REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 grudnia 2021, 13:16 komentarzy 23

  (SK)

  Jeden z ostatnich "długowiecznych" prezesów spółdzielni na Ursynowie odwołany. Jarosław Zych, który szefował spółdzielni "Imielin" przez prawie 18 lat decyzją rady nadzorczej przechodzi na emeryturę. - Spółdzielni potrzeba zmian - mówią członkowie rady.

  Członkowie rady nadzorczej spółdzielni odwołali prezesa w czwartek późnym wieczorem. Powodem było nabycie przez niego praw do emerytury - prezes Zych skończył w tym roku 67 lat. Nieoficjalnym - chęć zmian w spółdzielni.

  - Prezes przez kilkanaście lat trwał na swoim stanowisku, w ostatnich latach nie wykazywał się kreatywnością. Mieszkańcy na ostatnim walnym zgromadzeniu opowiedzieli się za tym, aby coś w spółdzielni poprawić i zmienić. Czas na nowe pomysły i nową energię - mówi nam jeden z członków rady, który głosował za odwołaniem.

  Prezesa obaliła tzw. ekipa "zielonych" stosunkiem głosów 8 do 4. To grupa mieszkańców (nazwana tak od zielonych chorągiewek, używanych podczas głosowań), która zjednoczyła się w 2019 roku przeciwko proponowanym przez ówczesną radę nadzorczą dogęszczeniem zabudowy przy ul. Dereniowej. Część członków spółdzielni chciała, by ta wybudowała kolejne nowe bloki. Lokatorzy starszych domów, którym nowe inwestycje zabrałyby parkingi i zieleń, zaprotestowali. Na walnym zgromadzeniu omal nie doprowadzili do odwołania prezesa. Do większości wymaganych dwóch trzecich zabrakło zaledwie 38 głosów. 61 proc. głosujących było za zwolnieniem Zycha. Udało im się odwołać radę nadzorczą oraz wiceprezesa.

  Prezesowi Zychowi spółdzielcy nie mogą też darować doniesienia, jakie złożył przeciwko nim do prokuratury po tym walnym. Na podstawie opinii opłaconego ze spółdzielczych pieniędzy grafologa prezes stwierdził, że jest podejrzenie sfałszowania pełnomocnictw, co mogło zaważyć na wyniku głosowania w sprawie odwołania zastępcy prezesa Andrzeja Mitaka. Śledczy sprawę umorzyli, ale niesmak na Imielinie pozostał. 

  W nowym roku konkurs na następcę

  Rada Nadzorcza złożona w większości z mieszkańców, którzy doprowadzili do zmian w spółdzielni, za punkt honoru postawiła sobie zmiany w zarządzie. Jednak prezesa nie mogła odwołać w okresie ochronnym, jaki przysługiwał prezesowi Zychowi z tytułu prawa pracy. 

  Zych pozostanie jeszcze w spółdzielni przez trzy miesiące - okres wypowiedzenia. Nie będzie już jednak pełnił funkcji zarządczych. 

  - Rada Nadzorcza nie delegowała nikogo do pełnienia funkcji prezesa, ponieważ dbamy o finanse spółdzielni. Jest wiceprezes, który wraz z pełnomocnikiem będzie zarządzał spółdzielnią. Jak najszybciej, już pewnie po Nowym Roku, planujemy ogłosić konkurs na stanowisko prezesa zarządu - informuje Antoni Pomianowski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej SMB "Imielin".

  Zdaniem Pomianowskiego przed nowym prezesem "Imielina" - jednej z największych spółdzielni ursynowskich, liczących ok. 7 tys. członków i 100 budynków, będzie uregulowanie statusu gruntów w enklawie Hawajska, efektywne zarządzanie środkami spółdzielni w dobie galopującej inflacji oraz poprawa komunikacji z mieszkańcami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rob 23 3 miesiące temu

   Jak odwołali Zarząd to ten koński wyraz twarzy Pomianowski były zastępca burmistrza od siedmiu boleści to współczuje mieszkańcom takiego prezesa. Od dawna czatował na stołek bo nigdzie nie chcieli go zatrudnić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~enjot 22 3 miesiące temu

   Od wielu wielu lat mieszkańcy SMB Imielin enklawa Miklaszewskiego płacą w czynszu podatek na rzecz m.st.Warszawy - opłata za grunty, za 2022 rok kwota roczna od mieszkania 51,88 m2 wynosi 908,88 pln, do tego podatek od nieruchomości 136,92, co daje rocznie 1045,80 pln. Do tej pory SMB nie uporała się z tematem opłat na rzecz miasta. Za podobne mieszkania hipoteczne podatek od nieruchomości oscyluje w granicach 75,00-80,00. Opłata na rzecz miasta za grunt wpływa bardzo na czynsz. Jak długo jeszcze będziemy ten haracz płacić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wddd 21 4 miesiące temuocena: 50% 

   I już nowe podwyżki czynszu. Kto wie na co idą pieniądze z np. działalność kulturalna-czlonkowstwo. Wychodzi mi że płacę rocznie 55zl tylko na co!? Konserwacja zasobów 180 zł, utrzymanie nieruchomości wspólnej 1600 rocznie. W sumie 1935 zł rocznie same opłaty na rzecz spółdzielni na niewiadomo co. To są opłaty poza ogrzewaniem, energią, funduszem. A i tak jak się coś psuje w domu to trzeba wezwać prywatnie fachowca, bo ci ze spółdzielni nic ci nie zrobią, bo w godzinach pracy odwalają prywatę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tldr 20 4 miesiące temuocena: 100% 

   Z jakiej paki ktokolwiek ze spółdzielni ma naprawiać coś, co ci się w domu zepsuło? Ludziom to się naprawdę w d.... przewraca, myślą że spółdzielnia to jest ich prywatna służba.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 19 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Najlepszy był Majewski, który oddał 1\3 terenów deweloperom , a synuś jako słaby komik odbierał nagrodę w 1000 reklamach...?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Supcio 18 5 miesięcy temuocena: 50% 

   W jaki sposób "oddał"? Prezes Spółdzielni nie ma uprawnień aby oddawać nie swoje grunty. Deweloperzy najczęsciej kupują działki od miasta i w ten sposób obudowano z kilku stron bloki SMB Imielin. Spółdzielnia zresztą sama zrealizowała trzy inwestycje mieszkaniowe a były Prezes miał ambicje na dużo więcej ..

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 17 5 miesięcy temuocena: 50% 

   Dziwne że przystał na przerwanie dzierżawienia terenów od miasta akurat pod terenami , które potem kupili deweloperzy i zamienili tereny zielone i parkingi w bloki?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ffff 16 5 miesięcy temuocena: 75% 

   Będzie jak na Stokłosach. Korupcja, nepotyzm, defraudacje, chamstwo, złodziejstwo i działania w interesie deweloperów. Lepiej się wyprowadzić z Jarów bo za parę lat syndyk masy upadłościowej sprzeda was z mieszkaniami. Stokłosy to już bankrut. Miliony wypompowane przez zarząd na lipne inwestycje. Wszyscy wszystko wiedzą, nikt słowem nie piśnie. Rada nadzorcza prawdopodobnie przekupiona.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SM 15 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Jedna z niewielu spółdzielni, gdzie były jakieś pieniądze. Pomianowski z Antosiukiem nie na darmo walczyli. Ciekawe komy zaproponują stołek A poza tym to RN ma decydujący głos w spółdzielni. Prezes jest tylko pracownikiem. To co ta nowa RN zrobiła przez te 2 lata?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 14 5 miesięcy temuocena: 29% 

   Mnie interesuje kiedy SMB Imielin przystąpi do realizacji Zadania VI oraz wznowi próby uzyskania możliwości postawienia nowego bloku na miejscu psiej polanki przy Dereniowej (na ilustracji do artykułu). Trzeba inwestować wolne środki w mieszkania.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OHime 13 5 miesięcy temuocena: 67% 

   Oby nigdy, tereny zielone maja takie pozostać do końca swiata!!!!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mateusz 12 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Kolega nowy w spółdzielni? Nie wie że zadanie VI blokuje weterynarz który nie chce za żadne pieniądze sprzedać swojej kanciapy w tym blaszaku przy Dereniowej 6?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 11 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie nowy. Znam sytuację. Zakładam jednak, że w końcu ktoś tych uwłaszczonych pieniaczy przekona. Spółdzielnia w żadnym wypadku nie powinna porzucić myśli o dalszych inwestycjach. Poza tym nieszczęsnym projektem sprzed paru lat, za ktory poleciał wiceprezes parę okazji na rozsądną zabudowę już zaprzepaszczono. :-/

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 10 5 miesięcy temuocena: 29% 

   zabrakło jaj żeby wywalić na zbity pysk to czekali do emerytury...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mateusz 9 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Przecież przed emeryturą masz okres ochronny. Gdyby wywalili w trakcie to murowana przegrana w sądzie i setki tysięcy złotych do zapłacenia, tak było w Na Skraju.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iii 8 5 miesięcy temuocena: 36% 

   Obecna ekipa niczym sie nie wyroznia. Tacy, jak poprzednicy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 7 5 miesięcy temu

   Tylko mieniają stanowiska i miejsca pracy w kraju , który działa teoretycznie...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alejaja 6 5 miesięcy temuocena: 60% 

   Pewnie jakiś znajomy Pomianowskiego i Antosiuka będzie. Przecież to ludzie chorzy na władzę. Już kiedyś w urzędzie dzielnicy załatwiali swoim koleżkom pracę. Jedną z osób, którą forsowali to był działacz spółdzielczy i osoba o poglądach faszystowskich. Takie to towarzycho.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mateusz 5 5 miesięcy temuocena: 86% 

   Jak kolesiostwo Otwartego Ursynowa rządziło tą spółdzielnią tyle czasu (m.in. poprzednia przewodnicząca RN) to było ok? Oj coś boli odpsawanie od stołków. Ja jednak przekazuję Radzie Nadzorczej: dobra robota!!!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~modrzew 4 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Super

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 3 5 miesięcy temuocena: 100% 

   no to zacznie się kołowrotek - co pół roku konkurs na nowego prezesa, a najlepsi będą z poza Warszawy, aczkolwiek tacy pytają gdzie są te aleje KEN

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tmk 2 5 miesięcy temuocena: 91% 

   Członkiem spółdzielni zostałem w 2000 roku. Ówczesny prezes był nazywany komuchem, ale spółdzielnia miała rezerwy finansowe i działała prawidłowo. Od 18 lat po zmianie zarządu nastąpiła stagnacja. Grunty pod większością budynków mają nadal nieuregulowany stan prawny. Nareszcie może coś się zmieni.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SM 1 5 miesięcy temuocena: 75% 

   A czy to prezes reguluje grunty?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3595 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022