REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2019, 16:54 komentarzy 5

  (pixabay.com)

  Ursynowski ratusz kilka godzin po ogłoszeniu śmierci prezydenta Gdańska opuścił do połowy flagi na maszcie przed siedzibą władz samorządowych. Z kolei prezydent Warszawy ogłosił do czwartku żałobę. Imprezy rozrywkowe w mieście zostały odwołane.

  - W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Miasta Gdańska,  od wtorku do czwartku, 15-17 stycznia, decyzją prezydenta stolicy, została ogłoszona żałoba - poinformował stołeczny ratusz.

  - Nie ma słów. Jest tylko ogromny smutek i zaduma. Nasze myśli są z rodziną, najbliższymi i przyjaciółmi Pana Prezydenta Pawła Adamowicza – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

  Samorząd zadecydował o odwołaniu w Warszawie wszelkich miejskich imprez o charakterze rozrywkowym, a także o wygaszeniu od 15 do 17 stycznia miejskiej iluminacji na Krakowskim Przedmieściu, moście Śląsko-Dąbrowskim i wyłączeniu światełek miejskiej choinki na pl. Zamkowym. Na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki zostaną wyświetlone barwy Gdańska. W stolicy zostaną opuszczone do połowy masztu flagi m.st. Warszawy na budynkach zajmowanych przez Urząd m.st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne miasta. Flagi na środkach komunikacji miejskiej będą przystrojone kirem. Na rondzie Radosława zostanie zdjęta z masztu flaga Polski.

  Ursynowski ratusz kilka godzin po ogłoszeniu śmierci prezydenta Adamowicza postanowił opuścić do połowy flagi państwowe i samorządowe na maszcie przed urzędem przy al. KEN.

  - To niewyobrażalna tragedia. Znałem Pawła Adamowicza z widzenia, kilka razy zamieniśmy kilka zdań. Jestem wtrząśnięty tym, co się stało - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Władze miasta i dzielnicy zwróciły się z apelem do organizatorów imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie. Z tego powodu (a także z powodu tragicznej śmierci doktoranta uczelni, o której pisaliśmy) zapowiadany na wtorek koncert noworoczny na SGGW został odwołany.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO