REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lipca 2022, 12:22 komentarzy 1
  Krzysztof - nasz sąsiad z Ursynowa

  Krzysztof - nasz sąsiad z Ursynowa (nadesłane)

  Niepełnosprawność to nie wyrok. Udowadnia to Krzysztof - mieszkaniec Ursynowa, którego życiorys jest tego świetnym przykładem. Mimo przeciwności losu cieszy się życiem i czerpie z niego garściami. Potrzebuje jednak odrobiny pomocy. Ma nadzieję znaleźć ją wśród sąsiadów!

  Krzysztof to młody i ambitny chłopak z Ursynowa. Jest związany z naszą dzielnicą od urodzenia - to tutaj żyje i mieszka od blisko 28 lat. Od narodzin zmaga się z niepełnosprawnością, która posadziła go na wózku.

  - Podczas porodu doszło do komplikacji, których wynikiem jest moja niepełnosprawność. Moje rozpoznanie to (MPD) mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe - opowiada Krzysztof.

  Nigdy się nie poddawał

  Dla wielu - zwłaszcza młodych - ludzi niepełnosprawność brzmi jak koniec życia. Krzysztof się jednak nie poddaje. Jest zdeterminowany i pełny energii do działania. Nauczył się żyć ze swoją niepełnosprawnością i cieszyć się tym, co ma. To wszystko pomimo trudnej sytuacji rodzinnej - jego ojciec nie żyje, Krzysiek doświadczał też przemocy domowej. To smutny i mroczny okres w jego życiu. Jednocześnie najlepszy ze względu na czas spędzany w szkole. Uczęszczał do Zespołu Szkół nr 109 na Ochocie, gdzie mógł odpocząć od sytuacji w domu.

  - Właśnie tam otrzymałem najlepsze rzeczy i przeżycia. To tam mnie tak naprawdę wychowano i ukształtowano na wrażliwego, uczciwego, ambitnego człowieka. Podobno byłem też kulturalny. Lubiłem zajęcia ogólnorozwojowe, np. muzykoterapię czy plastykę. Również wychodzenie do kina czy teatru - opowiada nasz sąsiad.

  Krzysztof miał także swoje ulubione przedmioty - język polski, angielski czy wiedza o kulturze i historia. Fascynowała go także geografia i wiedza o społeczeństwie. 

  "Żyję z dnia na dzień"

  Szkoła z czasem się skończyła. Krzysztof usamodzielnił się. W ciągu tygodnia chodzi na przeróżne zajęcia: fizjoterapię, logopedię czy psychoterapię. Przemieszcza się i funkcjonuje samodzielnie. Ewentualnie przy niewielkiej pomocy bliskich. Przyznaje jednak, że jest kilka rzeczy do poprawy.

  - Jestem osobą, która raczej żyje z dnia na dzień, mało planuje. Brakuje u mnie systematyczności i mam bałagan w życiu. Spowodowała to przeszłość mojej rodziny - zauważa Krzysztof.

  Mimo to zawsze wierzył, że ze swoją niepełnosprawnością może żyć w społeczeństwie bez większych przeszkód. Tak samo wierzą w niego dwie fundacje, których jest podopiecznym. Wchodząc na profil Krzysztofa na stronie Fundacji Avalon oraz na stronie Fundacji Dzieciom, można dowiedzieć się, jak wspomóc ursynowianina w walce o jeszcze lepsze życie. Nawet niewielka kwota to realne wsparcie! Przekazane środki posłużą Krzysztofowi m.in. na fizjoterapię i wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, ale także edukację czy poprawę warunków życia. 

  - Wszystkie środki zostaną wykorzystane przez fundację, aby wspomóc mnie w dążeniu do większej samodzielności. Za dobre serca i wpłaty wszystkich czytelników bardzo dziękuję! - kwituje Krzysztof.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~charczący wuj 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Jestem emerytem, pomogłem bo tak trzeba - a tylu jest tych potrzebujących (!)...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5105 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022