REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2021, 15:31

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Odpowiednia dieta jest jednym z najistotniejszych obszarów troski o nasze ukochane czworonogi. Prawidłowe żywienie psa dostarcza mu energii, niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie zapewnia wyjątkowe doznania smakowe. Co zatem warto wiedzieć o psiej diecie?

  Prawidłowe żywienie psa pod lupą

  Czym właściwie jest „prawidłowe żywienie psa”? Pod tym terminem kryje się co najmniej kilka elementów, na które każdy opiekun powinien zwrócić baczną uwagę. Co ważne, nie kryją się pod tym informacje tylko i wyłącznie o tym, co należy serwować swojemu czworonogowi, lecz także kiedy i ile pokarmu powinien otrzymywać. Sprawdź, czym karmić psa i co musisz wiedzieć!

  • Karma pełnoporcjowa to podstawa

  Bazę codziennej psiej diety powinny stanowić karmy pełnoporcjowe, czyli takie, które są zbilansowane i kompletne. Oznacza to, że dostarczą naszym ulubieńcom wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach - zgadza się, liczy się nie tylko sam fakt podania zwierzęciu np. konkretnych makro- i mikroelementów oraz witamin, lecz także stosunek, w jakim względem siebie występują. Znakomitym przykładem są wapń i fosfor, których zadaniem jest wspierać układ kostny psów. Jeśli jednak nie będą podane prawidłowo, mogą zadziałać przeciwnie i skutkować na przykład odwapnieniem kości.

  Czy samodzielnie przygotowywane posiłki dla psów również mogą spełniać te warunki? Owszem, lecz jest to znacznie trudniejsze do zrobienia. Wymaga ogromnej wiedzy, zastosowania odpowiednich składników, poddanych najbezpieczniejszej dla psich brzuszków obróbce termicznej, a do tego proces przygotowania zabiera mnóstwo czasu i energii. Lepiej więc oddać to zadanie w ręce ekspertów - profesjonalnie przygotowywane karmy są obecnie bardzo łatwo dostępne, znajdziesz je w różnych smakach i odmianach dopasowanych do potrzeb Twojego ulubieńca. 

  • Przekąski - błysk w oku psa gwarantowany!

  Jedzenie jest też ogromną frajdą! Psy kochają gryźć, chrupać, rozdzierać przysmaki na kawałki. Pamiętajmy zatem o podawaniu im ulubionych smaczków, które świetnie sprawdzają się jako nagrody po udanym treningu, pocieszenie po trudnej wizycie u lekarza weterynarii czy też po prostu jako codzienny gest miłości. Co jednak ważne, przekąski nie powinny przekraczać 10-15 proc. dziennej dawki energii, jaką serwujemy naszym ulubieńcom.

  • Karma dopasowana do wieku

  Na każdym etapie życia psi organizm ma nieco inne potrzeby i wymagania. Nie bez przyczyny na sklepowych półkach znajdziemy karmy oznaczone jako Junior, Adult czy Senior. Wybierzmy te, które odpowiadają wiekowi naszych zwierząt oraz - co równie istotne - dopasujmy ich wielkość do gabarytów naszego zwierzęcia. Przykładem jest karma Junior PERFECT FIT™ dla małych ras, której granulki są odpowiednio mniejsze niż w karmie dla ras dużych. Pozwala to naszym psom w o wiele bardziej komfortowy sposób, dopasowany do ich fizjonomii, smakować serwowane im dania.

  • Woda zdrowia doda? Zdecydowanie!

  Niezależnie od tego, jaką karmę podajemy naszemu ulubieńcowi, musi mieć on stały dostęp do świeżej i czystej wody. Prawidłowe żywienie psa uwzględnia także picie, ponieważ już kilka procent odwodnienia może znacząco odbić się na stanie naszego zwierzęcia. 

  Zmieniajmy wodę regularnie, myjmy miseczkę i obserwujmy, czy nasz pies wypija wystarczająco dużo. Jeśli zauważymy w tym zakresie nagłe zmiany - pies zaczyna pić znacznie więcej lub znacznie mniej - skonsultujmy sprawę z lekarzem weterynarii, ponieważ może być to związane z różnego rodzaju zaburzeniami jego zdrowia.

  • Kiedy i ile posiłków powinien jeść pies?

  Pamiętaj, psy nie powinny jeść przed spacerem czy innym większym wysiłkiem fizycznym. Może doprowadzić to trudności w pracy układu pokarmowego, a nawet do rozszerzenia i skrętu żołądka. Serwuj dania swojemu ulubieńcowi minimum 15 minut po powrocie do domu - niech ma szansę odetchnąć i na spokojnie cieszyć się smakiem. 

  Jeśli zaś zastanawiasz się, ile razy dziennie karmić psa, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jego indywidualne uwarunkowania. W większości przypadków opiekunowie podają swoim czworonogom dwa posiłki dziennie - rano i wieczorem lub po południu. Widzisz, że Twój pies potrzebuje częstszego podawania jedzenia? W porządku, jego dzienną dawkę kalorii podziel na trzy mniejsze porcje i serwuj zgodnie z wymaganiami jego organizmu (częstsze posiłki sprawdzają się zwłaszcza u psów ras miniaturowych i małych) - smacznego!

  Artykuł załadowany: 0.2507 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021