REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wbrew pozorom firmy pożyczkowe nie akceptują wszystkich wniosków. Co może być przyczyną negatywnego rozpatrzenia twojej prośby?

  Są coraz tańsze (często pojawiają się nawet oferty darmowych pożyczek, o których przeczytasz tutaj), łatwo dostępne i, po wejściu w życie tak zwanej ustawy antylichwiarskiej, naprawdę bezpieczne. Nic więc dziwnego, że klienci szukających niedrogich i szybkich form finansowania coraz chętniej sięgają po ofertę firm działających w sektorze pozabankowym.

  Często jednak spotyka ich rozczarowanie, bo dzisiejsze firmy pożyczkowe wcale nie akceptują wszystkich wniosków składanych przez swoich klientów. Chociaż nie są one tak wymagające jak banki, osoby z niską zdolnością kredytową muszą przygotować się na to, że pożyczka nie zostanie im przyznana. Co jednak może wpłynąć na negatywną decyzję firmy pożyczkowej? Oto cztery potencjalne powody.

  Niespłacone zobowiązania

  Odpowiedzialne firmy pożyczkowe sprawdzają historię kredytową osób ubiegających się o pożyczkę. Jeśli do tej pory odnotowałeś opóźnienia w spłacie poprzednich pożyczek, nie opłaciłeś rachunków lub limitu na koncie, dobra firma pożyczkowa prawdopodobnie odmówi ci finansowania – zwłaszcza, jeśli wnioskujesz o kwotę większą niż kilkaset złotych.

  Chcąc zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożyczki pozabankowej, zawczasu ureguluj wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Biura informacji Gospodarczej mają obowiązek wykreślenia wpisu po spłaceniu długu, więc jest to skuteczna metoda zwiększenia szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

  Wiek

  Na problemy z otrzymaniem pożyczki muszą też przygotować się bardzo młodzi klienci oraz seniorzy. Zdecydowana większość firm ustala bowiem dolny limit wieku, który może wynieść 20, 21 bądź 25 lat. Oczywiście są też pożyczkodawcy akceptujący wnioski osób, które dopiero niedawno ukończyły 18 rok życia.

  Równie trudne otrzymanie pożyczki może okazać się dla osób, które przekroczyły górny limit wieku ustalony przez daną firmę. Ten może wynieść zarówno 60, jak i 100 lat. By uniknąć rozczarowań i straty czasu, przed złożeniem wniosku warto skorzystać z porównywarki, która zawiera informacje o tym, co którego roku życia pożyczkodawcy akceptują wnioski.

  Krótki czas pracy

  Choć firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów zatrudnienia na umowę o pracę i długiego stażu pracy, klienci, którzy umowę podpisali kilka dni bądź tygodni przed złożeniem wniosku z dużym prawdopodobieństwem otrzymają decyzję odmowną.

  Dobra wiadomość jest natomiast taka, że większego znaczenia nie ma rodzaj umowy, którą związałeś się ze swoim pracodawcą. W przeciwieństwie do banków, przyznają one finansowanie także klientom pracującym na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło. To jednak nie wszystko – szansę na otrzymanie pożyczek pozabankowych mają też osoby utrzymujące się ze świadczeń socjalnych bądź freelancerzy.

  Nieprawidłowo wypełniony wniosek

  Przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę nietrudno o błędy. Niewinna z pozoru pomyłka może mieć jednak poważne konsekwencje, bo zwykle skutkuje odmową przyznania finansowania. Szczególną uwagę zwróć na poprawnie wpisane dane, numer telefonu i numer konta. Negatywna decyzja może być też skutkiem braku wymaganych załączników – zaświadczenia o dochodach, wyciągu z konta lub kopii rachunku za media.

  Artykuł załadowany: 0.1625 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.PL-05-03----04.04.2019