REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2019, 12:08 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Pożyczki ratalne stały się łatwym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków finansowych i zrealizowanie różnych potrzeb konsumpcyjnych. Chcesz zaciągnąć zobowiązanie, ale obawiasz się ukrytych kosztów i wpadnięcia w spiralę zadłużenia? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, co należy sprawdzić przed złożeniem wniosku o pożyczkę ratalną.

  Zweryfikuj wiarygodność pożyczkodawcy

  Na polskim rynku funkcjonuje wiele podmiotów oferujących pożyczki ratalne – branża parabanków jest bardzo rozbudowana. W gąszczu ofert można jednak trafić na firmy, które nie działają do końca uczciwie – np. stosują ukryte opłaty lub prawnie zabronione praktyki. Żeby uniknąć rozczarowania, a często również kłopotów, warto w pierwszej kolejności zweryfikować, czy dany podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. W wykazie tym znajdują się firmy, w związku z działalnością których złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W weryfikacji wiarygodności przedsiębiorcy pomocne okaże się również sprawdzenie, czy należy on do Związku Firm Pożyczkowych lub innej instytucji zrzeszającej podmioty oferujące pożyczki ratalne.

  Sprawdź ukryte opłaty

  Klienci decydujący się na pożyczkę ratalną często obawiają się dodatkowych opłat oraz kruczków prawnych zawartych w umowach, które mogą podwyższyć całkowity koszt zobowiązania. Warto wiedzieć, że oprocentowanie nie jest jedynym wskaźnikiem, który należy sprawdzić przed zaciągnięciem pożyczki. Parabanki stosują rozmaite opłaty przygotowawcze, prowizje, a także dodatkowe ubezpieczenia. Żeby dowiedzieć się, ile ostatecznie wyniesie koszt zobowiązania, należy sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik wyrażony jako wartość procentowa uwzględnia wszystkie koszty pożyczki (w tym prowizje) i informuje o całkowitym koszcie ponoszonym przez konsumenta. Po nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim firmy oferujące pożyczki są zobowiązane do umieszczania informacji o RRSO w reklamach, folderach promocyjnych czy na ulotkach.

  Porównaj dostępne oferty

  Firmy pożyczkowe prześcigają się w tworzeniu nowych, atrakcyjnych ofert, a wielu klientów w przypływie chwili decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania bez sprawdzenia innych możliwości. Na polskim rynku działa wiele instytucji pożyczkowych, warto zatem dokładnie przeanalizować dostępne propozycje, żeby wybrać najlepszą. W internecie można znaleźć praktyczne porównywarki ofert, które uwzględniają nie tylko oprocentowanie, prowizje czy RRSO, ale także prześwietlają poszczególne oferty pod względem formalności. Żeby uniknąć rozczarowania, warto też prześledzić opinie klientów zamieszczane w serwisach online – internet to skarbnica wiedzy na temat pożyczek. Internauci dzielą się swoimi doświadczeniami, ostrzegają przed nieuczciwymi praktykami i pomagają wybrać najkorzystniejszą na rynku propozycję. Więcej informacji na temat ofert pożyczek ratalnych znajdziesz na stronie aasapolska.pl.

  Artykuł załadowany: 0.2073 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019