REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 lutego 2021, 20:20

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Budowa domu to nie tylko proces powstawania budynku. To także sztuka budowania wspólnej przestrzeni.

  Kiedy zaczyna brakować miejsca

  Życie domowe potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Czasami może nagle okazać się, że nasza przestrzeń do życia zaczyna się gwałtownie kurczyć. Syn rozpoczął naukę gry na perkusji, do rodziny dołączyła kolejna osoba albo po prostu dochodzimy do wniosku, że nastał czas na własną siłownię. Niezależnie od okoliczności naszym głównym wrogiem jest przestrzeń. To ona ogranicza nasze pomysły, krępuje nasze ruchy i zmusza do pójścia na kompromis. Jednocześnie metraż jest bardzo ważnym parametrem, którym kierujemy się w trakcie budowy domu. Powiedzmy sobie wprost: każdy chciałby mieć pełną swobodę, ale często po prostu wybieramy podejście ekonomiczne. I trudno się temu dziwić. Budowa domu to wyzwanie kosztowne. Często po drodze mogą dojść nowe wydatki, które cały projekt postawią pod znakiem zapytania. Nie lubimy przykrych niespodzianek, zatem idziemy drogą możliwą do realizacji. Jednak w kwestii metrażu również pojawiają się rozwiązania kompromisowe, które dają nam korzyść w przyszłości.

  Furtka na przyszłość

  W przypadku, gdy mamy do dyspozycji sensownych rozmiarów działkę, zyskujemy dodatkowe możliwości. Być może wystarczy postawić wiatę, a w miejscu garażu wygenerować dodatkową przestrzeń funkcjonalną. Wszelkiego rodzaju zimowe ogrody czy przedszkolne altany również dają nam opcje do poszerzenia swojej strefy funkcjonalnej. Czasami jednak triki te nie są wystarczające, ponieważ potrzebujemy faktycznego metrażu budynku. Dom parterowy z poddaszem użytkowym jest świetnym rozwiązaniem. Domy parterowe są obecnie na topie. Ludzie pokochali ich wygodną prostotę. Aby jednak nie ograniczać przestrzeni do jednego poziomu, architekci proponują dom parterowy z poddaszem użytkowym. Dzięki zaaranżowaniu poddasza jesteśmy w stanie wydobyć nowa przestrzeń, a na poziomie budowy domu nie musimy ponosić kosztów związanych z budową pełnego metrażu. Poddasze może stanowić bufor bezpieczeństwa w razie, gdyby nasze potrzeby rozrosły się w przyszłości.

  Dla tych, którzy cenią przestrzeń – dom parterowy z poddaszem użytkowym

  Dom parterowy z poddaszem użytkowym występuje zarówno w wariantach murowanych, jak i panelowych. Wybór technologii budownictwa ma wpływ na takie aspekty jak: tempo budowy, termoizolacja i wpływ na środowisko. Sztuka dobrego wyboru opiera się przede wszystkim o dalekie spojrzenie w przyszłość.

  Artykuł załadowany: 0.3053 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021