REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2019, 13:34 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Z tego, że dekarz o mało nie awansował do rangi zawodów ginących mało kto zdaje sprawę. Był moment, że nabór do szkół zawodowych, do klas o tym właśnie profilu, niemal umarł śmiercią naturalną. Ale odkąd na tych właśnie specjalistów otworzyły się zagraniczne rynki pracy, zwłaszcza rynek norweski, można odnieść wrażenie, że nazwa zawodu pojawia się w przestrzeni publicznej coraz częściej.

  Praca dekarza to nie tylko rzemieślnicza rutyna, ale i nieco artyzmu. O to, żeby ten cenny zawód nie trafił na listę zawodów ginących dbają nie tylko szkoły branżowe, ale i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które stawia sobie za cel m. in.:

  • wykształcenie młodych rzemieślników,
  • podnoszenie kwalifikacji zawodowych dekarzy, blacharzy, cieśli
  • podnoszenie świadomości społecznej na temat pracy dekarza oraz wsparcie organizacyjnie i rzeczowe jednostek, które podejmują takie działania.

  Nauka zawodu dekarza to w dużej mierze także relacja mistrz-uczeń. Dlatego Stowarzyszenie organizuje mistrzostwa dekarzy oraz umożliwia polskim dekarzom udział w podobnych imprezach za granicą. Mistrzostwa Świata IFD odbywają się nieprzerwanie od 24 lat. Co 2 lata zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy (ostatnio organizowanych podczas targów BUDMA w Poznaniu) rywalizują z sukcesami z najlepszymi drużynami dekarzy z całego świata.

  Zatem odpowiedzią na to, że polscy dekarze są tak chętnie zatrudniani w Norwegii jest fakt, iż nastał czas profesjonalistów. Dekarze z Polski w niczym nie ustępują swoim kolegom po fachu z innych krajów europejskich. Mogą więc z sukcesem poszukiwać pracy w Norwegii, mając do dyspozycji profesjonalną pomoc, na przykład w postaci biur pośrednictwa pracy.

  Profesjonale biuro pośrednictwa pracy

  Norweski rynek pracy jest dla Polaków łaskawy, jednak znacznie różni się od polskiego. Warto więc nawiązać współpracę z profesjonalnym biurem pośrednictwa. Jego pracownicy znają tamtejsze prawo, umiejętnie poruszają się w gąszczu przepisów oraz służą pomocą podczas załatwiania spraw formalno-prawnych. Kłopotem dla polskiego dekarza marzącego o wyjeździe do pracy do Norwegii będzie już sama selekcja ogłoszeń. Dzięki pośrednictwu trafią do niego wyłącznie wybrane ogłoszenia. To ważne dla obu stron procesu rekrutacji. Pracodawca chce otrzymywać CV wyłącznie od osób spełniających jego wymagania, apotencjalny pracownik chce mieć pewność, że nie trafi na nieuczciwego pracodawcę.

  Jobbassistanse to firma założona przez człowieka, który właśnie w Norwegii przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej: od dekarza, przez brygadzistę, po team leadera i driftsleadera. Obecna formuła firmy opiera się więc na osobistych doświadczeniach oraz znajomościach właściciela, który doskonale zna specyfikę norweskiego rynku pracy. Jasne zasady współpracy, pełna przejrzystość procesu rekrutacji oraz ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży pośrednictwa sprawiają, że każdy polski dekarz bez problemu znajdzie pracę w Norwegii.

  Jobbassistanse odpowie na wszystkie twoje pytania, żebyś swobodnie mógł wybrać najbardziej odpowiadającego ci pracodawcę. O co najczęściej pytają Polacy?

  • Czy w Norwegii uda mi się znaleźć pracę w zawodzie dekarza, jeśli nie znam języka norweskiego ani angielskiego?
  • Jakie są stawki godzinowe dla dekarzy?
  • Ile wynoszą średnie zarobki dekarza w Norwegii w ciągu miesiąca?
  • Jakie dokumenty muszę zgromadzić, żeby proces rekrutacji przebiegał bez problemów
  • Czy muszę przetłumaczyć swoje dokumenty na język norweski?
  • Ile zarabia dekarz w Norwegii, ile pomocnik dekarza?

  Te oraz inne wątpliwości rozwieją pracownicy Jobbassistanse. Jeśli chcesz dobrze przygotować się do rozmowy w sprawie pracy możesz na bieżąco czytać informacje zamieszczone na blogu firmowym. Tu najszybciej znajdziesz dane dotyczące kwestii zarobkowych, podatkowych oraz formalno-prawnych.

  Jesteś zainteresowany? Doskonale! W bieżącym roku branża budowlana może liczyć na podwyżki. Jeszcze na początku 2019 roku dekarz mógł zarobić w Norwegii nawet blisko 10 tys. PLN na rękę, od kwietnia bieżącego roku kwota ta uległa zwiększeniu. Oto minimalne stawki godzinowe:

  Przed 1.04.2019

  • pracownicy wykwalifikowani: 203,80 NOK
  • pracownicy niewykwalifikowani bez doświadczenia w branży: 183,10 NOK
  • pracownicy niewykwalifikowani z minimum rocznym doświadczeniem w branży: 191,00 NOK
  • pracownicy poniżej 18 roku życia: 122,90 NOK

  Od 1.04.2019

  • pracownicy wykwalifikowani: 209,70 NOK
  • pracownicy niewykwalifikowani bez doświadczenia w branży: 188,40 NOK
  • pracownicy niewykwalifikowani z minimum rocznym doświadczeniem w branży: 196,50 NOK
  • pracownicy poniżej 18 roku życia: 126,50 NOK

  Wykwalifikowani i doświadczeni dekarze mogą liczyć w Norwegii na zarobki znacznie przekraczające dochody w kraju.Jeżeli rozważasz w swoich celach zawodowych podjęcie pracy za granicą, skontaktuj się z Jobbassistanse - wspólnie poszukamy takiego stanowiska które da Ci nie tylko satysfakcję finansową, ale i pozwoli spełnić się w zawodzie.

  Jeśli szukasz pracy jako dekarz, koniecznie zobacz ogłoszenia dotyczące tego stanowiska na https://jobbassistanse.com/oferty-pracy-w-norwegii/dekarz/

  Artykuł załadowany: 0.227 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020