REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2016, 13:07 komentarzy 1

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Fundacja Ludzi Sztuki - Mushchelka)

  Ursynowianka Agnieszka Metko - autorka wartościowych książek dla dzieci, poetka i ilustratorka - została laureatką nagrody Polskiego Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016". 

  Orzeł 2016 - to multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia twórców w dziedzinach takich jak: obraz, ruch, dźwięk i słowo. Festiwal promuje szeroko pojętą kulturę i sztukę polską oraz prezentuje jej nowe nurty.

  W ostatnią niedzielę odbyła się gala wręczenia nagród festwialu. Jedną z laureatek, w kategorii "Słowo" została mieszkanka Ursynowa - Agnieszka Metko. Pani Agnieszka pisze głównie książki dla dzieci. Nagrodę otrzymała za drugą edycję pozycji zatytułowanej "Rozmowy takie sobie".

  - Jest to edukacyjna książka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Autorami ilustracji są dzieci z ursynowskich szkół i przedszkoli. Pierwsza część książki otrzymała nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka "Świat przyjazny dziecku" w kategorii wydawnictw edukacyjnych, a druga część była nominowana z ramienia naszego urzędu dzielnicy do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 - mówi Wiktor Metko, wydawca książki.

  Książka ursynowianki jest chwalona przez recenzentów jako wyjątkowo wartościowa pozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. - To coś w rodzaju prowokacji – dla moich pociech. Na każdej stronie przedstawiony został dialog dziecka z dorosłym na jakiś nurtujący je temat - pisze Dominika Fijał blogerka książkowa w swojej recenzji o "Rozmowach takich sobie".

  - Na każdej stronie przedstawiony został dialog dziecka z dorosłym na jakiś nurtujący je temat. Mała Róża dowiaduje się dlaczego dorośli się kłócą, skąd wzięły się nazwy dni tygodnia i co oznaczają. Książeczkę można czytać strona po stronie, albo wybrać sobie problem, który chcemy dziecku objaśnić - dodaje recenzentka. Druga część książki do kontynuacja "dziecięcio-dorosłych" dialogów.

  "Orła 2016" w kategorii "Słowo" ursynowiance przyznało jury w składzie: prof. Jerzy Bralczyk, Cezary Harasimowicz i twórca festiwalu "Orzeł 2016" - Robert Ziółek.

  - Cieszę się, że jeden z Orłów trafił na Ursynów - gratulowała Janina Próćhniewska, ursynowska poetka, organizatorka "Ursynowskiej Uczty" w Domu Sztuki, której gościem była także wyróżniona artystka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 1.0803 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021