REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2020, 12:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (unsplash.com (licencja))

  Pożyczki pozabankowe długoterminowe to jeden z popularniejszych instrumentów finansowych, z których korzysta spora część Polaków. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja gospodarcza związana z epidemią koronawirusa skłania coraz więcej osób do zaciągania tego typu zobowiązań. Dzięki dobrze zaplanowanemu kredytowi bankowemu można bowiem zapewnić stabilność domowego budżetu.

  Pożyczki pozabankowe online - dlaczego warto?

  Pożyczki pozabankowe długoterminowe to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Jest to produkt finansowy, który pod wieloma względami jest atrakcyjniejszy niż tradycyjny kredyt w banku. Przede wszystkim na długoterminową pożyczkę pozabankową liczyć mogą osoby z niższą zdolnością kredytową, które najczęściej spotykają się z odmowną decyzją banku. Spora część osób wybiera pożyczki pozabankowe ze względu na krótszy czas rozpatrywania wniosku, mniejszą ilość dokumentacji do złożenia. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że obecnie, szczególnie ze względu na sytuację gospodarczą wywołaną przez pandemię, także instytucje pozabankowe wymagają potwierdzenia otrzymywanych dochodów. To także potwierdzony dochód staje się podstawą obliczenia zdolności kredytowej.

  Wymagania kredytowe firm pozabankowych nieco się podniosły, natomiast jednocześnie obniżyły się koszty pożyczek. Jeśli więc osiągniesz wymaganą przez instytucję finansową zdolność kredytową, możesz liczyć na pożyczkę na atrakcyjniejszych warunkach niż jeszcze kilka miesięcy temu. Plusem jest także możliwość złożenia wniosku o pożyczkę przez Internet. Cała procedura może się odbyć zdalnie, co znacznie ją także ułatwia.

  Kredyty pozabankowe - jak je oceniać?

  Pożyczki pozabankowe przez internet oceniać należy w podobny sposób, jak dzieje się to w przypadku produktów bankowych. Przede wszystkim liczy się dostępna kwota pożyczki, wysokość miesięcznej raty i liczba rat, na które jest ona rozłożona oraz oprocentowanie. Warto jednak pamiętać, że oprocentowanie to nie jedyny koszt, jaki ponosi kredytobiorca. Koniecznie należy więc porównywać oferty pożyczkowe z uwzględnieniem RRSO, czyli całkowitego oprocentowania kredytu, w które wliczone są dodatkowe koszty. Umowa pożyczki może bowiem wymagać m.in. wykupienia specjalnego ubezpieczenia, poniesienia dodatkowych kosztów obsługi kredytu. Koszt generuje również prowizja pobierana przez instytucję finansującą.

  Obecnie każdy podmiot oferujący pożyczkę czy kredyt zobowiązany jest do podawania RRSO w ofercie handlowej, natomiast porównanie wszystkich danych z kilkunastu instytucji pożyczkowych może być uciążliwe. Jeśli chcesz szybko znaleźć ofertę idealną dla siebie, możesz skorzystać z platformy kredytowej www.bancovo.pl. Tam składając tylko jeden wniosek, możesz otrzymać nawet kilka dopasowanych ofert i sam wybrać tę najlepszą dla siebie.

  Artykuł załadowany: 0.2375 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020