REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2015, 11:34 komentarzy 1

  (Szkoła Matematyki Alfa)

  Dla jednych jest królową nauk, innym spędza sen z powiek, ale jedno jest pewne. Bez niej funkcjonowanie w codziennym życiu jest niemal niemożliwe. Matematyka. Co zrobić, żeby Twoje dziecko ją pokochało? Wystarczy, że pomożesz mu ją...zrozumieć.

  Dzieciom matematyka kojarzy się z cyframi, liczbami, figurami geometrycznymi. Starszym uczniom – z długimi godzinami spędzonymi nad rozwiązywaniem zadań. Tymczasem prawdziwe zadanie, jakie ma do spełnienia w codziennym życiu matematyka, sięga daleko poza szkolne ławy.

  - Stworzyliśmy na Ursynowie Szkołę Matematyki Alfa, która dzięki wykorzystaniu nowatorskich metod edukacyjnych i indywidualnym podejściu do uczniów pozwala na kształtowanie matematycznych umiejętności na wszystkich etapach edukacji - od przedszkola po szkoły ponadgimnazjalne i na każdym stopniu zaawansowania - mówi Edyta Żurowicz, założycielka Szkoły Matematyki Alfa na Ursynowie. - Nasza Szkoła ma być miejscem wydobywania i odkrywania matematycznych talentów. Chcemy zaprosić naszych uczniów do przygody z matematyką, która swoim zasięgiem obejmuje wiele innych obszarów rozwoju - dodaje.

  Kreatywność, wyobraźnia przestrzenna, orientacja w terenie, zdolność samodzielnego rozwiązywania problemów oraz podejmowania decyzji czy umiejętność logicznego myślenia. Te i inne czynności, które są podstawą naszych codziennych działań i wyborów, mają swój fundament właśnie w matematyce. Właściwie zaplanowana edukacja matematyczna od najmłodszych lat pozwoli dziecku zyskać dostęp do tych umiejętności i włączyć je z powodzeniem w zakres jego podstawowych kompetencji. Niestety brak zrozumienia istoty przedmiotu może utrwalić w dziecku niechęć do jego nauki. 

  - Kluczową rolą każdego rodzica jest obserwowanie dziecka i dbanie o jego rozwój. Gdy tylko zauważymy, że dziecko ma kłopoty z matematyką, trzeba interweniować! Zamykając dziecku drogę do zrozumienia matematyki, pozbawiamy go w przyszłości szansy na wybór naprawdę wielu kierunków studiów. Poza tym, im wcześniej dziecko przekona się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, tym więcej oszczędzimy mu niepotrzebnego stresu - komentuje Edyta Żurowicz.

  Trudności w zakresie uczenia się matematyki dotyczy zresztą nie tylko tych dzieci, które mają problemy z uczeniem się przedmiotów ścisłych, ale również uczniów bardzo zdolnych.

  - To syndrom podciętych skrzydeł. W każdej klasie znajdą się uczniowie wybitnie uzdolnieni  pod względem matematycznym. Jeśli materiał, który realizują, nie jest dla nich wyzwaniem, często tracą zapał, a przez to marnują talent i swoje naturalne predyspozycje - dodaje pani Edyta.

  Szkoła Matematyki Alfa dostosowuje swój program do potrzeb i możliwości uczniów na każdym poziomie kształcenia i w każdym wieku. Autorska koncepcja nauczania zakłada stosowanie nowatorskich rozwiązań w celu zapewnienia uczniom doskonałych warunków pracy przy możliwie najatrakcyjniejszej formie kształcenia. Kursanci uczą się przy wykorzystaniu narzędzi interaktywnych, korzystają z tablicy multimedialnej oraz posługują się aplikacjami dedykowanymi nauczaniu przedmiotu. W Alfie dziecko nauczy się naprawdę rozumieć matematykę jako całość, a nie tylko rozwiązywania zadań schematycznie.

  Dobór kadry to najważniejszy aspekt w idei Szkoły Alfa. Edukacja dwupoziomowa (podstawowa i rozszerzona) z podziałem na grupy wymaga dobrania specjalistów w danym zakresie. Nauczyciele w Alfie to nie korepetytorzy, ale czynni, doświadczeni i pełni entuzjazmu pedagodzy, którym nie straszne są nowatorskie metody pracy.

  - Wierzymy, że każdy może nauczyć się i zainspirować matematyką w takim stopniu, jaki będzie odpowiadał jego teraźniejszym i przyszłym potrzebom oraz życiowym aspiracjom. Trzeba tylko wcześnie o to zadbać i stworzyć młodemu człowiekowi odpowiednie warunki, bo to daje mu solidne podstawy do dokonywania wyborów o kierunku dalszej edukacji. To właśnie wyróżnia Alfę spośród innych placówek- zachęca Edyta Żurowicz. -  Moim marzeniem i celem jest uczynić matematykę pasją, która daje młodym ludziom wiele możliwości na przyszłość już dziś.

   

  (materiał promocyjny)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~myślący człowiek 1 ponad rok temuocena: 100% 

   BRAWO ! Pomysł trafia w sedno ! Życzę sukcesu Pomysłodawcom, realizatorom i uczniom.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4598 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022