REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2018, 12:41 komentarzy 14

  (SK/pixabay.com)

  REKLAMA

  10 tysięcy rodzin na Ursynowie otrzymuje na dzieci 500+. Choć pieniądze powinny być wypłacane do końca każdego miesiąca, część uprawnionych nie ma ich do dziś, choć jest już 2 sierpnia.

  O problemie poinformowała nas pani Jolanta, skarżąc się, że znaczna część rodzin nie otrzymała pieniędzy. Próbując dowiedzieć się dlaczego, w urzędzie dzielnicy usłyszała, że to wina banku. W banku, że to wina urzędu.

  - Spychologia po dwóch stronach, a rodzice nie otrzymali świadczeń. Część z nas ma już zaplanowane ich wykorzystanie na wakacje dla dzieci. To jakieś bezprawie! Tak nie można - alarmuje mieszkanka Ursynowa

  Jak sprawdziliśmy problem dotyczy 106 rodzin otrzymujących 500+ na tzw. karty przedpłacone, czyli tych wszystkich osób, które nie mają własnych kont i korzystają z kart wystawianych przez bank, który obsługuje ursynowski urząd. Ratusz przelewa pieniądze na specjalne konto w Citbanku, a bank wydaje kartę dzięki, której można w bankomacie wypłacić należne świadczenie.

  - Lista wypłat została przekazana bankowi drogą elektroniczną 26 lipca i dopiero po sygnałach mieszkańców, we wtorek dowiedzieliśmy się, że pieniędzy nie ma. Okazało się, że był błąd w transmisji, ale bank nas nie poinformował o tym, tylko nie wypłacał 500+. Ponownie przesłaliśmy listę i pieniądze dziś już będą - zapewnia Antoni Pomianowski, wiceburmstrz Ursynowa.

  Od października ubiegłego roku do końca lipca, ursynowski urząd wypłacił 10-ciu tysiącom rodzin prawie 58 mln złotych w ramach świadczenia 500+. Pieniądze przelewane są na konto bankowe lub karty przedpłacone, nie można ich wypłacić w kasie urzędu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 73

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paweł W-wa 14 6 miesięcy temu

   Oni się do tego tak przyzwyczaili że jak dziecko skończy 18 i zabiorą zasiłek to z głodu zdechną albo dzieciaka z domu wyrzucą chyba że mają córkę to do "roboty" wyślą :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 13 6 miesięcy temuocena: 100% 

   500+ to patologia, uczy ludzi jak nie pracować bo po co jak można kasę od państwa szarpnąć. Dlaczego bezrobocie spadło? Sporo osób rzuciło pracę skoro można w formie różnych socjalnych pomocy dostać tyle samo co z pensji i jeszcze w domu siedzieć. Ludzie nie potrafią myśleć i liczyć, albowiem dostają do jednej kieszeni 500, a z drugiej wyciągają im 700-1000 w postaci podatków, wyższych cen np. benzyny, żywności, czynszu, opłat za wodę, gaz, prąd... 500+ to jedynie kiełbasa wyborcza nic więcej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M. 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Jechałam dziś autobusem i dwie panie, sądzac po rozmowie napływowe ursynowianki i gorliwe katoliczki, przeszły do wzajemnego doradztwa jak ukryć część faktów dotyczących otrzymywanego wynagrodzenia przy wniosku o 500 plus. i jak tu "zrobić" pracownika socjalnego. Niedobrze się robi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cybant 11 6 miesięcy temuocena: 7% 

   Jechałem dzisiaj autobusem i zaobserwowałem, jak jedna kobieta przysłuchiwała się rozmowie dwóch innych pań. Z czujnego nadstawiania uszu, udawanego braku zainteresowania, ale jednocześnie umiejętnego ustawiania się, aby cały czas pozostać w pobliżu wywnioskowałem, że musi to być wnuczka jakiegoś esbeka i zdeklarowana ateistka. Nie uroniła chyba ani jednego słowa z cudzej rozmowy. Byłem zniesmaczony, jak można tak podsłuchiwać...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

   ~Cybant - ludzie w autobusie tak głośno trajkoczą czy to między sobą, czy przez telefon, że nie da się nie słyszeć, nawet jakby się bardzo chciało nie słyszeć tych durnych konwersacji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ld 9 6 miesięcy temuocena: 95% 

   Bezprawiem jest dawanie jednym kosztem drugich.Co mnie obchodzą cudze dzieci,Jak kogoś nie stać niech się nie zozmnaża bo dzieci powinno się miec na własny rachunek,

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario1 8 6 miesięcy temuocena: 0% 

   A ty masz dzieci?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Mario1: ja swoje wychowałem bez 500+ Znam sporo osób, które nawet jak dostana 10000+ nie chcą mieć dzieci.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~luluś 6 6 miesięcy temuocena: 0% 

   A Ty pobierasz 500+? jesli nie, bo nie masz dzieci, a miałbys je i należałoby ci się, to dobrowolnie zrezygnowałbyś z tych pieniędzy? Od razu informuj, że ja nie dostaję, bo mam jedno dziecko i jestem "za bogata"

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~luluś 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

   A Ty pobierasz 500+? jesli nie, bo nie masz dzieci, a miałbys je i należałoby ci się, to dobrowolnie zrezygnowałbyś z tych pieniędzy? Od razu informuj, że ja nie dostaję, bo mam jedno dziecko i jestem "za bogata"

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @luluś: wytęż mózg i pomyśl. Ta kasa nie jest z nieba tylko z moich, Twoich podatków. Jak ktoś już wyżej napisał to kiełbacha wyborcza. Dają 500+, a w formie podatków zabierają Ci 700-1000. Lepiej by było jakby obniżyli podatki, ale wtedy politycy nie mieliby skąd kasy dawać na wyborcze obietnice. Poza tym gdzie tu sprawiedliwość, że Ty masz 1 dziecko i nie dostajesz? Ci w wysokimi dochodami natomiast dostają.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 3 6 miesięcy temuocena: 94% 

   Zlikwidowac 500+ i inne plusy i nie bedzie problemu. Do pracy idzcie, pensja bedzie wplywac regularnie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~anonim 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Zaraz bedzie podatek 25% i na wszystko starczy

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WpiszSwójNick 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   25% podatku?? Ja poproszę taki! Brzmi jak marzenie! Bo teraz to mam: podatek PIT/CIT (ok 19%), później vat(23%), dalej coś tam na ZUS+NFZ (ponad 1.000zł). A potem to już z górki: wszędzie, gdzie kupujemy coś, to jest kolejny raz VAT, gdzieniegdzie jakaś akcyza (patrz benzyna), itd. itp.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2307 sekundy
  REKLAMA