REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Niektórzy ludzie, po wielu chorobach i przekroczeniu pewnego wieku, nie są już w stanie sami się sobą zająć. Potrzebują wsparcia osób, które są niezwykle empatyczne, znają się na opiece nad osobami starszymi, a także które potrafią wykonać podstawowe zabiegi, które mogłyby pomóc w przypadku poważniejszych schorzeń. Coraz częściej potrzebni są ludzie, którzy byliby w tym wyspecjalizowani. Co dokładnie trzeba zrobić, aby zostać opiekunką dla osób starszych? Ile zarabia taka osoba? Gdzie szukać ofert pracy, które gwarantują zatrudnienie?

  Kim jest opiekun dla seniorów?

  To jest zawód niezwykle przyszłościowy – i to powinno zostać przez nas wzięte pod uwagę. Ludzie zawsze będą się starzeć, niestety będą również chorować i niektórzy, niestety, na pewno nie będą w stanie się sobą odpowiednio zająć. Dlatego też na wagę złota będzie każdy, kto będzie potrafił odpowiednio zająć się takimi ludźmi. Często taka osoba musi zająć się zakupami, gotowaniem, pilnowaniem godzin przyjęcia leków, prostymi ćwiczeniami dla seniora czy wyjściem razem na spacer. Generalnie taka osoba ma nie tylko odpowiednio zająć się starszą osobą, ale również powinna zająć jej czas.

  Jak zostać opiekunką osób starszych?

  Oczywiście najważniejsze są odpowiednie kwalifikacje. Specjalne kursy, szkoły policealne albo nawet studia medyczne. Im lepsze wykształcenie i doświadczenie – tym lepsza praca i zarobki. Ten zawód jest pełen zasad i przepisów, których należy przestrzegać. Jest również niezwykle wymagający. Jeśli nie do końca wiecie jak znaleźć sobie pracę w tym zawodzie – warto skorzystać z firm, które zajmują się znajdowaniem miejsc pracy dla takich opiekunek lub samodzielnie poszukać ofert chociażby na https://joob.pl/opiekunka.

  Kto może zostać opiekunem?

  Cóż – na pewno nie każdy. Może to być osoba, która jest niezwykle empatyczna, cierpliwa, a także która potrafi się doskonale komunikować ze swoim podopiecznym. Oprócz tego powinna to być osoba sprawna fizycznie i silna, bo niejednokrotnie będzie musiała przenieść osobę starszą, podnieść ją, przesunąć, czy użyć tejże siły do rehabilitacji.

  Zarobki w pracy opiekuna

  To jest kwestia bardzo mocno indywidualna. Zależy to bowiem od miejsca, w którym taki opiekun jest zatrudniony. Może to być bowiem dom dla seniorów, gdzie będzie kilku starszych ludzi. Ale może to być również prywatny dom, gdzie do opieki będzie 1-2 osoby. Od tego właśnie będzie zależała nasza pensja. Jest ona również mocno oparta o nasze doświadczenie i wykształcenie. Średnia zarobków opiekuna osób starszych to od około 2,5 do 3,5 tysięcy. Więcej informacji na temat pensji, jak i innych aspektów pracy opiekuna można znaleźć na stronie Joob.pl.

  Jest jednak jedna rzecz w pracy opiekuna starszych osób, której nie da się wycenić, a uczucia nie da się podrobić – to świadomość robienia czegoś dobrego i ważnego. Często dla starszych ludzi okazujemy się jedynym ratunkiem, jesteśmy ich promieniem nadziei. Warto pomyśleć również o tym, jeśli nadal wahamy się, czy warto pracować w tym zawodzie.

  Artykuł załadowany: 0.2379 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020