REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kalorie są traktowane jak najwięksi wrogowie osób będących na diecie. Niektórzy za wszelką cenę starają się obniżyć ich spożycie do minimum, aby osiągnąć deficyt energetyczny. Dietetycy jednak biją na alarm – odchudzać należy się z głową, a jadłospis powinien być przede wszystkim zdrowy i dobrze zbilansowany. Co powinieneś wiedzieć o deficycie kalorycznym w przypadku diety online?

  O deficycie energetycznym mówi się wtedy, kiedy więcej kalorii jest spalanych niż dostarczanych do organizmu. Radykalne ograniczenie liczby posiłków może na krótką metę przynieść efekty w postaci utraty kilogramów, jednak w dłuższej perspektywie niekorzystnie odbije się na zdrowiu.

  Im mniej kalorii, tym lepiej – mit

  Jeśli uważasz, że spożywając jak najmniej kalorii, będziesz cieszył się zdrowiem i zgrabną sylwetką, to zdecydowanie potrzebna jest ci profesjonalna porada dietetyczna. Diety indywidualne online – jak np. te, które układa specjalista od żywienia Akop Szostak – zakładają spożywanie kilku, zbilansowanych posiłków w ciągu dnia.

  Głodówki czy plany dietetyczne online z jadłospisem o bardzo niskiej kaloryczności mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Diety online przyniosą spodziewane rezultaty tylko w sytuacji, gdy będą dostarczać witamin, tłuszczy, białek i odpowiedniej ilości węglowodanów.

  Deficyt kalorii zapewnia utratę kilogramów – prawda

  Jeżeli jesz za dużo, przybierasz na wadze, a gdy jesz mniej, niż wynika to z twojego zapotrzebowania energetycznego, chudniesz.

  Dieta online wymaga tego, aby ustalić, ile kalorii potrzebuje dana osoba. Istnieją oczywiście wytyczne mówiące np. o tym, że kobieta między 31 a 50 rokiem życia powinna spożywać 2400 kcal, natomiast mężczyźnie w tym samym wieku jest potrzebne 3250 kcal. Jednak w tej kwestii bezcenna okazuje się wiedza specjalistów. Obliczają oni zapotrzebowanie energetyczne na podstawie szeregu czynników, dzięki czemu wynik jest precyzyjny i miarodajny.

  Przyjmuje się, że aby schudnąć, wystarczy spożywać 500 kcal mniej, niż wynika to z zapotrzebowania energetycznego. Mimo tego i w tym przypadku warto zdać się na porady profesjonalistów.

  Aby utrzymać formę i zgrabną sylwetkę, trzeba zawsze dbać o deficyt kalorii – mit

  Plany dietetyczne online są rozpisywane z myślą o konkretnej osobie. Ci, którzy chcą schudnąć, będą musieli ograniczyć kalorie, ale przede wszystkim nauczyć się zdrowego trybu życia. Dlatego też z czasem, po zredukowaniu masy ciała, można jeść tyle, ile wynika z zapotrzebowania energetycznego. Warunkiem jest jednak, aby posiłki były zbilansowane i sprzyjające zachowaniu nowej, szczupłej figury.

  Dieta online z deficytem kalorii oznacza ciągłe uczucie głodu – mit

  Takiej diety nie zaproponuje żaden specjalista od żywienia – odchudzanie się w ten sposób najczęściej kończy się fiaskiem. Dlatego też układane plany żywieniowe – mimo że zakładają ograniczone spożycie kalorii – są sycące, pożywne i smaczne. Jadłospis jest również urozmaicony, tak aby był jak najbardziej atrakcyjny dla osoby na diecie.

  Deficyt kalorii może być groźny dla zdrowia – i tak, i nie

  Jeżeli intensywnie, przez wiele godzin w tygodniu ćwiczysz i do minimum ograniczasz spożycie kalorii, istnieje duże ryzyko, że nabawisz się problemów ze zdrowiem. Rozregulowanie układu hormonalnego, wycieńczenie organizmu, okresowa niepłodność to tylko niektóre z nich.

  Profesjonalnie ułożona dieta przez Internet pomoże ci tego uniknąć. Specjalista opracuje ją z myślą o twoich celach, aktywności i o trybie życia. Dzięki temu będzie ona zarówno bezpieczna, jak i skuteczna.

  Artykuł załadowany: 0.3385 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021