REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, gdy potrzebny jest nam zastrzyk dodatkowej gotówki. Nie każdy ma możliwość, by budować swoją poduszkę finansową. Bywa też, że jest ona niewystarczająca, bo planujemy dużą inwestycję albo wystąpiło kilka awaryjnych zdarzeń w jednym czasie. Może nam się zepsuć samochodów i lodówka, a nieraz potrzebne jest pilne i kosztowne leczenie. Na wypadek właśnie takich sytuacji dostępne są produkty finansowe w postaci różnego rodzaju kredytów i pożyczek.

  Ich wybór jest dość bogaty i różnią się one miedzy sobą nie tylko ze względu na ogólną charakterystykę każdego produktu, ale też dlatego, że każdy bank, czy firma pożyczkowa oferują inne warunki. Bardzo ważny jest wybór takiej oferty, która będzie najlepsza w naszej sytuacji, a więc będzie wiązała się z najniższymi kosztami.

  Nieprzewidziane wydatki a brak oszczędności

  Zacznijmy od sytuacji, gdy potrzebujemy, jak najszybciej zdobyć dodatkowe środki. W bankach procedury związane z załatwianiem formalności są wydłużone, więc niektórzy decydują się na darmowe pożyczki online. W większości przypadków pieniądze otrzymujemy na konto w maksymalnie parę godzin od momentu złożenia wniosku. Procedury są uproszczone i możemy je załatwić poprzez internet. Zazwyczaj nie musimy nawet przedkładać żadnych dokumentów, a pożyczka może być całkowicie darmowa. Dotyczy to jednak niskich kwot, które pożyczamy na okres jednego miesiąca. Jest to więc dobre rozwiązanie, gdy mamy przejściowe problemy finansowe i wiemy, że w kolejnym miesiącu będziemy mogli zwrócić pożyczkę.

  Firmy, które udzielają darmowych pożyczek, mają w swoje ofercie też produkty o wyższych kwotach i o dłuższym okresie spłaty. One nie są już darmowe i zazwyczaj wiążą się też z bardziej zaawansowanymi procedurami. Posiadają różne oprocentowanie i dodatkowe opłaty, dlatego warto porównać warunki różnych ofert, co możemy zrobić na stronie thefinguru.pl

  Na nieprzewidziane wydatki możemy też wziąć kredyt gotówkowy w banku. Kredyt gotówkowy jest najwyżej oprocentowaną pożyczką bankową, ale i tak koszty związane z kredytem bankowym są z reguły mniejsze, niż odsetki i opłaty pobierane w firmach pożyczkowych. Procedury bankowe są o wiele bardziej restrykcyjne i wiążą się z udokumentowaniem zatrudnienia i dochodów. Bank sprawdzi też naszą sytuację życiową i historię kredytową. Kredyt gotówkowy możemy wydać na cokolwiek chcemy, więc sprawdza się, gdy musimy zakupić nowy sprzęt lub sfinansować remont.

  Finansowanie dużych inwestycji

  Kredyty gotówkowe są udzielane maksymalnie do kwoty 200 tysięcy, co nie jest wystarczające w przypadku dużych inwestycji. Taką inwestycją jest na pewno zakup mieszkania lub budowa domu, a przyznawane w takich sytuacjach kredyty osiągają kwoty nawet kilku milionów. Kredyt mieszkaniowy jest najniżej oprocentowany spośród wszystkich pożyczek na rynku, ale jest też ściśle regulowany przez Państwo i wewnętrzne procedury każdego banku.

  Załatwienie kredytu hipotecznego może trwać nawet kilka tygodni lub miesięcy i często klienci decydują się na pomoc pośrednika finansowego, który doskonale orientuje się w poszczególnych wymogach. Należy też przygotować się na dużą ilość formalności związanych z dokumentacją, którą musimy złożyć w banku. Dotyczy ona nie tylko sytuacji życiowej i finansowej pożyczkobiorcy, ale też kwestii związanych z samym mieszkaniem. Kredyt hipoteczny można wydać jedynie na zakup mieszkania/domu, a zabezpieczeniem jest właśnie nieruchomość.

  (materiał partnera)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3338 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021