REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Już w niedzielę

  Już w niedzielę "Profesjonalistka" na deskach DOK Ursynów (FB/Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz)

  W życiu pragnęła dwóch rzeczy: być kochaną i zrobić karierę. Nie do końca jej to wychodziło. W niedzielę na scenie DOK Ursynów pojawi się „Profesjonalistka” z ursynowską artystką Lidią Stanisławską w roli głównej. W wypełnionym po brzegi zabawnymi momentami, wzbogaconym interesującymi piosenkami monodramie każdy znajdzie coś dla siebie. 

  Kto nie chciałby szczęśliwie zakochać się i do tego osiągnąć sukces życiu zawodowym? Na pewno „Profesjonalistka”, którą już w niedzielę będą mogli obejrzeć goście Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy Kajakowej. Monodram na tamtejszej scenie wygłosi Lidia Stanisławska. 

  - To gorzko-słodka opowieść o losach aktorki, której w życiu nie poszło. Która wciąż szuka miłości. Nie zabraknie zabawnych, trochę absurdalnych scen oraz niezwykle interesujących piosenek - mówi piosenkarka, aktorka i dziennikarka. 

  „Profesjonalistka” to najnowsza pozycja w repertuarze Stanisławskiej. Na Ursynowie przedstawi ją po raz pierwszy. Autorem libretta oraz tekstów piosenek jest poeta Jerzy Masłowski. O oprawę muzyczną zadbał Sławomir Wierzcholski - lider zespołu Nocna Zmiana Bluesa i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli gatunku. 

  Ursynowianka dla ursynowian

  Lidię Stanisławską na pewno dobrze znają starsi widzowie. Debiutowała w 1974 roku na Giełdzie Piosenki w Koszalinie. Z sukcesami występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie. Współpracowała również Klubem Piosenki ZAKR w Warszawie i kabaretem „Pod Egidą”. Młodsza część widowni może znać artystkę z ról w „Plebanii” lub „Barw szczęścia”. Na deskach DOK także już występowała.

  - Lidia Stanisławska jest związana z Ursynowem i jest z Ursynowa. Zaskakuje swoimi interpretacjami, przenosi widzów w sentymentalny świat. Z naszej strony pamiętamy i promujemy naszych, ursynowskich artystów - mówi Beata Rusinowska, dyrektorka DOK Ursynów.

  Chociaż sentymenty to domena starszych, to i młodzież znajdzie coś dla siebie w monodramie w wykonaniu Stanisławskiej. Przysłuchując się profesjonalnej interpretacji, można wiele wynieść. A jak zapewnia sama artystka: nie ma opcji, żeby ktoś czegoś nie zrozumiał!

  - Istnieją pewne prawdy uniwersalne. Miłość, spełnienie zawodowe. To pragnienia ponadczasowe, które dotyczą wszystkich. W moim przekonaniu to niezwykle interesujący monodram. Myślę, że to będzie udany wieczór - zauważa Lidia Stanisławska.

  Spektakl „Profesjonalistka” rozpocznie się w niedzielę, 8 maja o godzinie 18 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12B. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4446 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022