REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W Lasku Brzozowym zamarły prace nad budową ścieżek - alarmują mieszkańcy. Zniknęli robotnicy, którzy jeszcze kilka dni temu uwijali się jak w ukropie. Zostawili po sobie rozgrzebane alejki i pytania o powód przerwania prac. Coraz większym problemem są też koczujący między drzewami bezdomni.

  Jeszcze dwa tygodnie temu pracownikom robota aż paliła się w rękach. Przycinali drewniane belki, układali z nich krawężniki i wysypywali alejki tłuczniem. Na zlecenie Lasów Miejskich firma budowlana układała ścieżki na starych przedeptach, czyli w miejscach wybranych przez mieszkańców na ulubione trasy spacerów. Do zrobienia jest 600 metrów nowej nawierzchni. Parę tygodni temu prace zostały przerwane.

  - Tak jest od sierpnia. We wrześniu trochę prace przyspieszyły, ale od kilku dni znów nikt tutaj nie pracuje. To jest dramat - skarży się mieszkanka Natolina. 

  Jak dowiedzieliśmy się firma wynajęta przez Lasy Miejskie m. st. Warszawy została skierowana do "pilniejszych" prac. Robotnicy mają wrócić do układania alejek w pierwszej połowie października.

  - Trwa akcja zalesiania w innych rejonach Warszawy i trzeba przygotować teren. Pracownicy mają czas do połowy listopada, żeby dokończyć roboty w Lasku Brzozowym, bo taka jest umowa - mówi zastępca dyrektora Lasów Miejskich Andżelika Gackowska.

  Nowe ścieżki powstają za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Mają nie zaburzać parkowo-leśnego charakteru Lasku Brzozowego, dlatego powstają z ekologicznych i wodoprzepuszczalnych materiałów. Koszt ich położenia to ok. 150 tys. złotych.

  Koczowisko bezdomnych

  Oprócz przerwanej budowy alejek, mieszkańcy wskazują na jeszcze jeden problem, z którym borykają się w Lasku Brzozowym i to nie od kilku tygodni, a od lat. Ostatnio problem się nasilił.

  - Koczują tu bezdomni, piją alkohol, brudzą, a las powinien być dla mieszkańców. Ławki są brudne, chaszcze nie wycięte. Tak jest od dawna, że ludzie przychodzą tutaj tylko na spacer z psem, a nie posiedzieć, bo się po prostu boją - mówi nam mieszkanka pobliskiego osiedla.

  W sprawę włączył się wiceburmistrz, obiecując pomoc. - Napiszę do Lasów Miejskich z prośbą o informację, co się tu dzieje. Co do bezdomnych, to problem mogłaby rozwiązać większa obecność mieszkańców w tym miejscu lub założenie monitoringu - mówi Bartosz Dominiak. 

  Lasy Miejskie tłumaczą, że choć zarządzają tym terenem, nie mają uprawnień do usunięcia koczowiska. - Apelujemy do mieszkańców, żeby dzwonili na policję lub do straży miejskiej z prośbą o interwencję - radzi Andżelika Gackowska. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniecokoliczny 10 8 miesięcy temuocena: 100% 

   koczowisko jest juz imponujacych rozmiarow, brakuje tylko namiotow i garkuchni, a wieczorami gówniarzeria siedzi na placyku zabaw i jara trawe i pije wodke, co weekend wrzaski z tych krzakow i nikt z tym nic nie zrobi... bo policjanci zagladaja tutaj i pod bloki (pozdrawiam alko zabke) raz na ruski rok, a mieszkancy to takie same scierwojady i menele - wiecznie pomazane elewacje, smieci, syf i brud. jedyne wyjscie to pregierz pod ratuszem i grupa wylapujaca rodzynki do batożenia

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marjur 9 9 miesięcy temu

   Dla mnie stwierdzenie Pana Wiceburmistrza, że to mieszkańcy mają przegonić bezdomnych z lasku spacerując tam, jest oburzajace. Chodze tamtędy codziennie i Pana Wiceburmistrza jakos nie spotkałam.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Pani Słoikowa, a od kiedy to wchodzi się z psem do lasu? Zresztą, ten większy zagajnik to chyba dla szpanu został nazwany "lasem", żeby miejscowe słoiki w grodzonych szuflandiach mogły przyszpanować przed przyjezdnymi ziomalami z Pierdziszewa, ze mieszkają przy "lesie". Hahaha... "las" sobie wynaleźli....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety, ale pijani bezdomni pojawią się również na klatkach w blokach przy ul. Meander 2. Kilkakrotnie w tej sprawie wzywana była Straż Miejska, masakra. Zasikana winda i pod skrzynkami na listy, smród w całym wszędzie. To jest towarzystwo które urzęduje w Pasażu Natolińskim, siedzą na ławkach i piją. Młoda dziewczyna z chłopakiem. Ta kobieta już jest w takim stanie alkoholizmu, że niewiele jej brakuje aby zejść z tego świata...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 6 9 miesięcy temu

   Moze pi prostu trzeba im kilja razy zajeb.. Ac zeby sie opamietali i nie liczyc na straz miejska

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Na początku myślałem że to przypadkowi bezdomni...a to się okazało że to menelstwo z pasażu przeniosło się do bloku. Podobno przepili mieszkanie (na menader2a) i teraz szukają szczęścia po okolicznych blokach, a zbliża się zima.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bromba 4 9 miesięcy temu

   Smutna historia.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 3 9 miesięcy temuocena: 54% 

   NAJWAŻNIEJSZA JEST BUDOWA URSYNOWSKIE CENTRUM KULTURY! RZĄDZĄCA PARTIA POTRZEBUJĘ ETATÓW I STANOWISK DLA PRZYSZŁYCH SPADÓW Z SEJMU I SENATU PO PORAŻCE WYBORCZEJ. INNE INWESTYCJĘ SCHODZĄ NA PLAN DALSZY. CZYLI NA ŚW.NIGDY

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~peło 2 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Oczywiście mowa o partii rządzącej w Warszawie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Bylem ostatnio na spacerze z 10-letnia corka. Nie wyobrazam sobie, aby przeszla tamtedy sama. Na jeden segment alejki przypada dwoch menelikow. Masakra.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2245 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020