REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2021, 18:53 komentarzy 8
  Minister Czarnek wręczający czek rektorowi SGGW

  Minister Czarnek wręczający czek rektorowi SGGW (MEiN)

  Fala krytyki zalała SGGW. Podczas inauguracji roku akademickiego na ursynowskiej uczelni pojawili się prezydent Andrzej Duda oraz minister Przemysław Czarnek. - Wstyd i hańba! - komentują studenci i absolwenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, którym nie spodobał się dobór gości.

  Inauguracja roku akademickiego na polskich uczelniach to zawsze duże wydarzenie. Nie inaczej było w ursynowskiej SGGW, która w tym roku gościła najważniejsze osoby w państwie. W uroczystościach udział brali m.in. prezydent RP Andrzej Duda oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Obaj znani z homofobicznych wypowiedzi przekraczających normy debaty publicznej.

  fot. MEiN

  Podczas swojego przemówienia prezydent Andrzej Duda chwalił polskich rolników za zapewnienie żywności w trudnym czasie pandemii. Jak tłumaczył, "z punktu widzenia prezydenta RP, który stoi na straży bezpieczeństwa państwa, to bezpieczeństwo ma znaczenie fundamentalne". Zdaniem głowy państwa również i ursynowska uczelnia dołożyła cegiełkę do tego fundamentu.

  - Dziękuję za ogromny wkład polskich uczelni, polskiej kadry naukowej i SGGW w to, że polskie rolnictwo staje się coraz mocniejsze i ma dzisiaj europejski poziom - mówił Andrzej Duda, zachęcając przy okazji do szczepień przeciw Covid-19.

  Część publiczności była wyraźnie znudzona wystąpieniami obu polityków. Na twarzach malowało się zniecierpliwienie i zażenowanie sytuacją, która nastąpiła chwilę później, gdy minister Czarnek wszedł na scenę z wielką płachtą.

  fot. MEiN

  5 mln złotych dofinansowania

  Bo oprócz podziękowań nie zabrakło także wsparcia pieniężnego dla uczelni przy Nowoursynowskiej. Minister Czarnek wręczył rektorowi SGGW prof. Michałowi Zasadzie ponad 4,9 mln złotych. Pieniądze te uczelnia przeznaczy na Pracownię Epidemiologii Weterynaryjnej, Arboretum SGGW w Rogowie, Centrum Wodne oraz utrzymanie aparatury naukowo-badawczej i specjalnej infrastruktury informatycznej.

  fot. MEiN

  Minister gratulował uczelni osiągnięć na polu naukowym. Przekonywał o "dobrym czasie dla państwa polskiego i dobrym czasie dla nauki i szkolnictwa wyższego". Nie zabrakło także ciepłych słów w stosunku do studentów ursynowskiej uczelni.

  - Gratuluję wyboru SGGW i kierunków, które Państwo wybraliście. Mamy wśród nas młodzież, która za kilka lat będzie brała odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego kraju. Za bezpieczeństwo żywnościowe, klimatyczne. Za bezpieczeństwo w tych obszarach, w których jest to absolutnie najcenniejsze - przekonywał Czarnek.

  "Wstyd! Wstyd! Wstyd!". "Sprzedali się!"

  Studenci i część kadry akademickiej bardzo źle zareagowała na zaproszenie prezydenta, a przede wszystkim kontrowersyjnego ministra. W mediach społecznościowych uczelni rozpętała się burza, a negatywne komentarze wręcz zalały władze uczelni oraz ministra MEiN Przemysława Czarnka.

  Dominują komentarze, że "to wstyd i hańba dla SGGW".

  Myślałem, że kończyłem normalną uczelnię na poziomie, a jednak... Obory to za wysokie progi dla kołtunów! Wstyd Alma Mater, że w swoje progi przyjęłaś tego kogoś. Czy od dziś przed badaniem per rectum obowiązkowy pacierz?

  Ja bym tego Czarnka do obory nie wpuścił, a mowa na SGGW. Chłop chce narzucać w szkołach partyjną wizję świata i przemawia w Auli Kryształowej. Kasa, jak widać, zawsze jest potrzebna...

  Gratulujemy zniszczenia sobie PR’u. Jeśli myślicie, że studenci będą chcieli uczęszczać na skorumpowaną, powiązaną z homofobami uczelnię, to się mylicie. Właśnie w tej chwili straciliście więcej niż te miliony na przestrzeni lat

  Teraz jeszcze zaproście sztab propagandowy MSWiA i wyjaśnijcie im różnice między krową a klaczą

  - to ostatnie to nawiązanie do ostatniej prezentacji z udziałem ministrów Kamińskiego i Błaszczaka.

  Jedne z nielicznych słów poparcia dla Czarnka pojawiły się pod relacją z inauguracji w mediach społecznościowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Złożył je... wykładowca uczelni SGGW prof. Mohamed Hazem Kalaji, który podziękował za wizytę ministra oraz "wsparcie dla polskiej nauki i naukowców". Słowa te szybko spotkały się z bardzo negatywnymi reakcjami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 126

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 52
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~na co czekacie? 8 miesiąc temuocena: 75% 

   no coz.. jedyne co zostaje tym zniesmaczonym "studentom" - to wyjazd z Polski , najlepiej do Korei Polnocnej. Tam towarzysz UN bedzie dla nich w sam raz.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 50% 

   Tak jak zrobili to zachęcani do wyjazdu lekarze i pielęgniarki? Prościej jest wysłać do Korei rządzących.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cik 6 2 miesiące temuocena: 78% 

   Czytam że studenci źle zareagowali - ale że wszyscy??? 100%??? Wprost niesamowite. A jakieś źródło tych danych???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kaczor 5 2 miesiące temuocena: 38% 

   Wstyd! Wpuszczać pisowskich zakapiorów za mamonę. Sprzedaliście się SGGW!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 2 miesiące temuocena: 70% 

   Kolejne 5 MLN dla tej zakały Ursynowa i Wilanowa, która zarabia miliardy wyprzedając deweloperom tysiące hektarów ziemi będącej niegdyś narodowym majątkiem oraz zagrabionej prawowitym Właścicielom przez komunę. Masakra!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adacta 3 2 miesiące temuocena: 33% 

   Zaraza małogłowia antyklerykalno-radykalnego dotyka coraz młodszych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wacek 2 2 miesiące temuocena: 50% 

   Wow. Trenowałem dzisiaj moje codzienne bieganie terenowe. Tak mieszkam, że trasa najczesciej przebiega przez SGGW obok Rektoratu i w dół do skarpy, a tam to już mój ukochany rejon. Faktycznie na terenie uczelni masa ludzi elegancko ubranych, czarne limuzyny, jakieś statywy telewizyjne z kamerami. Żebym wiedział, że to minister z Panem Prezydentem, to pobiegłbym na około, dalej aby nie zakłócać tak wyniosłej uroczystości. Swoją drogą dziękuję losowi, że mogę niemal codzień pobiegać sobie po Skarpie Ursynowskiej, co polecam okolicznym mieszkańcom. Niezłe powietrze pośród drzewostanu się wdycha, o tej porze roku i innych również. A pisze, bo gdy biegłem koło Rektoratu to nagle jacyś goście w Szarych garniturach zaczęli do mnie biec. Ja odludek jestem, wiec jak oni za mną, to ja w długą do mojej Skarpy. Potem już ich nie widziałem. A teraz czytam w Halo..., że na Uczelni jakaś większa impreza była. Gdybym wcześniej wiedział, to inna trasa by była. Przepraszam tych, co mnie gonili.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   SGGW - najbogatsza uczelnia w Polsce. Ale kasy nigdy za mało. Nie wierzę, że ktokolwiek, kto ma rzeczywisty dorobek naukowy i choćby obiektywny stosunek do polityki, może stanąć obok takiego ministra edukacji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4091 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022