REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 czerwca 2022, 14:17

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przeprowadzając lub zlecając budowę, zawsze trzeba liczyć się z powstawaniem dużej ilość odpadów, których ilość nierzadko przyprawiać może o zawrót głowy. Jak pozbyć się pozostałości po budowie, aby było to legalne i bezpieczne? Przedstawiamy skuteczne rozwiązanie, a właściwie rozwiązania problemu.

  Propozycje miast, gmin i powiatów

  Chcąc w prawidłowy i kontrolowany sposób pozbyć się odpadów budowlanych, wybierać można spośród kilku możliwości. Jedną z nich jest skorzystanie z usług oferowanych przez urząd miasta, gminy lub powiatu, który zamieszkujemy. Wywóz tego typu zanieczyszczeń odbywa się przeważnie bezpłatnie. Jednak zazwyczaj ma on miejsce jedynie kilka razy w roku. Chcąc skorzystać z tej opcji, należy wcześniej skontaktować się z danym przedsiębiorstwem komunalnym, aby poznać konkretne terminy odbioru odpadów budowlanych.

  Oferta profesjonalnej firmy

  Warto zadbać o to, by w czasie budowy wszelkie zanieczyszczenia były na bieżąco wyrzucane do specjalnie do tego przystosowanych pojemników. Są nimi kontenery na odpady, które dzięki zróżnicowanym pojemnościom łatwo dostosować do danej ilości śmieci. Aby to zrobić, należy skontaktować się z przedsiębiorstwem, które w zakresie swoich usług ma wynajem kontenerów oraz ich transport do miejsca utylizacji. Wywóz gruzu z Warszawie oferuje wiele firm, jednak podczas wyboru, warto zwrócić uwagę, czy dane przedsiębiorstwo posiada odpowiednie certyfikaty i zezwolenia na oferowane usługi, a także czy dysponuje wyspecjalizowanymi pojazdami.

  Jedną z takich firm jest gruzo.pl, które zajmuje się kompleksowym usuwaniem wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych i poremontowych. Pracownicy przedsiębiorstwa o ustalonej wcześniej porze podstawiają pod wskazany adres kontenery, do których wyrzucać można zalegające w czasie budowy zanieczyszczenia. Zapełniony kontener odbierany jest umówionego dnia, po czym znajdujące się w nim zanieczyszczenia trafiają do miejsca odpowiedniej utylizacji.

  Samodzielny wywóz pozostałości po budowie

  Kolejnym rozwiązaniem problemu jest samodzielny wywóz odpadów do lokalnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-u). Punkty te znajdują się w każdej gminie i służą bezpłatnemu odbieraniu od mieszkańców różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym także odpadów budowlanych i gruzu. Rozwiązanie to ma jednak kilka minusów - PSZOK-i przyjmują zazwyczaj jedynie określoną ilość śmieci budowlanych. Oznacza to, że podczas dużej budowy ilość wytworzonych zanieczyszczeń, przekroczyć może limit danego Punktu. Warto mieć na uwadze także, że nie wszystkie tego rodzaju placówki przyjmują gruz - zależne jest to od ustaleń lokalnych samorządów. Samodzielny wywóz odpadów budowlanych wiąże się także z koniecznością posiadania pojazdów przeznaczonych do właśnie takich działań.

  Jakie kary obowiązują za nielegalne pozbywanie się odpadów po budowie?

  To, w jaki sposób przebiegać powinien proces legalnego i bezpiecznego pozbycia się pozostałości po budowie, jasno określają przepisy, które za działania niezgodne z prawem przewidują dość surowe kary. Za wywożenie budowlanych zanieczyszczeń do lasu, na polanę lub wyrzucenie ich do rzeki otrzymać można karę finansową w wysokości od 20 zł do nawet 5000 zł. W niektórych przypadkach można otrzymać nawet karę aresztu lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 8 lat. Kara dotyczy także osób, które odpady budowlane, takie jak np. gruz przechowują na własnej działce. Mogą one spodziewać się kary pieniężnej w wysokości do 1500 zł.

  Możliwości pozbycia się pozostałości po budowie jest wiele. Jednak niezależnie od wybranego rozwiązania, zwracajmy uwagę, aby działania te były zgodne z obowiązującymi przepisami. Zdecydowanie najbardziej wygodnym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która oferuje wynajęcie kontenera na odpady oraz ich wywóz do odpowiedniego miejsca przeznaczenia. Dzięki temu cały proces pozbywania się zanieczyszczeń budowlanych będzie przebiegał legalnie i bezpiecznie.

  Artykuł załadowany: 0.4112 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022