REKLAMAA1-FortSłużew-10-08----25-08-2019-DNI-OTWARTE
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2018, 09:44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (OPS)

  "Warto wyjść z domu i zrobić coś dla siebie. Jest wiele kobiet, które są w takiej sytuacji jak ja". Ursynowski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi program aktytwizacji zawodowej kobiet. Odbyło się już seminarium i kilka spotkań warsztatowych. 

  Projekt „Praca – czemu nie?” powstał z inicjatywy Zespołu Rozwoju Zawodowego Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy i jest skierowany do kobiet, mieszkanek Ursynowa. Jego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej i zawodowej kobiet w przedziale wiekowym 25 – 44 lata.

  - W ramach projektu we wrześniu tego roku firma Instytut Badawczy IPC z Wrocławia przeprowadziła badania ankietowe wśród mieszkanek Ursynowa - mówi Agata Kuszewska z OPS.

  14 listopada mieszkanki Ursynowa uczestniczyły w seminarium w ramach projektu „Praca – czemu nie?”. Spotkanie miało charakter otwarty i stanowiło kontynuację prowadzonej diagnozy. Było także okazją do zapoznania się z wynikami przeprowadzonych badań oraz przestrzenią dzielenia się, a także zapoznania się z różnymi sposobami aktywizowania się i czerpania pomysłów na własny rozwój.

  W kolejnych dniach odbyły się 3 spotkania warsztatowe, w których wzięło udział 29 kobiet. Mieszkanki Ursynowa dyskutowały o swoich oczekiwaniach i potrzebach, jak również dzieliły się pomysłami na dokonywanie zmian w życiu zawodowym.

  - Z informacji uzyskanych od uczestniczek seminarium wynika, że największą wartość miały prelekcje zaproszonych kobiet, które dzieliły się z innymi kobietami własnymi doświadczeniami, dając tym samym wsparcie i poczucie zrozumienia nierzadko trudnych sytuacji kobiet. Samo seminarium, poruszające tematy godzenia życia zawodowego z osobistym, zostało bardzo wysoko ocenione - mówi Agata Kuszewska z ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

  Okazuje się, że kobietom jest bardzo potrzebna rozmowa z innymi kobietami, a podobne wydarzenia powinny być organizowane częściej, ponieważ są szansą na wyjście z domu. Padały głosy: „trzeba wyjść z domu i coś zrobić dla siebie”, „statystyka uświadomiła mi jak dużo kobiet ma z podobne problemy”, „panel analizujący rynek pracy pozwolił zrozumieć bezrobotne kobiety”.

  Badania społeczne mogą w przyszłości posłużyć zaplanowaniu projektów, a także form pomocy adekwatnych do potrzeb tej grupy. Pełen raport z przeprowadzonych badań będzie dostępny już w grudniu - zapowiada OPS.

  Kobiety, które chciałyby coś zmienić w życiu, ale nie mają odwagi zacząć, OPS zaprasza na konsultacje i wsparcie do Zespołu Rozwoju Zawodowego przy ul. J. Cybisa 6, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00, tel. 500 833 146, 22 545 91 70.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2639 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO