsce do mieszkania dla wielopokoleniowej rodziny? W tym tekście znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Zapraszamy do czytania.

  Czym charakteryzują się domy w zabudowie szeregowej?

  Zabudowa szeregowa łączy się wraz z innymi mieszkaniami, więc podobnie jak w bloku, mieszkańcy codziennie widzą swoich sąsiadów. Nie musi być to jednak wada, w ten sposób bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny się zwiększa. Domy szeregowe zazwyczaj liczą tyle samo mieszkańców co przeciętne bloki. To, co je różni od bloków to brak wspólnej klatki schodowej, zamiast tego są osobne wejścia. Ponadto przy każdym domu szeregowym jest minimum jedno miejsce parkingowe oraz garaż. Także czynsze są niższe, a mieszkańcy mają do dyspozycji balkon lub ogródek.

  Co jest lepsze: mieszkanie czy domy szeregowe?

  Domy szeregowe są chętnie wybierane przez rodziny wielopokoleniowe, które ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na zakup domu jednorodzinnego, a mieszkanie w bloku jest dla nich niekomfortowe. Wybierając to lokum, zyskujesz namiastkę mieszkania w domu jednorodzinnym, a przy tym nie przepłacasz, ani nie martwisz się o kwestie związane z naprawami albo przeglądami.

  Szeregówki to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią ciszę i nie chcą mieszkać w centrum miasta. Choć domy szeregowe najczęściej znajdują się na obrzeżach miasta, to nie musisz obawiać się braku dostępu do sklepów, czy szkół. Obrzeża coraz częściej mają dobrze rozbudowaną infrastrukturę. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj lokum cieszy się coraz większą popularnością, w szczególności wśród osób, których interesują nowe domy na sprzedaż w Krakowie https://www.dombud.pl/oferta/dom/krakow

  Plusy mieszkania w domach szeregowych

  Jedną z największych zalet domów szeregowych jest prywatne, osobne wejście do domu. Brak wspólnej klatki schodowej pozwala Ci uniknąć takich niedogodności jak nieprzyjemne zapachy roztaczające się na klatce, odgłosy wracania sąsiadów późnym wieczorem lub konieczność zachowania ciszy, gdy wczesnym rankiem wychodzisz do pracy.

  Kolejnym plusem jest dostęp do własnego ogródka, ten kawałek ziemi będzie świetnym miejscem do odpoczynku w ciepłe dni. Również miejsca parkingowe są sporą zaletą domów szeregowych. Na większych osiedlach oraz blokowiskach trudno o miejsce parkingowe, tutaj nie musisz się tego obawiać.

  Równie istotną kwestią jest otoczenie, osiedla szeregówek są czyste oraz funkcjonalne. Mieszkańcy mogą skorzystać z kameralnych placów zabaw. Z kolei uliczki oraz rekreacyjne tereny, dzięki temu, że są monitorowane, zapewniają im bezpieczeństwo.

  Minusy mieszkania w domach szeregowych

  Tak jak każde rozwiązanie także domy szeregowe mają swoje wady. Największym minusem dla niektórych osób może być brak wpływu na wygląd całego osiedla. Część deweloperów prowadzi konsultacje z mieszkańcami, jednak w większości przypadków nie masz wpływu na decyzje.

  Szeregowce trudno jest rozbudować, nie możesz więc za bardzo zmieniać gotowego projektu i akceptując warunki, zgadzasz się na obecny wygląd domu. Ze względu na sąsiadów tutaj także musisz zachowywać ciszę nocną oraz respektować resztę mieszkańców domu szeregowego.

  Artykuł załadowany: 0.4071 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022