REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2020, 10:14 komentarzy 20

  (SK)

  Do budowy parku nad POW miasto jest "absolutnie przygotowane", nadal trwa walka o oddział pediatryczny w Szpitalu Południowym, a boisko pełnowymiarowe może szybko nie powstać, bo ze względu na dziurę budżetową w samorządach nie wszystkie potrzeby będą mogły być spełnione. Prezydent Rafał Trzaskowski rozpoczął swój tour po Ursynowie. Dziś spotka się z mieszkańcami.

  Przez cały piątek w ramach akcji "Spotkajmy się w Warszawie" prezydent Rafał Trzaskowski będzie się pojawiał w różnych miejscach na Ursynowie. Dzień rozpoczął od porannej konferencji prasowej w hallu ursynowskiego ratusza. Zapowiedział rozmowy o najważniejszych sprawach Ursynowa w trzech grupach roboczych złożonych z urzędników miejskich, radnych i władz dzielnicy.

  - Będziemy rozmawiali o komunikacji, o sieci wodociągowej ważnej dla Zielonego Ursynowa i obwodnicy m.st. Warszawy i wszystkich problemach z tym związanych - zapowiedział prezydent Trzaskowski.

  - Chodzi o przyspieszenie decyzji - dodawał burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Znakomita większość naszych obietnic została zrealizowana lub są one w realizacji. Mam nadzieję, że w pozostałych kwestiach uda się uzyskać przyspieszenie, bo sprawy na styku dzielnica, spółki miejskie i biura miejskie zawsze jeszcze można usprawnić - mówił.

  "Miasto absolutnie gotowe"

  Na Ursynowie trwa budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja będzie opóźniona. Miasto ma w planach budowę Parku nad POW, choć odpowiedzialny za przygotowanie tej inwestycji Zarząd Zieleni zmarnował ostatni rok. Czy park powstanie?

  - Park Linearny jest dla nas bardzo istotny. Są problemy w rozmowach z Genralną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, ale wszyscy jesteśmy w stanie się zaangażować w te rozmowy. Jesteśmy absolutnie przygotowani do budowy tego parku. Mam nadzieję, że rząd wykaże się dobrą wolą, bo trudno byłoby zrozumieć takie podejście, że to miejsce ma wrócić do stanu sprzed inwestycji, skoro można wykonać taką inwestycję, a miasto Warszawa jest na to absolutnie gotowe - odpowiadał Trzaskowski.

  W tej chwili - jak zaznaczył prezydent - rolą miasta jest zadbanie o właściwe włączenie POW (ma być oddawana na raty) do układu drogowego miasta. 

  - Można sobie wyobrazić scenariusz, w którym będzie oddana część obwodnicy, ale nie będzie to w ogóle zsynchronizowane z układem drogowym na Ursynowie i będziemy tu mieli dziesiątki tysięcy samochodów. O tym rozmawiamy z GDDKiA. Chciałbym te emocje obniżać. Spokojnie rozmawiać, bo zależy mi na tym, aby decyzje były dla dobra mieszkańców - mówił prezydent.

  Haloursynow.pl wróciło do sprawy opieki pediatrycznej w powstającym Szpitalu Południowym. - Czy miasto odpuściło sobie już walkę o oddział dziecięcy? - pytaliśmy prezydenta stolicy.

  - My cały czas walczymy. Głowimy się co zrobić, by ten szpital był pełnowymiarowy i co zrobić, by odpowiadał on na wszystkie potrzeby mieszkańców Ursynowa. NFZ stoi na stanowisku, że pełna pediatria na Ursynowie nie ma racji bytu. My się z tym nie zgadzamy. Przygotowujemy na wszelki wypadek inne rozwiązanie, które przewiduje, że jeśli dziecko będzie potrzebowało pomocy na Ursynowie to ją otrzyma. Ale długoterminowo ta opieka byłaby zapewniona w innych warszawskich szpitalach. To jest rozwiązanie kompromisowe. Rozmawiamy wciąż o tym, trwają ostatnie prace nad koncepcją szpitala - mówił Rafał Trzaskowski.

  Co z boiskiem pełnowymiarowym?

  Prezydent nie miał dobrych informacji jeśli chodzi o boisko pełnowymiarowe na Ursynowie. To inwestycja obiecywana przed wyborami przez koalicję i sztandarowy projekt koalicjanta KO w radzie dzielnicy - stowarzyszenia Otwarty Ursynów. Boisko może paść ofiarą oszczędności budżetowych.

  - Dla mnie zasadnicze są priorytety, które ja osobiście obiecałem, choć będziemy też rozmawiać o innych priorytetach. Jesteśmy też po to, by mówić o trudnej sytuacji budżetowej miasta. 1,2 mld złotych tracimy rocznie na tym, że rząd realizuje swoje obietnice za pieniądze samorządów. Jasno musimy mówić o tym, że wszystkich potrzeb nie będziemy w stanie spełnić w najbliższych 4 lat. W każdej z dziedzin musimy wyznaczyć priorytety i podjąć decyzje w ramach tych ograniczonych środków - odpowiadał Rafał Trzaskowski.

  Prezydent poinformował również o tym, że ruszyła strona internetowa www.czysta.um.warszawa.pl, na której wyjaśnione są powody podwyżki opłat za śmieci, która wchodzi w życie 1 marca. Ten temat z pewnością będzie jedną z głównych kwestii poruszanych podczas otwartego spotkania Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, w piątek 28 lutego o godz. 18:00 w hali UCSiR "ZOS Hawajska" przy Dereniowej 48.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 111

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~poka 20 3 miesiące temuocena: 50% 

   A opłaty za śmieci - co on na to?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypow 19 3 miesiące temuocena: 80% 

   Precz z POW!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 18 3 miesiące temuocena: 60% 

   Ale rozebrać? Przerobić na drogę dla rowerów, czy może na parking? Jakoś konkretniej byś przedstawił ten manifest. Albo metro puścić!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 17 3 miesiące temuocena: 50% 

   Jaki on przystojny i mądry, to nic że tyle wydatków na ścieki, plaże i strefy relaksu.Głosuje na niego na pewno .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 16 3 miesiące temuocena: 57% 

   Uważaj, przystojny pochodzi spod Ostrołęki. I na tym kończą się jego atuty... Zastępca kierownika wiceburmistrzem. Takie cuda to tylko u kiempy i w pisie. Same profesjonalisty na stołkach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jędrzej 15 3 miesiące temuocena: 65% 

   Obiecanki, Cacanki a głupi elektorat to kupuje ...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 14 3 miesiące temuocena: 82% 

   Kempa już 2 kadencję "walczy"... A wyników nadal brak. Tak samo jak jego profesjonalisci "wicki".

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 13 3 miesiące temuocena: 50% 

   I donice, koniecznie donice.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jak długo to potrwa 12 3 miesiące temuocena: 53% 

   To rząd ma zamiast Kempy i Trzaskowskiego budować park nad POW -em ? Oni gotowi sa przyjąć pieniądze i tyle. Vide : Trzaskowski mówi : "Park Linearny jest dla nas bardzo istotny. Mam nadzieję, że rząd wykaże się dobrą wolą"trudno byłoby zrozumieć takie podejście, że to miejsce ma wrócić do stanu sprzed inwestycji, skoro można wykonać taką inwestycję, a miasto Warszawa jest na to absolutnie gotowe ",

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 11 3 miesiące temuocena: 86% 

   Rząd vel. Gddkia drogi lemingu za PO ogłosił przetarg na pow. Gdzie było miasto czyli znów PO na etapie opracowywania dokumentacji i przetargu? Dlaczego w przetargu nie zapisano parku tylko przywrócenie stanu poprzedniego? Gdzie oni byli? W d... to mieli tak jak mają i teraz. Zlecenie budowy parku za dodatkową kasę uruchomi roszczenia pozostałych oferentów którzy przegrali przetarg (stwierdzą ze w ich cenach było wybudowanie parku - a różnica w cenie była ogromna)a w dodatku zostanie złamane prawo zamówień publicznych. A ciemny lud rafalka będzie dalej bronił ze to wina pisu. Pis jak taran idzie z budowa pow mając gdzieś nas jak i miasto bo niby po co maja słuchać kogoś kto jest: 1. Przeciwnikiem politycznym 2. Rządził krajem ogłaszając przetarg i robiąc dokumentację 3. Rządził i nadal rządzi miastem od momentu przetargu przez dokumentacje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 10 3 miesiące temuocena: 75% 

   Ciekawe kto na koniec dnia będzie miał dłuższy nos - trzaskowski czy kempa?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pensey 9 3 miesiące temuocena: 58% 

   i tak krzyworyja i kaczora nie prześcigną, tamci mają nosy już do Australii

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 8 3 miesiące temuocena: 75% 

   @pensey - fakt. Ale mówimy o tu i teraz:)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KABACIARA 7 3 miesiące temuocena: 54% 

   Prezydent jest mało kompetentny i słaby intelektualnie. Jego kadencja to seria katastrof i wpadek wizerunkowych. Dla dobra swojej partii powinien podać się do dymisji.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 6 3 miesiące temuocena: 51% 

   to nie jest artykuł o Dudzie :/

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 5 3 miesiące temuocena: 48% 

   @mrfrosty - obaj są siebie warci

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 4 3 miesiące temuocena: 50% 

   Walka ze smogiem, walka o oddział pediatryczny, o boisko. A tak naprawdę to walka przeciwko neurobiałkom. Przedłużenie POW, oczywiste widząc słabiutką aktywność na budowie, tak jak druga nitka Płaskowickiej, na powierzchni tempo 0, już chyba 2 lata udają, że budują, a ile utrudnień? Te oznaczenia, ilość, trwałość, to chyba niezła kasa do odwirowania. Obaj dywersanci głównie koncentrują się na paraliżowaniu komunikacji Miasta, ten z lewej to przy POW osiągnął 1000% norm, plus KEN, likwidacja w ostanim roku tysięcy miejsc parkingowych, lubią szczególnie szkoły, przychodnie, sklepy. Tu jest prawdziwa walka. Tam gdzie mówią, że walczą to odwirowują kasę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 3 3 miesiące temuocena: 67% 

   Belgradzka i jej połączenie z Pileckiego ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 2 3 miesiące temuocena: 64% 

   Hgw obiecala to w programie dla Ursynowa jeszcze w 2006 roku. Tyle sa warte ich obietnice.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 1 3 miesiące temuocena: 63% 

   No obiecał. Ja ci obiecuje że podatków więcej nie będziesz musiał płacić ale masz jeździć tęczowym rowerem a zakupy wozić na bagażniku zbitym z palet

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3351 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020