REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Skejci apelują do rodziców: pilnujcie dzieci. Ich zdaniem skatepark przy ul. Przy Bażantarni nie jest miejscem zabaw dla najmłodszych i może być niebezpieczny. Zwracają uwagę na regulamin znajdujący się przed wejściem na teren parku, gdzie widnieje jako jedno z punktów hasło: "W przypadku osób niepełnoletnich odpowiedzialność ponoszą ich prawni opiekunowie".

  To miejsce do wyczynowej jazdy na deskorolkach, rowerach czy hulajnogach. Może być ono niebezpieczne, szczególnie wtedy, kiedy nie przestrzegany jest regulamin. Należy pamiętać, że każdy użytkownik bierze tam za siebie odpowiedzialność. W przypadku dzieci ten obowiązek spoczywa na rodzicach.

  Zdaniem Miłosza, mieszkańca Ursynowa, który jeździ od 4 lat na deskorolce, skatepark to nie plac zabaw.

  - Tu jest po prostu niebezpiecznie. Miałem dziś sytuację, że wpadłem na dziecko. Wskoczyłem na rurę, jechałem tyłem, a dziecko wzięło się znikąd. Mnie się nic nie stanie, ale jemu może coś się stać i nie jestem jego rodzicem, aby brać za to odpowiedzialność - tłumaczy.

  Osoby, które nie ukończyły 13. roku życia, mogą przebywać na terenie skateparku wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

  - Dorośli, jak uczą się jeździć, to już mają wyrobioną tę świadomość. Dziecko potrzebuje zostać nauczone przez rodzica, że trzeba uważać. Nie chcemy obrażać dzieci, to często nie ich wina, a podejścia rodziców, którzy puszczają je samopas - dodaje kolega Miłosza, Adam.

  Rodzice grzebią w telefonie, nie patrzą na dzieci

  Skejci wskazują, że w pobliżu są dwa place zabaw, na których dzieci są bezpieczniejsze. Najmłodsi nie powinni przebywać na skateparku, bo nie wiedzą, jak reagować w sytuacji zagrożenia.

  - Są małe, nie wiedzą, co zrobić, kiedy deska jedzie, i przez to jest bardzo dużo wypadków. Trzeba uważać na swoje i dzieci bezpieczeństwo. Rodzice siedzą na ławce i grzebią w telefonie, nie patrzą na te dzieci. Dziś była taka sytuacja, że biegały luzem, bez hulajnogi. Chciałabym zwrócić uwagę, że obok są dwa naprawdę świetne place zabaw, gdzie mogą biegać i się bawić. Nie chcemy im zrobić krzywdy. Rodzice tłumaczą, że to miejsce dla każdego. Okej, ale niech to się odbywa pod jakąś restrykcją. Sprzęt nie jest tak używany, jak powinien być - opowiada Maja.

  W ubiegłym roku zmarł 16-latek po wypadku na skateparku w Kaliszu. Miała mu zajechać drogę kilkuletnia dziewczynka na hulajnodze. Chłopak próbował zmienić kierunek jazdy, jednak spadł z roweru i uderzył głową o betonową ławę.

  Użytkownicy skateparku przy ul. Przy Bażantarni apelują także o wydłużenie godzin otwarcia. Ich zdaniem w okresie wakacyjnym powinien być czynny do godziny 23.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 99

  • 60
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~SM 23 miesiąc temu

   A kto czyta regulaminy? Wystarczy przyjść na siłownię plenerową. W regulaminie od 14 roku życia a pełno dzieci z przedszkola

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abcd 22 miesiąc temuocena: 40% 

   do 23? a moze jeszcze całą noc ma byc otwarty? od 22 jest cisza nocna.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Młody 21 miesiąc temu

   powinien byc czynny cala dobe i oswietlony a w zimie zadaszony. wloz sobie w... uszy zatyczki. pewnie jestes starą osobą ktora patrzy przez okno zamiast znaleźć sobie jakieś zajęcie

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolo 20 miesiąc temuocena: 14% 

   Ten skatepark to zbieranina patologii. Narkotyki są tam powszechne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 19 miesiąc temuocena: 68% 

   Jak zwykle wszystko rozbija się o deficyt nie tyle zdrowego, co jakiegokolwiek rozsądku. Mamy tu plac, gdzie typowi nastolatkowie, w wieku 13+ i zapewne w większości o wadze powyżej 50 kilogramów ćwiczą różne ewolucje. Poruszając się szybko i z wykorzystaniem twardego i kanciastego sprzętu. I mamy "rodziców", którzy uważają, że plac jest przecież "dla wszystkich". Bo przecież nie ma przy nim wywieszki "nie dla maluchów" ani nie stoi strażnik z pałą, który maluchy odsyła precz. No nie ma i nie stoi, misie kolorowe! W mieszkaniach powyżej 15 piętra, na wewnętrznych stronach balkonu też nie ma napisu "Nie skakać!". Ciekawe, dlaczego nie skaczecie? Przecież skakanie też jest "dla wszystkich". I skoków z 15 piętra też żadne prawo, co do zasady, nie zabrania. Chcesz, skacz! Więc może przyjmijcie do wiadomości, że wasz kochany bąbelek może nie mieć refleksu, który pozwoli mu uniknąć kolizji z rozpędzoną hulajnogą. I z kamienia też nie jest wykonany...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aaaa 18 miesiąc temuocena: 37% 

   Na skateparku zbiera się patologia, śmierdzi paloną marihuaną, wulgaryzmy, mnóstwo śmieci wokół koszów. Subkultura skaterów zrobiła z tego miejsca syf. Policja powinna tam regularnie zaglądać środę trawy czuć z daleka.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 17 miesiąc temuocena: 71% 

   A skąd Ty wiesz jak śmierdzi palona marihuanen? Narkomanie Ty jeden..

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 16 miesiąc temu

   Odezwała się ......PATOLOGIA

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 15 miesiąc temuocena: 100% 

   Jasne, ujmując w skrócie: "może i mają rację, ale to narkomani i patologia, więc racji nie mają".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sk84ever 14 miesiąc temu

   sam jestes syfem ktory nie uprawia sportu. pewnie chlejesz i palisz tanie papierosy bo na inne cie nie stac

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PinkPanther 13 miesiąc temuocena: 100% 

   Mam 44 lata, ale kiedy miałem kilkanaście jeździłem na desce. Powiem tak : najlepsze lata mojego życia

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niematka 12 miesiąc temuocena: 77% 

   Skatepark to jest obiekt o konkretnym przeznaczeniu. Służy do akrobacji na deskach, rolkach i hulajnogach. Najczęściej ten sport uprawiają nastolatki. Ale sądzę że dorosły pasjonat też nie stanowiłby problemu. Natomiast nie jest to miejsce dla małych dzieci, które nie ogarniają sytuacji dookoła. Tak samo jak trzylatka nie powinno puszczać się samopas na orlika na którym trwa właśnie mecz piłkarski choć orlik też co do zasady jest miejscem dla wszystkich. I tak samo treningi bokserskie nie odbywają się na placach zabaw dla małych dzieci. Miejsca publiczne są dla wszystkich ale trzeba używać mózgu kiedy się z nich korzysta. A nie włazić wszędzie zgodnie ze złotą polską zasadą "bo ja tak chcę i taki ch***""

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama5Latka 11 miesiąc temuocena: 92% 

   Pewnie ze jest to miejsce dla uczacych sie jezdzic... ale jezdzic na skateparku a nie jezdzic w ogole i w takich miejscach powinna byc dolna bariera wieku. Sa miejsca dla maluchow i dla starszych. Wyobrazmy sobie jaki bylby krzyk jakby nastolatki przyszly pokopac pilke na plac zabaw dla maluchow. Dziwie sie ze niektorym rodzicom sie wydaje ze kazde miejsce powinno byc dla kazdego. Nie rozumiem jak mozna pozwolic paroletniemu dziecku pobiegac do skateparku, glupota.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Atek 10 miesiąc temuocena: 30% 

   Zamknąć ten idiotyczny skate park. Nie dość, że hałas nie do wytrzymania walących desek, do nocy wrzaski, śmietnisko wokół ( plastikowe butelki po napojach, papierki po słodyczach, chipsach i innych fast foodach ), to jeszcze NIEBEZPIECZNIE dla innych użytkowników parku. Oprócz garstki dziwaków nikt nie ma z tego miejsca pożytku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom_Develop 9 miesiąc temuocena: 52% 

   Dokładnie Tak! Przeklęci emeryci nie umieją się bawić bez alkoholu!!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 8 miesiąc temuocena: 53% 

   "... i nie jestem jego rodzicem, aby brać za to odpowiedzialność - tłumaczy" - co za głupota. Oczywiście ,że będzie brał za to odpowiedzialność jak wpadnie na dziecko. Jest to miejsce dla wszystkich i każdy może korzystać z tego zgodnie z jego przeznaczeniem. Tak samo każdy korzystając musi zwracać szczególną ostrożność na osoby wokół niego przebywające. Zapis o odpowiedzialności opiekunów mówi o tym ,że jak by się coś dziecku stało korzystając ze skateparku np. potknie się i upadnie głową na poręcz to odpowiedzialność ponosi opiekun, ale jak ktoś na te dziecko wpadnie to nie jest to rodzica wina. Tak samo jak starszy wpadnie na starszego i złamie mu rękę - wina wpadającego. Starsi zawładnęli to miejsce tylko dla siebie. Całkiem niesłusznie bo młodsi też chcą popróbować i z wiekiem kto wie może złapią bakcyla i będą brnęli w to dalej. Każdy od czegoś zaczynał. Chcą być pro to niech idą na zamknięte hale jeździć. Tam dzieci nie wpuszczają.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bambi nie skejt 7 miesiąc temuocena: 47% 

   Jasne, jak bombek wybiegnie pod koła samochodu to wina kierowcy, bo droga to miejsce dla wszystkich ? Jak wtargnie pod lokomotywę to wina maszynisty ? Otóż nie, wina rodziców którzy mają bombelka pilnować. Tak samo w skatepark. Głupszego wpisu dawno nie czytałem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 6 miesiąc temuocena: 60% 

   ~Bambi nie skejt: "Głupszego wpisu dawno nie czytałem" - to samo mogę powiedzieć o Twoim. Trochę bardzo mylisz pojęcia i tematy, a porównania z pupy wzięte. Samochody jeżdżą po ulicy ,a to nie miejsce do zabaw dla dzieci - regulują to przepisy, tory tak samo. W przypadku skateparku ani regulamin ani przepisy tego nie regulują. Więc nadal w przypadku kolizji będzie to wina wpadającego.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lenar 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Skate or Die

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~agumis 4 miesiąc temuocena: 27% 

   no to gdzie ma na deskorolce jezdzic taki np 7mi latek jesli skate park roszcza sobie uzywac w jedyny wlasciwy sposob tylko jezdzace szybko i niebezpiecznie 15-16-latki? Taki skatepark jest dla wszystkich rolkarzy czy deskorolkowcow i owszem rodzice musza maluchow pilnowac ale czasem jedynym sposobem na upilnowanie jest ofukniecie nastolatkow, ktorzy maja w glebokim powazaniu innych mniejszych uzytkownikow

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malolat 3 miesiąc temuocena: 79% 

   Skatepark jest przeznaczony do jazdy na przeszkodach, po co zabierać dziecko aby uczyło się jeździć po prostej na skateparku? Można to zrobić równie dobrze na chodniku, parkingu przed domem jest tam więcej miejsca i pragnę wspomnieć o tym, iż niestety takie sporty wyczynowe w Polsce dopiero raczkują i ludzie nie mają gdzie się rozwijać, niby w Warszawie pare skateparków a na każdym zawsze tłumy, i dzieci tym bardziej w tym przeszkadzają. Dziecko uczące się odpychać i jechać prosto nie potrzebnie zajmuje miejsce na skateparku i stwarza niebezpieczeństwo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 31 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiaczek 2 miesiąc temuocena: 87% 

   Problemem są też dzieci, które bawią się na placach do street workoutu, np. huśtają się na linie albo robią babki z piasku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T3ST0 1 miesiąc temuocena: 82% 

   No i słusznie. Nie każde miejsce jest wskazane dla dzieci, a przynajmniej tych, które chcą dorastać w zdrowiu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3719 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021