REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2022, 10:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Praca dla kobiet za granicą jest nieprzerwanie atrakcyjna – nie tylko ze względu na możliwość zwiększenia swoich zarobków, ale też na zdobycie doświadczenia czy prawa do niemieckiej emerytury. Poznaj najpopularniejsze sektory tamtejszej gospodarki, w której polskie pracownice często znajdują zatrudnienie.

  Hotelarstwo i gastronomia

  Jak wynika z danych Federalnego Urzędu Pracy opublikowanych w kwietniu 2021 roku, liczba wakatów w branży gastronomicznej wynosiła 10 977, w sektorze hotelarskim zaś 4138. Niskie bezrobocie na niemieckim rynku pracy zachęca wiele Polek do spróbowania swoich sił – na stanowiskach pokojówek, kelnerek, kucharek, recepcjonistek czy menedżerek. Niestety branże hotelarska i gastronomiczna nie cieszą się największą renomą. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w niskich zarobkach, braku stabilności zatrudnienia oraz często wykonywanych na rzecz pracodawcy niezapłaconych nadgodzinach.

  Praca w rolnictwie

  Wiele Polek podejmuje się prac w branży rolniczej. Sporo zajęć ma charakter typowo sezonowy. Zalicza się do nich, między innymi, zbiór jabłek, winogron czy szparagów. Kobiety, które chcą zostać tu na dłużej, znajdują zatrudnienie w firmach zajmujących się przetwórstwem owocowo-warzywnym. Na plantacjach i w zakładach produkcji rolnej naszych zachodnich sąsiadów wciąż brakuje dostatecznej liczby rąk do pracy. Jednak niemieckim pracodawcom coraz trudniej przekonać Polki do podjęcia takiego zatrudnienia. Ciężkie warunki pracy, uzależnione w dużej mierze od pogody, wymagają dużej sprawności fizycznej i zdrowia. Z kolei praca wykonywana na terenie zakładów wiąże się z niedogodnościami takimi jak obniżona temperatura, typowa chociażby dla zajęć w chłodni.

  Opiekunka osób starszych

  Wraz ze starzejącym się społeczeństwem europejskim rośnie zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Zawód opiekunki osoby starszej wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale też sporą satysfakcją z możliwości niesienia pomocy innym. Brak dostatecznej liczby pracowników na niemieckim rynku sprawia, że rosną stawki dla kobiet gotowych podjąć się zatrudnienia u zachodnich sąsiadów. Wyjazd z Promedica24 oznacza szereg korzyści, do których zaliczają się przede wszystkim atrakcyjne zarobki oraz stabilna i legalna praca. Nie bez znaczenia jest też poczucie bezpieczeństwa (który zapewnia pakiet medyczny Lux Med oraz ubezpieczenie ERGO). Po stronie organizatora wyjazdu jest sfinansowanie jego kosztów oraz zadbanie o kwestie takie jak transport, zakwaterowanie i wyżywienie. W przypadku kobiet, które chcą podciągnąć się ze znajomości języka niemieckiego, przygotowano kursy – od podstaw i doszkalające. Opiekunka osób starszych ma do dyspozycji własnego Opiekuna Kontraktu, jak również całodobowe wsparcie telefoniczne. Więcej informacji na temat korzyści oraz zasad współpracy znajdziesz na stronie https://promedica24.com.pl/oferty-pracy.

  Artykuł załadowany: 0.3715 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022